5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cuma, 17 Kasım 2006 10:43
Ernesto Gomez Abascal

Amerikalı yetkililer, 19. yüzyılın başlarından beri Küba'yı Amerika Birleşik Devletleri'nin bir eyaleti yaparak topraklarına dahil etme amaçlarını çok net bir şekilde kamuoyuna duyurmaktadırlar. Üstelik bu hedefe ulaşmak için yalnızca beyanat vermekle yetinmemiş somut girişimlerde de bulunmuşlardır.

Pazartesi, 24 Temmuz 2006 10:58
İlker Belek

Türkiye'de sosyal demokrat olmak zordur. Gerçekleri söylediğinde içine hapsolduğu piyasanın sınırlarına takılır. Görmezden geldiğinde ise kendisinden umutlu, yoksul, vb kesimlerin haklı tepkisine muhatap olur. Özü ve sözünün bir olması olanaksızdır. Özü piyasadan, sözü ise bazen halktan yana olduğu için böyledir. İkisi bir olduğunda ise kendisi kesin sağdadır.

Pazartesi, 17 Temmuz 2006 11:16
İlker Belek

Toplumlar, sınıflar yaşayabilmek, yaşama tutunabilmek, yaşamlarını anlamlandırabilmek için, yaşamlarını bütünlüklü tarzda açıklayan bir paradigmaya gereksinim duyarlar. Bunun bütün zamanlar ve bütün sınıflar için geçerli olduğunu düşünüyorum.

Pazartesi, 10 Temmuz 2006 11:00
Tevfik Çavdar

Geçen hafta, ABD'nin başkentinde, Dış İşleri Bakanımız Stratejik Vizyon Belgesini ABD Dış İşleri Bakanı Rice ile karşılıklı imzaladı ve ortak bir basın toplantısıyla bu haberi meşrulaştırdı. Belgenin girişinde ise şu satırlar yer alıyordu: "Bölgesel ve küresel hedeflerimiz bağlamında aynı doğrular ve değerler bütününü paylaşıyoruz.

Pazartesi, 29 Mayıs 2006 11:51
Tevfik Çavdar

Geçen hafta içerisinde, Türkiye, ABD'den yayınlanan bir video konferansı tüm haber kanallarında izledi. Konuşmacı ABD eski savunma bakan yardımcısıydı. O şimdi Dünya Bankası Başkanı olarak konuşuyordu. Mehmet Ali Birand'ı, Yase&shymin Çongar'ı Türkiye'nin Irak kararı nedeniyle nasıl azarladığını unutmuş gibiydi.