143 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 22 Şubat 2020 00:00
Orhan Gökdemir

“Öteki İslam”, eski bir kitabın adı… “Öteki”den kasıt cari olanın dışında kalan, saf, bozulmamış olan İslam değil. O son zamanların icadı. Çok kirlettiler ve temizini aramaya koyuldular. Burada söz edilen İslam, “laik” devletin bir politik enstrümana dönüştürdüğü, kalabalıkları yönetmek için bir disiplin aracı olarak kullandığı İslam.

Cumartesi, 08 Şubat 2020 00:15
Orhan Gökdemir

İsrail Başbakanı Siyonist Bünyamin Netanyahu, AKP Cumhurbaşkanı İslamcı Tayyip Erdoğan'ın İsrail politikasını açık etti geçen gün. Önce "Türkiye'ye gitmeyen tek İsrailli sanırım benim" dedi, sonra "Bir zamanlar Erdoğan bana her üç saatte bir Hitler derdi. Şimdi altı saatte bir diyor ama tanrıya şükür ki ticaretimiz büyüyor" diye ekledi.

Cumartesi, 11 Ocak 2020 00:15
Orhan Gökdemir

Kasım 1979. İslamcıların iktidarının ilk günlerinde üniversite öğrencileri İmam Humeyni’nin emriyle Tahran’daki ABD Elçiliğini bastı. Elçiliği kısa sürede ele geçiren eylemciler, çoğu Amerikan vatandaşı 90 kişiyi rehin aldı. Bir kısmını serbest bıraktı. Geride kalan 52 rehineyi bir yıldan fazla rehin tuttu.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 00:00
Orhan Gökdemir

Büyük şaire minnetle…

Bakü’deyiz… 

Cumartesi, 21 Aralık 2019 00:00
Orhan Gökdemir

“Çılgın proje” diye başladı aslında. Gerçekten çılgındı. Hatta normal bir ülkede ve normal bir siyasal iklimde manyakça bile sayılabilirdi. Düşünsenize, hiç gereği yokken iki denizin arasına 45 kilometrelik kanal açacaksın, bir denizin suyunu ötekine katacaksın, doğaya tanrı kibriyle yaklaşacaksın…

Cumartesi, 02 Kasım 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Nihal Atsız “Türkçü-Turancı” fikrin son temsilcilerinden biriydi. Tartışmasız bir ırkçıdır. Yalnız ırkçılığı tartışmasız olmakla birlikte “Müslümanlığı” tartışmalıdır. Türkçü-Turancılar Türklerin en eski dini “Şamanizm’e” inanma eğilimindedir. Arabist Türk, Türk-İslamcı MHP’den ayırıyoruz.

Cumartesi, 30 Kasım 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Hikâye İtalya’nın Torino şehri yakınındaki küçük Alba Komününde başlıyor. Dünya ikinci büyük savaşla boğuşurken Ferrero ailesi Alba’daki küçük pastanelerini fabrikaya dönüştürme kararı veriyor. 1946’da kurulan fabrika üretimini kısa zamanda dışa açılacak kadar arttırıyor.

Cumartesi, 23 Kasım 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Biz bu tarihin dışında değiliz. Ülkeyi geriye itenlerle dövüştük ve yenildik. 12 Mart’ta ve 12 Eylül’de kanlı kapışmalar oldu, kayıplarımız büyüktür. Yenildik ama muzafferler ayağa kalkma ihtimalimizden hep ürktü. Bir daha kalkamayalım diye üstümüze ölü toprağı atmayı planladılar. Ölü toprağı dinci gericiliktir ve plana “islamizasyon” diyoruz. Planı yapan ve yürüten 12 Eylül generalleridir.

Cumartesi, 16 Kasım 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Kolları bütün dünyaya uzanan Katolik kilisesi fiili bir kadın ve çocuk cehennemi. Kiliseye yolu düşen kadın ve çocuklar rahiplerin hedefinde. “Tanrının evi”nde çocuklara yönelik pedofili ve rahibelere yönelik tacizin bini bir para. 

Cumartesi, 26 Ekim 2019 00:30
Orhan Gökdemir

“Azap”, Osmanlıda “bir sınıf askere” verilen ad. “Sınıf” dememiz sözün gelimi, daha çok bir çapulcu sürüsünden söz ediyoruz. Savaşırlar, kazanabilirlerse yağmalarlar, özetle budur.  

Cumartesi, 17 Ağustos 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Marmaris'in Turgut köyünde halkın yıllardır dua ettiği "Çağ Baba" türbesinin gerçekte M.Ö. ikinci yüzyılda yaşamış gladyatör Diagoras ve karısı Aristomakha için yapılan piramit mezar olduğu ortaya çıktı.

Cumartesi, 22 Haziran 2019 00:15
Orhan Gökdemir

AKP’nin Sabah adlı bülteni eşeledi eşeledi, atacak çamur bulamayınca CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun diplomasının sahte olduğu iddiasını ortaya attı. İmamoğlu, iddiayı "Diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili" diyerek yanıtladı. Güzel, demek CHP yöneticileri ve adayları “olmayan diploma”dan haberdardır.

Cumartesi, 08 Haziran 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Sarayın Din-ayet işleri görevlisi Ali Erbaş “bayram” vesilesiyle bir açıklama yaptı. Hoş hangi vesileyle açıklama yapmıyor ki zaten? Laiklik kalkınca hazret de kendini şeyhülislam sanmaya başladı. Son fetvası “Şeker Bayramı” üzerine. Fetvasına göre “Ramazan Bayramı”nın “Şeker Bayramı” diye ifade edilmesi yanlışmış. Şeker Bayramı diye bir bayram yokmuş. Ne varmış? Ramazan Bayramı.

Cumartesi, 18 Mayıs 2019 00:00
Orhan Gökdemir

“Değil birkaç

              değil beş on

                        otuz milyon

                                   aç

                                      bizim!

Onlar bizim!

Biz onların!

Cumartesi, 25 Mayıs 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Marmara’nın ortasındaki Yassıada'nın son halini gördünüz. Önce tüm ağaçları söktüler, sonra boş adaya bir sürü inşaat ve 1200 kişilik cami diktiler. AKP'nin “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesidir. 27 Mayıs’ta gidip açacaklar. Böylece 27 Mayıs ihtilalinin de öcünü almış olacaklar.

Pages