3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Pazartesi, 10 Temmuz 2006 11:00
Tevfik Çavdar

Geçen hafta, ABD'nin başkentinde, Dış İşleri Bakanımız Stratejik Vizyon Belgesini ABD Dış İşleri Bakanı Rice ile karşılıklı imzaladı ve ortak bir basın toplantısıyla bu haberi meşrulaştırdı. Belgenin girişinde ise şu satırlar yer alıyordu: "Bölgesel ve küresel hedeflerimiz bağlamında aynı doğrular ve değerler bütününü paylaşıyoruz.

Pazartesi, 24 Temmuz 2006 10:58
İlker Belek

Türkiye'de sosyal demokrat olmak zordur. Gerçekleri söylediğinde içine hapsolduğu piyasanın sınırlarına takılır. Görmezden geldiğinde ise kendisinden umutlu, yoksul, vb kesimlerin haklı tepkisine muhatap olur. Özü ve sözünün bir olması olanaksızdır. Özü piyasadan, sözü ise bazen halktan yana olduğu için böyledir. İkisi bir olduğunda ise kendisi kesin sağdadır.

Pazartesi, 31 Temmuz 2006 10:59
İlker Belek

İzlenebildiği kadarıyla, söylediklerimiz, savunduklarımız, ortaya koyduğumuz samimi enerji haklı görülüyor, ilgi çekiyor. Ne söylüyoruz ? Ülkenin çökertildiğini, ekonomik ve siyasal olarak tamamen dışa teslim edildiğini, bölgedeki emperyal planlara onursuzca dahil edildiğini, kamu kurumlarının peşkeş çekildiğini, vb.