6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Aralık 2010 09:24
Ahmet Alpay Dikmen

Üniversite oldum bittim tutucu bir yer olmuştur. Öğrencilerden bahsetmiyorum, üniversite hocalarını kastediyorum. Son 4-5 yılda ulaştığı noktayı ve sığlığı ise anlamakta zorlanıyorum.

Cumartesi, 08 Mayıs 2010 10:30
Ahmet Alpay Dikmen

1 Mayıs Ankara’da beklediğimin çok çok üzerinde canlı geçti. Herkesin akın akın Taksim’e gideceğini ve Ankara’da bir avuç insanın 1 Mayıs kutlamasına geleceğini düşünerek gittim Sıhhiye Meydanı’na. Oysa katılım önceki yılları aratmayacak oranla yüksekti. Türkiye’nin her yerinden insanlar akın akın Taksim’e giderken Ankara’da katılımın bu oranda yüksek olması Ankara için çok önemli bir adımdır.

Çarşamba, 20 Ocak 2010 09:30
Ahmet Alpay Dikmen

6 Mayıs 2009 tarihli yazımda şöyle bir senaryo kurmuştum: Ergenekon süreci AKP ve MHP ittifakının ürünüdür MHP, Devlet Bahçeli’den sonra hızla liberal ve Amerikancı bir çizgiye kaydı. Önümüzdeki seçimlerden bir AKP-MHP koalisyonu beklenebilir. Bu nedenle de Ergenekon süreci MHP’nin önündeki taşları temizleme operasyonudur.

Çarşamba, 06 Mayıs 2009 10:30
Ahmet Alpay Dikmen

TİSK'in İşveren dergisi iki aydır bir yangın yerini işaret ediyor. Ekonomik krizin derinleşmesi karşısında işverenler korkuyla karışık bir kaygıya kapılmış durumdalar.

Çarşamba, 07 Ocak 2009 10:00
Ahmet Alpay Dikmen

1990 yılının bir yaz sabahıydı. &Uumlniversiteye yeni asistan girmiştim. Sabaha kadar &ccedilalışmış, sabaha karşı g&uumlneşin doğuşunu seyretmek &uumlzere balkona &ccedilıkmıştım. &Uuml&ccedil&uumlnc&uuml katta bir balkonumuz vardı. G&uumlneşin doğuşu &ccedilok g&uumlzel g&oumlr&uumln&uumlyordu.

Çarşamba, 07 Kasım 2007 10:20
Ahmet Alpay Dikmen

Bu ayki yazımda, Avrupa'nın nitelikli emek konusunda çektiğı sıkıntıya ve bu sıkıntıyı bertaraf etmek için ABD ve Kanada ile yaptığı işbirliği anlaşmalarına ve yeni göç dalgasının niteliğine değinmek niyetindeydim. Bunlardan bahsetmeye hiç halim yok. Bugün yakın bir arkadaşımı kaybettiğimi öğrendim, hem de gurbetteyken aldım bu haberi.