7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Perşembe, 06 Aralık 2018 08:00
Özgür Şen

2018 yılı rakamlarına göre Türkiye'de 36 tane dolar milyarderi var. 36 rakamını tek başına yazınca pek bir anlam ifade etmiyor olabilir. Ama Türkiye'nin dolar milyarderi sayısı açısından İngiltere, Fransa, İsveç, İtalya gibi ülkelerle aynı ligde olduğunu söylemek rakamı biraz daha çarpıcı hale getirebilir.

Salı, 11 Aralık 2018 08:30
Özgür Şen

Geçtiğimiz hafta Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırdığını açıklayan Soros'un Açık Toplum Vakfı Türkiye'de faaliyet gösteren tek yabancı vakıf değildi. Soros'un vakfı, ülkede kendisini güvende hissetmemişti. Ancak benzer bir durum bir yıl kadar önce başka yabancı menşeili vakıfların başına da gelmişti.

Salı, 18 Aralık 2018 07:15
Özgür Şen

Yalnızca kendi ülkenizde değil tüm dünya düşünüldüğünde dahi hatırı sayılır bir servetiniz olsun, ama bir yandan da ülke yönetiminde söz sahibi olun. Güzel değil mi?

Yok hayır Trump ve kabinesinden söz etmiyorum. Türkiye'de de böyle isimler var. Üstelik tıpkı ABD'de olduğu gibi bir değil birden çok kişi var bu durumda.

Salı, 25 Aralık 2018 07:45
Özgür Şen

Açıkça yanıltıyorlar... Amaç Kürtlerin iyiliği falan değil. Çünkü yaşadığımız dünyada Kürtlerin iyiliği veya daha genel bir biçimde ifade edilirse bir bütün olarak Kürtlerin çıkarının formüle edilmesi imkansız. Tıpkı Türklerin bir bütün olarak çıkarlarının tanımlanamayacağı gibi...

Perşembe, 20 Aralık 2018 07:45
Özgür Şen

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinesinde Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Hulusi Akar, mecliste CHP'li Özgür Özel'le tartışırken alçaklığın tanımını yapmış. Genelkurmay eski başkanı, o dönem hapiste tutulan arkadaşlarına atıfla, arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır demiş.

Salı, 04 Aralık 2018 07:15
Özgür Şen

İnsanların büyük çoğunluğunun bu toplumsal düzenden mutlu olduklarına dair tek bir işaret dahi yok. Zenginleri ve düzenli ve iyi bir gelire sahip bir azınlığı çıkartın geriye kalan herkes yaşam koşullarından şikayetçi ve geleceğe dair de endişeli.

Ancak ne bu şikayetlerin ne de endişelerin ismi tam olarak koyulabiliyor. Genel bir huzursuzluk hali aslında bu.

Perşembe, 27 Aralık 2018 07:45
Özgür Şen

Türk Telekom son günlerde iki ayrı hususla gündeme geliyor. Birincisi, internet kullanım ücretlerindeki fahiş zam. İkincisi ise Telekom'a zamanında borç vermiş bankaların ödenememiş bu borçların karşılığında şirketin çoğunluk hisselerini devralması.