5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 10 Ocak 2011 09:30
Ernesto Gomez Abascal

Arjantin, Brezilya, Bolivya ve Ekvator'un Filistin Devletini tanıması ve Şili, Uruguay, Paraguay ve Peru'nun da aynı şeyi yapma ihtimali, Latin Amerika'da İsrail çıkarlarına uymayan bir eğilim olarak ortaya çıkıyor ve görünen o ki, bu eğilim geri çevirilemez.

Salı, 09 Şubat 2010 11:42
Ernesto Gomez Abascal

İnsani yardım kılıfı altında saklanmaya ne kadar çalışılırsa çalışılsın, çok sayıda ABD askerinin Haiti’ye yerleştirilmesinin, ABD’nin Karayipler bölgesindeki stratejik konumunu iyileştirmek için takip ettiği jeopolitik hedef ve çıkarlardan başka bir açıklaması bulunmuyor.

Cumartesi, 17 Kasım 2007 10:11
Ernesto Gomez Abascal

9 - 10 Kasım tarihleri arasında Santiago de Şili'de, 22 ülkeden yetkililerin katılımıyla oturumları gerçekleştirilen, XVII. İBEROAMERİKA ÜLKELERİ DEVLET VE HÜKÜMET BAŞKANLARI ZİRVESİ, Latin Amerika ve Karayipler'de gelişmekte olan yeni siyasi durumu çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Cumartesi, 02 Haziran 2007 11:17
Ernesto Gomez Abascal

Şu hususu tüm enerjimizle duyurmaktan ne yorulabiliriz ne de yorulmalıyız: Dünyaca tanınan ve bilinen Usame Bin Ladin'le eş değerde tutulabilinecek, terörist Luis Posada Carriles, sadece Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik kanunlarını ihlal etmek suçundan, Teksas'da hukuki bir pandonim sürecinden geçerek yargılandıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Cumartesi, 05 Mayıs 2007 11:35
Ernesto Gomez Abascal

Küba halk sağlığı sistemi, Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası örgütler tarafından da tanınan ve halkın yaşam süresinin uzatılması, bazı hastalıkların kökünün kazınması, önleyici ve fonksiyonel karakteri, yaygın aşı sistemi, düşük çocuk ölüm oranı ve bunun gibi başarılarıyla elde edilen iyi sonuçlarla itibar edilen uluslararası saygınlığa sahiptir.