5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Perşembe, 19 Aralık 2013 10:27
İlker Belek

Uzun zamandır yazdıklarımız, siyaset teorisinin işaret ettikleri gerçekleşiyor.

Şaşacak bir şey yok.

Dinci blok, Erdoğan-AKP kanadının Suriye ve Haziran Ayaklanması başlıklarındaki kör tutumu nedeniyle parçalandı. Siyasette, işbirlikçilerin, kendilerini atayanların sözünden çıkma şansları yoktur. ABD, şimdi, anlamayana bunu gösteriyor.

Perşembe, 12 Eylül 2013 11:47
İlker Belek

Eylül Eylül deniyordu ya… ODTÜ’de yine çevre ilişkili bir sorun üzerinden başladı. İ. Melih Gökçek’in bilindik tutumu tetiği çekti.

Artık halk kabına sığmıyor. Haziran havası devam ediyor.

Son birkaç gündür yaşananları veri alarak değerlendirmelerimizi gözden geçirmek yararlı görünüyor:

Pazartesi, 27 Mayıs 2013 11:46
İlker Belek

Şöyle bir saptamayla başlayabiliriz: Türkiye sosyalistleri bir tür “hiperaktivite sendromu” içindedir. Bu sendrom, önlerine çıkan ve/veya konulan her gündemin “içinin doldurulması”, bu gündemin hemen “somut kazanımlar” elde etmeye yönelik bir istekle ele alınması çabası olarak tanımlanabilir.

Pazartesi, 29 Nisan 2013 11:04
İlker Belek

Yazının başlığını özel olarak sivrilttim.

Yoksa sosyalistlerin içkiye temayülleri yoktur. Aksine biz sosyalistler her tür bağımlılıkla mücadeleyi görevimiz biliriz.

Pazartesi, 18 Mart 2013 10:13
İlker Belek

Kocaeli Üniversitesi’nde, öğretim üyesi Seydi Çelik’in öğrencilerine Komünist Manifesto okuttuğu için başına gelenler ve 14 Mart’ta (1883) Marks’ın ölümü, Marksizm’in yeniden gazete başlıklarına taşınmasına vesile oldu.

Hatırlanacaktır, benzer bir olay 2008 krizinde de yaşanmış ve burjuva iktisadı Marks’ın haklılığını kabul etmek zorunda kalmıştı.
* * *