5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Salı, 23 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

İran'a dışarıdan bakmanın ciddi sınırları var. Bunu test etmek için hiç uzağa gitmenize gerek yok. Türkiye'ye bakmanız yeterli. Türkiye hakkında dış basında çıkan yazıları takip ediyor musunuz? Peki bunların arasında beğendiğiniz yazı hiç oldu mu? Yorum yazılarındaki düzeysizlik bir yana, haber konusunda dahi ne denli yetersiz olduklarını hepimiz görüyoruz.

Salı, 02 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

Sosyalizmin çözülüşünden sonra tüm dünyada bireysel olanın yükselişi ve yüceltilişine hep birlikte tanık olduk. Elbette bu süreç sosyalizmin çözülüşüyle birlikte başlamadı. Tam tersine, sosyalizmin yenilgiye uğramasında, kapitalizmin birey tanımının, sosyalizmin birey tanımına galip gelmesinin muazzam rolü vardı. Zaten çözülüşten sonra yükselişe geçen ve yüceltilen de o tanımdı.

Salı, 16 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

Dolmabahçe ruhu yaşıyor. Son gelişmelerden çıkartılacak sonuç budur.

Salı, 30 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

Honduras'taki darbenin zamanlaması her açıdan çok ilginç. İlginçliğin ilk boyutu Latin Amerika'daki dengeleri ilgilendiriyor. Bu dengelerin bir ucunda emperyalizm, diğer ucunda ise sola yönelen geniş halk kitleleri var. Latin Amerika'daki son dönem sol hareketler hakkında bolca tartıştık. Kıta bu tartışmaları ve daha fazlasını şüphesiz hak ediyordu.

Salı, 09 Haziran 2009 10:30
Özgür Şen

NATO'ya bağlılık yemini etmiş bir general Yugoslavya'yı örnek gösterince insanın aklına ne gelebilir ki? İlker Başbuğ, ABD ziyareti sırasında istisnasız her gün konuştu. Mesajlarını vermek için Vaşington'u güvenli bir yer addetmiş olacak ki, Türkiye'nin hemen hemen her meselesi hakkında yorum yaptı.