5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cuma, 18 Kasım 2016 07:30
Burak Cop

BEYRUT --

Kamuya ait arazi ve yapıların özel mülkiyete geçirilmesi, bu yapılırken yaratılan rantın da fırsatçı patronlar ve onların siyasi hamileri arasında bölüşülmesi Türkiye’ye has bir sorun değil. Lübnan da bu sorunu derinlemesine yaşayan bir ülke.

Çarşamba, 31 Ağustos 2016 14:15
Burak Cop

Akrep gibisin kardeşim,

korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.

(…) 

Bir değil,

           beş değil,

                      yüz milyonlarlasın maalesef.

Koyun gibisin kardeşim,

gocuklu celep kaldırınca sopasını

sürüye katılıverirsin hemen

(…)

Ve bu dünyada, bu zulüm

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 09:00
Burak Cop

Türkiye’de devlet çöktü. Mevcut koşullarda bir devletin varlığından söz etmek mümkün değil.

Bu toptan dağılma halinin başını çeken “kurum” ise (bu sözcüğü artık tırnak içinde kullanmak gerekiyor) Türk Silahlı Kuvvetleri. Cuntalar, gruplaşmalar hiç tahmin edilemeyecek ölçüde almış başını gitmiş.

Çarşamba, 13 Nisan 2016 06:45
Burak Cop

AKP iktidarının İsrail ile itişip kakışmasının tarihi çok da eski sayılmaz.

Fiilen Batı Şeria ve Gazze Şeridi diye ikiye bölünmüş Filistin’in Gazze kısmında 2006’da yapılan seçimi İslamcı Hamas kazanınca İsrail buraya abluka uygulamaya başladı. Aynı sıralarda da AKP ile Hamas arasında sıcak ilişkiler kuruldu.

Çarşamba, 30 Mart 2016 01:15
Burak Cop

Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yılın son günlerinde kendisine yalakalık yapmak amacıyla düzenlenen “Asım’ın Nesli’nden bir Usta: Recep Tayyip Erdoğan” adlı etkinlikte ilginç bir konuşma yapar. Erdoğan, kafasındaki toplum mühendisliği projesini yansıtan konuşmasında, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitlerini yüceltmek amacıyla yazdığı şiirinde kullandığı “Asım’ın Nesli” kavramını detaylandırır.