8 sonuçtan 1 - 8 arası gösteriliyor
Cumartesi, 27 Aralık 2014 09:15
Erhan Nalçacı

 

AKP uğursuz bir ittifak olarak kuruldu. Küçük ortakları saymazsak üç temel unsurun yan yana gelmesine dayanıyordu.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 18:45
Erhan Nalçacı

Sabah yazarı Engin Ardıç geçenlerde Birleşik Haziran Hareketi’nin Türkiye Meclisi için yerellerden temsilciler seçtiğini duyunca kendinden geçip bir tehdit savurmuş. 

Cumartesi, 22 Kasım 2014 08:00
Erhan Nalçacı

Sosyalist devrim sürecinin düzenin meşruiyet krizlerine sürekli  müdahaleden geçtiğini biliyoruz. Yakalanan zayıf noktayı işçi sınıfının öncü siyaseti ideolojik mücadeleyi bir matkap gibi kullanarak oymaya başlar, açılan deliğe siyaset barut gibi dolar.

Cumartesi, 25 Ekim 2014 11:34
Erhan Nalçacı

Hiç bu kadar enternasyonalizmin ne olduğuna ilişkin kafalar karışmamıştı. İsteyen internette şöyle bir dolaşsın.

Aynı anda olan olaylara bir kez bakın:

ABD on yıllardır sosyalizmin adası olan Küba’yı hain bir abluka altında tutuyor, her yıl sosyalist iktidarı devirmek için bütçeden gizli olmayan bir şekilde önemli bir yekun ayırıyor.

Cumartesi, 11 Ekim 2014 11:14
Erhan Nalçacı

Yıllar önce emekli bir öğretmen hanımla bir dizi görüşme yapmıştık. Sosyalizm programını tartışırken karşımıza bir türlü aşamadığımız dirençli bir sorun çıktı. Hocanım özgürlüğün eşitlikten önce geldiğine inanıyordu. Daha önce Özgür Üniversite’ye devam etmiş ve kafasına bu düşünce orada çakılmıştı.

Cumartesi, 06 Eylül 2014 11:10
Erhan Nalçacı

Hayatımda tanıklık ettiğim en güzel olaylardan biri 2005’te Venezuela’da gerçekleşti. Karakas’ta uluslararası festivalin açılış töreni yapılıyor, farklı ülkelerden gelen kortejler akşam çökerken Chavez’in bulunduğu locanın önünden saatlerdir geçiyorlardı. Chavez ayakta kırmızı gömleği, yerli kolyesiyle kortejleri selamlıyordu.

Pazartesi, 11 Ağustos 2014 14:51
Erhan Nalçacı

İstanbul’u fırtına vurdu geçen gün, bir çok yeri su bastı, trafik felç oldu, insanlar yaralandı. Bu ani su bolluğu İstanbul’u boğdu birden. Oysa ani ve yoğun yağışlara bağlı su bolluğu bizi yanıltmamalı, İstanbul’un sorunu susuzluktur. Sudan boğulurken içi kuruyup gitmektedir.

Cuma, 15 Ağustos 2014 17:37
Erhan Nalçacı

Burjuvazi cumhurbaşkanlığı seçimleri adı altında düzenlenen bir ava çıkmış ve bir taşla üç kuş avlamış.

Birinci kuş: