5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cuma, 30 Kasım 2007 13:30
Rıfat Okçabol

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 26 Kasım günü düzenlediği “Öğretmenler Günü” kutlamasının iki konuk konuşmacısından biri Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı idi. TTK Başkanı bir eğitim fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışırken 1,5 yıl kadar önce Bakan Çelik tarafından bu göreve getirilmişti.

Cumartesi, 17 Kasım 2007 10:11
Ernesto Gomez Abascal

9 - 10 Kasım tarihleri arasında Santiago de Şili'de, 22 ülkeden yetkililerin katılımıyla oturumları gerçekleştirilen, XVII. İBEROAMERİKA ÜLKELERİ DEVLET VE HÜKÜMET BAŞKANLARI ZİRVESİ, Latin Amerika ve Karayipler'de gelişmekte olan yeni siyasi durumu çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Çarşamba, 02 Mayıs 2007 11:00
Ahmet Alpay Dikmen

Bu yazıda, 1 Mayıs sürecinde emeğin örgütlülüğü üzerinde durmayacağım. Eminim bugünkü gazete yazılarında işçi örgütleri üzerine birçok şey söylenecektir. Ben, daha iyi bildiğim bir konu, iş ideolojilerinin emekçileri soktuğu cendere üzerinde duracağım.

Salı, 03 Nisan 2007 11:00
Ahmet Alpay Dikmen

Geçen ayki yazımızda krizlerin ilkel birikim yaratma etkisinden bahsetmiştik. Bu yazımızda da "devlet"in bir tür ilkel birikim kaynağı olduğunu tartışmaya çalışacağız. Kanımca, 1980 sonrası devlet eliyle gerçekleştirilen her türlü özelleştirme uygulamasının kapitalist sınıf için bir ilkel birikim kaynağıdır.

Perşembe, 08 Şubat 2007 10:30
Ernesto Gomez Abascal

Başkan Fidel Castro'nun rahatsızlanmasından itibaren bir çok basın kuruluşu, kimileri ülkemin tarihi gerçeğini bilmeksizin kimileriyse sağlıksız ve bazı çıkarlara dayanan arzularını dile getirmek istercesine Küba için olası değişimler hakkında kurgular üretmeye başladılar.