4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazar, 27 Ocak 2013 12:38
Alper Birdal

Alper Birdal'ın “Erdoğan'ın kibri” başlıklı yazısı 27 Ocak 2013 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

AKP sözcüleri artık ya bu ülkeyle gerçekten dalga geçiyorlar ya da kibirden gözleri bir şey görmez olmuş durumda. Haliyle Erdoğan, bu konuda da liderliği kimseye kaptırmıyor.

Perşembe, 17 Mayıs 2012 19:08
Alper Birdal

Yunanistan’da 6 Mayıs’ta yapılan seçimlerin sonuçlarına ilişkin soL’da çok sayıda değerlendirmeye yer verdik. Çeşitli sürprizler doğuran ilk seçimin sürpriz olmayan sonucu ise ülkedeki sermaye iktidarının meşruiyet bunalımını aşamamış, yönetme krizine çare bulamamış olması. Zaten hiç kimse de seçimlerden bu yönde bir sonuç çıkmasını beklemiyordu.

Pazartesi, 29 Mart 2010 10:30
Alper Birdal

Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) adlı ABD kuklası yapılanma şubat sonunda yayımladığı bir raporla Venezuela’daki insan hakları ihlallerini “belgeliyordu”. Chavez’in çok yerinde bir ifadeyle “çöp” diye nitelediği bu rapor, Venezuela’da antisemitizmin (Yahudi düşmanlığının) yükseldiğini de iddia etmekteydi.

Pazartesi, 30 Kasım 2009 09:30
Alper Birdal

Kasım ayı içinde dünya solunun gündemini takip edenlerin dikkatinden kaçmayan üç gelişme yaşandı. Birincisi ve muhtemelen en çok ilgi çekeni, 19-21 Kasım arasında Karakas’ta gerçekleşen Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Olağanüstü Kongresi’nde Chávez’in yaptığı Beşinci Enternasyonal çağrısıydı. İkincisi, 20-22 Kasım tarihlerinde Yeni Delhi’de gerçekleştirilen 11.