5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Ekim 2014 11:08
Aydemir Güler

Bizim geleneğimiz ve Gelenek’imiz rüzgâra karşı yelken açmaktır.

Şimdi bu da nerden çıktı, derseniz eğer, soL portalın yapıcılarının, kişilerden bağımsız olarak Türkiye’de birtakım “acil”, öncelikli tehlikelere karşı fazla solculuk yapmamanın vaaz edildiği koşullarda sosyalist devrim programına tutunduklarını hatırlatarak başlayabilirim.

Pazartesi, 15 Eylül 2014 13:25
Aydemir Güler

Almanya'da eski ama bilinen adıyla IŞİD destekçilerine bir dizi soruşturma açılmış. Frankenştayn'ın canavarı ilan edilen acımasız katliam şebekesine katılanlar ve destek verilenler suç işliyorlarmış... Suç örgütünün sembolleri, bayrağı da suç unsuru tabii. Almanya'da oluşan, oluşturulan yargı bu.

Pazartesi, 18 Ağustos 2014 11:11
Aydemir Güler

İkinci Cumhuriyetin 10 Ağustos'ta bir adım daha attığı doğru. Ancak uzun geçmişi olan mekanizma değişmedi: AKP diktatörlüğünün her ileri adımı bataklıkta ilerlemek anlamına geliyor.

Tayyip Erdoğan'ın herhangi bir kazanımı bu kişinin en az üç suçtan yargılanmaya mahkum olduğu gerçeğini değiştirmeyecek: Katliam, yolsuzluk ve savaş suçları.

Cuma, 01 Ağustos 2014 11:28
Aydemir Güler

İlle “kazanmak için” aday olunacak diye bir kural yok. Propaganda için, belirli bir seçmen topluluğunu seçeneksiz bırakmamak için, ilkesel konum almak için, oylarını ölçmek için... Aday olmanın veya göstermenin türlü amacı olabilir.

Önümüzdeki seçimde üç adaydan ikisi kendi konumlarını bunlardan hangisiyle açıklıyor olabilirler, dersiniz?

Salı, 20 Mayıs 2014 11:46
Aydemir Güler

Takvim yaprakları dönüyor ve solda konuyla ilgili pozisyonlar belli oluyor.

Birincisi ve en hızlı akla geleni, Erdoğan’ı ikinci turda yenecek aday bulmaktır.