9 sonuçtan 1 - 9 arası gösteriliyor
Cumartesi, 12 Aralık 2015 08:30
Özgür Şen

ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan adaylarından para babası Donald Trump'un IŞİD'e bayıldığına emin olabilirsiniz. Potansiyel bir başkan olarak IŞİD'in bölgede Amerikan çıkarlarıyla uyumlu hareket etmesinden dolayı değil yalnızca, Trump ırkçı kimliğini her fırsatta rahatça dışavurması için IŞİD'den daha iyi bir bahane bulamaz da ondan.

Salı, 29 Aralık 2015 08:00
Özgür Şen

Yine herkesin gözünün içine bakarak yalan söylüyor. O bildik vücut diliyle tane tane konuşurken, yalanları art arda sıralıyor.

Salı, 24 Kasım 2015 10:15
Özgür Şen

98 kilometre... Herkes Türkiye-Suriye sınırındaki 98 kilometreyi konuşuyor şimdi. IŞİD'in kontrolünde kalan bölgenin dünyaya açılan kapısı işte o 98 kilometre çünkü. Cihatçı çete petrolü de başka malları da oradan çıkarıyor, katilleri, silahları ve diğer ihtiyaçlarını da o bölgeden içeriye sokuyor. Tüm bu ticarete, alışverişe Türkiye'nin göz yumduğunu da dünya alem biliyor.

Salı, 10 Kasım 2015 08:15
Özgür Şen

10 Kasım'lar Türkiye'de Kemal Paşa'nın anıldığı bir günden başka her şeye benziyor artık. AKP liderliğinin, bu memleketten Kemal Paşa'nın izini kazımaya yemin etmiş Erdoğan'ın Anıtkabir ziyareti yapıp Paşa'ya yüz sürdüğü bir gün 10 Kasım. AKP kadroları her 10 Kasım'da sahtekarlık ve ikiyüzlülük festivaline katılmış gibi davranıyor, bu konuda sınır tanımıyorlar.

Salı, 06 Ekim 2015 09:45
Özgür Şen

Türkiye beklentilerin asgaride tutulduğu bir seçime doğru ilerliyor. Beklentiler asgaride tutulduğu için de seçim ülke siyasetini olağan ölçülerde hareketlendirmiyor. Ülkede bir açıdan bakıldığında seçim atmosferi oluşmuyor, ama unutulmasın daha yaz başında bir genel seçim geçirmiş ve seçim atmosferinden hiç çıkmamış bir ülke burası.

Cuma, 12 Haziran 2015 08:15
Özgür Şen

Beklenen oldu ve HDP barajı aşarak güçlü bir şekilde meclise girdi. Artık HDP’nin parlamenter varlığını, sistemin içinde oturduğu yeri veri alma zamanı…

Sevinç veya üzüntü, abartılı övgü ya da hakaret hemen hemen herkesin tahmin ettiği ama şu anda vücut bulmuş durumu açıklamaya yetmez. Üstelik böylesi bir tartışmanın siyasette yeri de yok.

Salı, 03 Şubat 2015 08:45
Özgür Şen

Binlerce metal işçisi günlerdir direniyor. Türkiye işçi sınıfının çok önemli bir bölmesi böylesi bir kitlesellikle harekete geçiyor ama Türkiye solu hala Syriza'dan hareketle seçim tartışmaya devam ediyor.

Pazartesi, 26 Ocak 2015 15:15
Özgür Şen

Yunanistan'da herkesin beklediği oldu ve Syriza seçimi kazandı. Aslında merak edilen Syriza'nın seçimi kazanıp kazanamayacağı değil, tek başına iktidar olmayı başarıp başaramayacağıydı. Syriza, tek başına iktidarı kıl payı kaçırdı. Son anda planlarda bir değişiklik olmazsa, Syriza, Bağımsız Yunanlar adlı sağcı partiyle koalisyon kurarak yoluna devam edecek.

Salı, 13 Ocak 2015 08:45
Özgür Şen

Dünya değişecek, Avrupa da... Geçen hafta Paris'te yaşanan terörist saldırıyı bu sürecin bir parçası olarak görmek için çok neden var. Dünya da Avrupa da bir değişimin sancılarını yaşıyor. Bu sancıların kendisini korkunç bir şiddetle somutlaması tarihsel olarak bakıldığında aslında hiç şaşırtıcı değil.

Bu saldırılar Avrupa'da ve dünyadaki değişimin somut habercilerinden birisi...