9 sonuçtan 1 - 9 arası gösteriliyor
Pazartesi, 07 Kasım 2011 09:51
Aydemir Güler

KCK operasyonunun Ergenekon'un simetriği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İkinci Cumhuriyet güçleri, bütün kanatlarıyla Kemalizmi tasfiye ettikleri operasyona Ergenekon adını takmışlardı. Şimdi çeşitli kanatlarıyla Kürt muhalefetinin tasfiye edilişine KCK operasyonu adı veriliyor.

Pazartesi, 17 Ekim 2011 10:30
Aydemir Güler

Akp ne istiyor? Nasıl bir modeli var? Kıbrıs için çözümü ne? Alevi açılımı peki? Ya Kürt çözümü nasıl acaba?

Çarşamba, 07 Eylül 2011 11:24
Aydemir Güler

Bu ikisi arasında aşılmaz uçurumlar olduğu sanılır çoğu zaman. Oysa başka bir pencereden bakıldığında, akıl bir kere sapmaya görsün, kapanan bir çember çıkıverir karşınıza.

Küresel dünyanın uyumlu parçası Türkiye'yi şeriatçıların kurması gibi!

Çarşamba, 15 Haziran 2011 11:44
Aydemir Güler

Seçim bitti. Henüz oylar kullanılıyorken, cumhurbaşkanı tarafından “meydanlarda söylenen orada kalsın” temennisi dile getirildi. İş bittiğinde de “herkesin başbakanı” olacağını ilan eden Erdoğan yine herkesten “hakkını helal etmesini” istedi.

Çarşamba, 08 Haziran 2011 10:30
Aydemir Güler

Seçim sonrası için başlıktaki bu iki öngörüde de bulunulabiliyor. Gerçekten de kimilerine göre seçimden sonra memleket patlayacak, başkalarına bakılırsa anayasa çalışmasıyla birlikte yeni bir “kuruluş” başlayacak.

Hatta bu iki tezi daha da uçlara çekenler de var. Bir yoruma göre son asker tutuklamalarıyla birlikte aslında iç savaş patladı bile.

Çarşamba, 04 Mayıs 2011 10:37
Aydemir Güler

Bereket Erdoğan'ın çılgınlığının gerçek hayatla herhangi bir bağının kurulması imkansız. Tabii, Türkiye bir süre sonra külliyen bir deliler ülkesi haline gelebilir o durumda benim ilk cümlede söylediğim geçersizleşebilir ve milletimiz el birliğiyle bir uçtan ötekine memleketi kazıp okyanuslar açmaya kalkışabilir...

Çarşamba, 13 Nisan 2011 11:36
Aydemir Güler

Artık objektiflik, tarafsızlık giysilerinden soyunan bir devletimiz var. Herhangi bir rejimin, objektiflik ve tarafsızlık görünümüne ille de sahip olması gereken uygulama alanlarından birinin “sınav” kavramı olduğu açıktır. AKP çoktandır kurcaladığı bu alanda önemli bir operasyon denemesinde bulundu ve baltayı taşa çarptı.

Çarşamba, 20 Nisan 2011 12:28
Aydemir Güler

Dün gece itibariyle YSK'nın siyasi müdahalesinin bir biçimde sulha bağlanacağı izlenimi oluşmuştu. 12 Haziran seçimlerinin bir bütün olarak meşruiyeti hakkında yapılan sorgulamanın böylece unutturulmasına izin verilmemelidir.

Çarşamba, 23 Mart 2011 11:04
Aydemir Güler

Türkiye toplumu geleneksel olarak Batıya benzemek anlamında bir yolculuğa angajedir. İslam dahi bu anlamda modernleşmenin karşıtı değil, tamamlayıcısı olabildiği ölçüde içine itildiği dar sınırların ötesine geçip iktidara ulaşabildi.