4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Salı, 21 Temmuz 2009 10:30
Özgür Şen

Amerika Birleşik Devletleri, aya inişin 40. yılının tüm dünyada kutlanması için ön ayak oldu ve pek çok ülkede ABD'nin uzay programının bu başarısı tekrar hatırlandı. ABD, yaptıklarını pazarlamaktaki maharetini sürdürüyor. 40 yıl önce de böyleydi, bugün de aynı şekilde devam ediyorlar. ABD'nin aslında aya hiç inmediğini iddia eden teorilerin bu denli ilgi çekmesine rağmen hem de...

Salı, 14 Temmuz 2009 11:08
Özgür Şen

Geçtiğimiz Pazar günü ÖSS sonuçları açıklandı. ÖSS sonuçları ya da daha genel olarak tüm ÖSS süreci şu an için doğrudan herkesi ilgilendirmiyor olabilir. Bir yakınınız, dostunuz ya da akrabanız sınavdan belki etkilenmiyordur. Ancak ÖSS artık Türkiye'de kimsenin kaçamayacağı bir olgu haline geldi. Yaşamımızın bir noktasında ya bize, ya da çok yakınımızdaki birilerine mutlaka değiyor.

Salı, 23 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

İran'a dışarıdan bakmanın ciddi sınırları var. Bunu test etmek için hiç uzağa gitmenize gerek yok. Türkiye'ye bakmanız yeterli. Türkiye hakkında dış basında çıkan yazıları takip ediyor musunuz? Peki bunların arasında beğendiğiniz yazı hiç oldu mu? Yorum yazılarındaki düzeysizlik bir yana, haber konusunda dahi ne denli yetersiz olduklarını hepimiz görüyoruz.

Salı, 02 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

Sosyalizmin çözülüşünden sonra tüm dünyada bireysel olanın yükselişi ve yüceltilişine hep birlikte tanık olduk. Elbette bu süreç sosyalizmin çözülüşüyle birlikte başlamadı. Tam tersine, sosyalizmin yenilgiye uğramasında, kapitalizmin birey tanımının, sosyalizmin birey tanımına galip gelmesinin muazzam rolü vardı. Zaten çözülüşten sonra yükselişe geçen ve yüceltilen de o tanımdı.