4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Cumartesi, 17 Kasım 2007 10:11
Ernesto Gomez Abascal

9 - 10 Kasım tarihleri arasında Santiago de Şili'de, 22 ülkeden yetkililerin katılımıyla oturumları gerçekleştirilen, XVII. İBEROAMERİKA ÜLKELERİ DEVLET VE HÜKÜMET BAŞKANLARI ZİRVESİ, Latin Amerika ve Karayipler'de gelişmekte olan yeni siyasi durumu çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Salı, 04 Eylül 2007 11:17
Ahmet Alpay Dikmen

Gazeteler, 60. Hükümet Programı'nın Meclis'te okunması üzerine, Hükümet Programı'nın bir program niteliği taşımadığından, somut hiçbir hedef içermediğinden dem vurdular. Radikal gazetesi yazarı Uğur Gürses "Hükümet Programının 'Program' Kısmı Eksik" diye yazdı. Radikalliğinden sual olunmaz müthiş gazetemiz ve yazarlarını bu keşfinden dolayı kutluyoruz.

Cumartesi, 02 Haziran 2007 11:17
Ernesto Gomez Abascal

Şu hususu tüm enerjimizle duyurmaktan ne yorulabiliriz ne de yorulmalıyız: Dünyaca tanınan ve bilinen Usame Bin Ladin'le eş değerde tutulabilinecek, terörist Luis Posada Carriles, sadece Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik kanunlarını ihlal etmek suçundan, Teksas'da hukuki bir pandonim sürecinden geçerek yargılandıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Cumartesi, 05 Mayıs 2007 11:35
Ernesto Gomez Abascal

Küba halk sağlığı sistemi, Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası örgütler tarafından da tanınan ve halkın yaşam süresinin uzatılması, bazı hastalıkların kökünün kazınması, önleyici ve fonksiyonel karakteri, yaygın aşı sistemi, düşük çocuk ölüm oranı ve bunun gibi başarılarıyla elde edilen iyi sonuçlarla itibar edilen uluslararası saygınlığa sahiptir.