3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Cuma, 30 Eylül 2011 13:44
Merdan Yanardağ

Türkiye’nin sol, sosyalist ve ilerici güçlerinin önündeki acil, acil olduğu ölçüde de tarihsel görev AKP-Cemaat diktatörlüğünü önlemektir. Birinci Cumhuriyet'in tasfiyesi ve bir islamo-faşist polis devleti olarak İkinci Cumhuriyet'in yapılandırılma sürecinin devam etmesi, bu tarihsel sorumluluğun neden acil olduğunu da ortaya koymaktadır.

Cuma, 09 Eylül 2011 13:07
Merdan Yanardağ

Yaklaşık iki yıldır düzenli olarak yazdığım Sol Portal’daki yazılarıma, bilindiği gibi bir ay kadar ara verdim. Portal yöneticisi arkadaşlarımın gösterdiği anlayış sayesinde kendime verdiğim bu izin artık bitti. Eğer önemli bir aksilik olmazsa yeniden Cuma günleri Sol Portal okuyucuları ve çalışanlarıyla birlikte olacağım.

Cuma, 23 Eylül 2011 12:00
Merdan Yanardağ

Tuhaf şeyler oluyor bu ülkede polis istihbaratının yönlendirdiği bir gazetenin, Taraf’ın Genel Yayın Yönetmeni ve başyazarı Ahmet Altan’a Hrant Dink ödülü verildi. Oysa Ahmet Altan’ın yönettiği gazete Dink cinayetini örtbas etmek için özel bir çaba harcadı. Cinayettin azmettiricisi oldukları düşünülen Fethullahçı polis şeflerini aklamak için elinden geleni yaptı.