6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Salı, 25 Eylül 2018 07:15
Orhan Gökdemir

Çok alametler belirdi son günlerde. Mesela Şanlıurfa'da belediye başkanları ve milletvekillerine yaklaşıp iş isteyen bir genç, olumsuz yanıt alınca üzerine benzin döküp ateşe verdi. Malumunuz, uzun süredir maddi sıkıntı çeken İsmail Devrim ise, oğluna okul pantolonu alamadı ve pantolonu olmadığı için oğlu okuldan gönderilince intihar etti.

Cumartesi, 24 Şubat 2018 01:00
Orhan Gökdemir

Bugün ne cehaletin saltanatına bakıp kederlenmek var, ne haklının haline bakıp hüzünlenmek. Bugün ne isyan var, ne öfke. Bugün içimden gelmedi ülkeyi yazmak. Hem yazacak hâli mi kaldı ülkenin? Yenisini kuracağız işte, orası belli. Nasıl, henüz bilmiyoruz, ama inanıyoruz. Bugün boş bıraktım kitaplara ayırdığım satırı, kaçtım karanlığın gölgesinden, müziğin büyüsüne sığındım.

Cumartesi, 22 Temmuz 2017 00:45
Orhan Gökdemir

Nuriye ve Semih’e…

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 00:45
Orhan Gökdemir

Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz seneyi devriyesine yaklaşırken ağzındaki baklayı çıkardı ve Ohal'in patronları korumak için ilan edildiğini söyleyiverdi. "Şimdi grev tehdidi olan yere Ohal'den istifade edip izin vermiyoruz" dedi. Ohal kalkmayacak, “bu iş bitene kadar sürecek"ti.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 01:15
Orhan Gökdemir

Siyasal İslam hakkında 100 yıldan fazla zamandır ne söylenmişse çöp oldu. Ortada bir siyasal hareket değil bir ahlaksız organize çete olduğu ortaya çıktı çünkü. Komünizmle Mücadele Dernekleri'nde devlet ile Nakşi-Nurcu tarikatı arasında kurulan illegal koalisyondan beri böyle bu. Kanlı Pazar var geçmişlerinde, sol ve komünizm korkusu var, halk düşmanlığı var, kin var, kan var, cehalet var.

Salı, 28 Şubat 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Bir gün bir şehirden kalkarsın, bir başka şehre doğru yola koyulursun. Terk ettiğin şehri tanımamışsındır daha, sokaklarında adamakıllı yürümemişsindir. Kıyısında durup denizindeki karartısına yüz sürmemişsindir. Geride bıraktığın şehir nüfus kâğıdındaki bir kayıt bilgisinden ibaretse, o şehri terk etmiş bile sayılmazsın üstelik.