6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Perşembe, 28 Temmuz 2016 01:00
İlker Belek

Darbe girişimi sonrasında Rusya’nın AKP’yi yanına çekmeye çalıştığı açık. Erdoğan’a ilk ciddi destek Putin’den geldi. Hatta o gece darbe konusunda AKP’yi bilgilendirenin Rusya olduğu bile söylendi. Bütün bunların tutarlı bir mantıksal zemini mevcut.

Zira Rusya dünyanın en önemli iki gücünden bir tanesi.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 01:00
İlker Belek

Her şeyden önce sakin, sabırlı, titiz, bilimsel, sınıf bilinçli, örgütçü olacağız. Bugünler geçecek, bunun için çaba harcayacağız.

***

Pazartesi, 18 Temmuz 2016 02:15
İlker Belek

Uzun süredir Türkiye’nin her olasılığa açık siyasal bir iklimin içinde debelendiğini, emperyalistlerin Erdoğan’la işlerinin bittiğini, darbe dahil, her şeyin gündeme sokulabileceği bir kaosun hakim olduğunu yazıyoruz. Erdoğan ve AKP hem içeride hem de dışarıda tam bir kriz başlığıdır. Türkiye’nin istikrara kavuşması mümkün değil. Dış politikada geri bastılar, aynı şey içeride olanaksız.

Perşembe, 14 Temmuz 2016 01:00
İlker Belek

Düşük profilli başbakan açıklamasından Binali çıktı. Erdoğan yönetime el koydu. Binali hiç alınmadı.

Sonra, ilk iş iç ve dış dostlar listesi oluşturdu. Kim bilir belki bir gün acil serviste kız beğenen vatandaşlarından birisinin imam nikahında hepsini buluşturmayı bile dener.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 01:15
İlker Belek

Suriye’de işlerin bu noktaya gelmesinin en önemli sorumlularından birisi AKP’dir. Daha savaş başlamadan Antep’te kampları hazır etmişlerdi. İlk mülteci kafilesi değişik vaatlerle taşınmıştı. Sonra ipin ucu koptu. AKP her işte olduğu gibi Suriye’den gelecekler konusunda da hesabı tutturamadı. Sayı üç milyonu buldu.

***

Perşembe, 07 Temmuz 2016 07:00
İlker Belek

İsrail ve Rusya, sırada Mısır. Eski düşmanlıkları bitirmek ve dostluklar kurmak gerekiyormuş.

Gerçek tam tersi. Dış politikada hezimete uğradılar, uluslar arası ortamda tamamen yalnızlaştılar, üstelik üzerlerindeki baskı da işlerin mevcut haliyle götürülmesinin olanaksız hale geldiğini gösterdi, sonuçta dümeni farklı bir yöne çevirmek mecburiyetinde kaldılar, boyun eğdiler.