33 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 22 Aralık 2015 08:00
Özgür Şen

Türkiye ile İsrail ilişkilerinde Mavi Marmara krizi ile başlayan bir dönem resmi olarak sona ermek üzere. Türkiye ile İsrail'in bir mutabakatın, dolayısıyla diplomatik ilişkileri düzeltmenin arifesinde olduğu söyleniyor.

Pazar, 06 Aralık 2015 09:15
Özgür Şen

AKP’nin yıllardır Türkiye’yi bir ortaçağ ülkesine çevirmeye çalıştığı çokça söyleniyor. Aydınlanma ve modernleşmeden ülkenin payına ne düşmüşse hepsini tasfiye etmeye çalışan Erdoğan ve ekibi yalnız da değiller üstelik. Benzer bir eğilim tüm dünyada var.

Salı, 29 Aralık 2015 08:00
Özgür Şen

Yine herkesin gözünün içine bakarak yalan söylüyor. O bildik vücut diliyle tane tane konuşurken, yalanları art arda sıralıyor.

Salı, 15 Aralık 2015 08:45
Özgür Şen

AKP'nin saldırgan ve şuursuz dış politikasının Türkiye'yi getirdiği yere bakın... Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Rusya'nın Lokomotiv Moskova takımı ile eşleşti ve kızılca kıyamet koptu.

Salı, 08 Aralık 2015 08:30
Özgür Şen

Yıllardır her fırsatta önümüze gelen Türkiye'deki tüm sorunların çözülmesi için önce Kürt sorununun çözülmesi gerektiği iddiasının anlamı açık. Türkiye'yi Kürtlerin kurtaracağı söyleniyor.

Cumartesi, 26 Aralık 2015 01:00
Özgür Şen

Türkiye boğazına kadar pisliğin içine batmış durumda. Balık baştan kokuyor elbette. Çürüme ve yozlaşma en tepeden başlıyor. Ülkeyi yöneten harami çetesinin tepe isimlerinin işlediği suçlar alt tarafa belli ki ilham veriyor.

Çarşamba, 09 Aralık 2015 10:00
Özgür Şen

IŞİD'in petrol ticareti ile ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Rusya'nın elindeki görüntüleri açıklamasından sonra Erdoğan ailesini doğrudan ilgilendiren iki gelişme oldu. Önce Irak Kürdistanı yöneticileri kendilerinden bekleneni yaptı ve Rusya'nın servis ettiği görüntülerdeki tankerler bizim dedi.

Salı, 01 Aralık 2015 00:30
Özgür Şen

Türkiye-Suriye sınırında Türk jetleri tarafından Rus bombardıman uçağının düşürülmesinin çok ciddi sonuçları olacak. Türkiye'deki muhalefet hariç herkes bunun farkında.

Salı, 24 Kasım 2015 10:15
Özgür Şen

98 kilometre... Herkes Türkiye-Suriye sınırındaki 98 kilometreyi konuşuyor şimdi. IŞİD'in kontrolünde kalan bölgenin dünyaya açılan kapısı işte o 98 kilometre çünkü. Cihatçı çete petrolü de başka malları da oradan çıkarıyor, katilleri, silahları ve diğer ihtiyaçlarını da o bölgeden içeriye sokuyor. Tüm bu ticarete, alışverişe Türkiye'nin göz yumduğunu da dünya alem biliyor.

Pazartesi, 16 Kasım 2015 09:30
Özgür Şen

Türkiye'de siyasete bakıldığında büyük bir boşluğun varlığı hemen göze çarpıyor. Türkiye siyaset sahnesinde işçi sınıfı henüz yok.

Seçim sonuçları da bu yokluğun bir göstergesi. İşçi sınıfı adına konuşan tek parti olan Komünist Parti'nin aldığı oylar pek çok açıdan değer taşısa da, bu açıdan bakıldığında büyük bir boşluğu işaret ediyor.

Salı, 03 Kasım 2015 09:00
Özgür Şen

Türkiye'de seçim sonuçlarına bakıp Türkiye ilericiliğinin kaybettiğini düşünen herkes yanılıyor. Türkiye ilericiliği Pazar günü kaybetmedi.

Üstelik bu kesimi temsil ettiği söylenen CHP ve HDP'nin dahi Pazar günü aldıkları oylara bakıp kaybettiklerini iddia etmek de yanlış. CHP ve HDP o gün yenilmedi. CHP ve HDP, seçimin öncesinde yenilmişlerdi ve bu seçimin galibi belliydi.

Pazar, 08 Kasım 2015 09:00
Özgür Şen

Pazar günü yapılan seçimlerden sonra ortaya çıkan en büyük tehlike geniş bir kesimin memleketle bağının kopmasıdır. Türkiye’de genel olarak ilerici diye nitelendirilebilecek bir toplam kendi ülkesine yabancılaşıyor.

Salı, 20 Ekim 2015 09:00
Özgür Şen

AKP devrilsin tabii…

Ülkenin başına çöreklenmiş bu hırsız ve katil çetesinin iktidardan bir an önce uzaklaştırılmasını istemek, Türkiye'de insani bir sorumluluk artık.

Peki ama AKP'nin nasıl alaşağı edileceğinin bir önemi yok mu? Bunun hangi koşullarda gerçekleştiğinin, kimin yaptığının…

Salı, 06 Ekim 2015 09:45
Özgür Şen

Türkiye beklentilerin asgaride tutulduğu bir seçime doğru ilerliyor. Beklentiler asgaride tutulduğu için de seçim ülke siyasetini olağan ölçülerde hareketlendirmiyor. Ülkede bir açıdan bakıldığında seçim atmosferi oluşmuyor, ama unutulmasın daha yaz başında bir genel seçim geçirmiş ve seçim atmosferinden hiç çıkmamış bir ülke burası.

Salı, 27 Ekim 2015 09:30
Özgür Şen

Türkiye'nin kaderini değiştirecek seçimlere bir haftadan daha az zaman kaldı. Büyük gün yaklaşıyor… Böyle yazıyor, böyle konuşuyorlar.

Ya yalan söylüyorlar, ya hayal görüyorlar…

Pages