4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 10 Temmuz 2006 11:00
Tevfik Çavdar

Geçen hafta, ABD'nin başkentinde, Dış İşleri Bakanımız Stratejik Vizyon Belgesini ABD Dış İşleri Bakanı Rice ile karşılıklı imzaladı ve ortak bir basın toplantısıyla bu haberi meşrulaştırdı. Belgenin girişinde ise şu satırlar yer alıyordu: "Bölgesel ve küresel hedeflerimiz bağlamında aynı doğrular ve değerler bütününü paylaşıyoruz.

Pazartesi, 26 Haziran 2006 11:14
Tevfik Çavdar

Sosyalist hareketin yükseldiği yıllarda, Ankara Sanat Tiyatrosu'nun başarı ile sahnelediği "Nereye Payidar Nereye" adlı oyununda, Timur Selçuk'un söylediği bir şarkı vardı, günün ekonomisini eleştiren bir şarkıydı bu, adı da: "ekonomi tıkırında". Daha sonraları bu şarkıyı defalarca dinledim, her seferinde de Türkiye ekonomisini düşünerek güldüm.

Pazartesi, 12 Haziran 2006 11:00
Tevfik Çavdar

Bilmem dikkatinizi çekti mi son aylarda lüks konutların göklere yükseldiği Mashattan v.b. gibi yabancı, düzemece sözcüklerle bezenmiş sitelerin reklamları tüm yazılı ve görsel medya organlarında peş peşe boy gösteriyor. Bu evlerin fiyatları ise dudakları uçuklatacak kadar yüksek.

Pazartesi, 29 Mayıs 2006 11:51
Tevfik Çavdar

Geçen hafta içerisinde, Türkiye, ABD'den yayınlanan bir video konferansı tüm haber kanallarında izledi. Konuşmacı ABD eski savunma bakan yardımcısıydı. O şimdi Dünya Bankası Başkanı olarak konuşuyordu. Mehmet Ali Birand'ı, Yase&shymin Çongar'ı Türkiye'nin Irak kararı nedeniyle nasıl azarladığını unutmuş gibiydi.