133 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 17 Ağustos 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Marmaris'in Turgut köyünde halkın yıllardır dua ettiği "Çağ Baba" türbesinin gerçekte M.Ö. ikinci yüzyılda yaşamış gladyatör Diagoras ve karısı Aristomakha için yapılan piramit mezar olduğu ortaya çıktı.

Cumartesi, 22 Haziran 2019 00:15
Orhan Gökdemir

AKP’nin Sabah adlı bülteni eşeledi eşeledi, atacak çamur bulamayınca CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun diplomasının sahte olduğu iddiasını ortaya attı. İmamoğlu, iddiayı "Diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili" diyerek yanıtladı. Güzel, demek CHP yöneticileri ve adayları “olmayan diploma”dan haberdardır.

Cumartesi, 08 Haziran 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Sarayın Din-ayet işleri görevlisi Ali Erbaş “bayram” vesilesiyle bir açıklama yaptı. Hoş hangi vesileyle açıklama yapmıyor ki zaten? Laiklik kalkınca hazret de kendini şeyhülislam sanmaya başladı. Son fetvası “Şeker Bayramı” üzerine. Fetvasına göre “Ramazan Bayramı”nın “Şeker Bayramı” diye ifade edilmesi yanlışmış. Şeker Bayramı diye bir bayram yokmuş. Ne varmış? Ramazan Bayramı.

Cumartesi, 18 Mayıs 2019 00:00
Orhan Gökdemir

“Değil birkaç

              değil beş on

                        otuz milyon

                                   aç

                                      bizim!

Onlar bizim!

Biz onların!

Cumartesi, 25 Mayıs 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Marmara’nın ortasındaki Yassıada'nın son halini gördünüz. Önce tüm ağaçları söktüler, sonra boş adaya bir sürü inşaat ve 1200 kişilik cami diktiler. AKP'nin “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesidir. 27 Mayıs’ta gidip açacaklar. Böylece 27 Mayıs ihtilalinin de öcünü almış olacaklar.

Salı, 14 Mayıs 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi Ş.Y., Kadıköy’de yürürken yanına yaklaşıp “din dostum” diye hitap eden ve kendisini “Hızır Aleyhisselam” diye tanıtan seyyar satıcı Hakan Demir’e yaklaşık 70 bin lirasını kaptırdı. Haber böyle.

Salı, 07 Mayıs 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Uzman. Dr. Mehtap Şahin. Tanımam etmem. Ankara’da, yol üstünde devasa bir pankartta gördüm adını. Türbanlı da üstelik, haliyle değerli bir hekimimiz olduğundan eminim. Hasta kabulüne başlamış, pankarttan öyle anlıyoruz. Mehmet Kuzulugil hızlı davranıp pankartın fotoğrafını çekmeyi başardı.

Cumartesi, 27 Nisan 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Dünya tarihinde toplumların çözüldüğü, ahlaksızlığın hükmünü sürdürdüğü pek çok dönem var. Sodom, Gomora ve Pompei gibi bu yüzden yanıp kül olduğuna inanılan eski kentlerin hikâyesiyle dolu tarih kitapları. İmparator Caligula gibi ahlaksızlığı bir yaşam tarzı haline getiren şahsiyetler ününü sürdürüyor. Bu köşeye birkaç kez konuk olmuşluğu var.

Salı, 23 Nisan 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Harp Okuluna 1970’li yılların başında girmiş. 1987 yılında Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetler Kurmay Kolejinden mezun olmuş. 1990’lı yıllarda general. “Laik orduda” Necip Fazıl’ın öğrencisi olarak sürekli yükselmeyi başarmış.

Cumartesi, 13 Nisan 2019 00:15
Orhan Gökdemir

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Bitlis'in Ahlat ilçesinde Van Gölü kıyısında inşaatına başlanan yeni köşkün projelerini Oda TV’de Yusuf Yavuz yazdı. Köşk, Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubad’ın yaptırdığı ünlü “Kubad Abad Sarayı”ndan esinlenmiş. İddia böyle.

Salı, 26 Mart 2019 00:30
Orhan Gökdemir

Mansur Yavaş. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadrolu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı. MHP’li. Düğünde çekilmiş bir videosunu yayınladılar, eğlenirken bile bozkurt işareti yapıyordu. Başka bir videosunda ülkücülere nutuk atmaktaydı. Solculara, devrimcilere küfür ederek başladı. Arkasından Deniz Gezmiş’i terörist, Yılmaz Güney’i ve Yaşar Kemal’i hain ilan etti.

Cumartesi, 23 Mart 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Dünyanın öbür ucunda, Yeni Zelanda’da faşist itin teki eline silahı alıp camiye daldı ve önüne kim çıktıysa öldürdü birkaç gün önce. Tablo korkunç. 49 ölü, onlarca yaralı. Manifesto da yayınlamış manyak, yaptığı katliamın haklılığından emin. Yakalayıp tıktılar içeri.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 00:30
Orhan Gökdemir

Urfa'da bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı geçen hafta. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce Suriyeli, sabahın erken saatlerinde dernek binası önünde toplandı. Dernek yetkililerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine rağmen kalabalık dağılmadı.

Salı, 19 Şubat 2019 00:15
Orhan Gökdemir

1970’li yıllar, kısa kesintiler dışında sokağın demokratikleştiği yıllardı. Af gelmiş, 12 Mart karanlığından çabuk çıkılmıştı. Devlet kurşununa denk gelmeyip cezaevlerine tıkılanlar çıktı geldi, direniş de bittiği yerden devam etti. Üstelik 15-16 Haziran büyük işçi kalkışması olmuştu, müthiş bir özgüven demekti bu.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Geçen yılın Mayıs ayıydı. Üniversite öğrencisi Şule Çet, yarı zamanlı asistan olarak çalıştığı plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybetti. Ölümü doğum gününe denk gelmişti. Yere çakıldığında tan vakti yaklaşıyordu. O gece ofiste iki kişi daha, patronu Çağatay Aksu ve patronunun arkadaşı Berk Akand vardı. İki kafadar olaydan sonra ortadan kayboldu.

Pages