24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 01 Mart 2020 23:45
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'la İdlib saldırısı sonrası durumu konuştuk.

Erdoğan’ın Putin’le önümüzdeki hafta Moskova’da görüşeceği açıklandı ama Suriye’den yoğun çatışma haberleri geliyor. En son TSK’ya ait bir insansız hava aracı ve iki Suriye savaş uçağı düşürüldü. Gerilimin kontrolden çıkma olasılığı var mı?

Pazartesi, 20 Ocak 2020 00:15
Kemal Okuyan

Sosyal medya kültürünün hırpaladığı ünlülerden Cem Yılmaz’ın sosyal medyanın sahte bir “kutuplaşma” hissi yarattığı ve bu hissi gerçek hayata dayatmaya başladığı iddiası üzerinde durulmaya değer. Bu yaklaşıma göre, toplum farklı düşüncelere, farklı yaşam tarzlarına daha hoşgörülü ancak sosyal medya gerilimi yükseltiyor hatta bazen yoktan var ediyor.

Perşembe, 28 Kasım 2019 00:00
Kemal Okuyan

Duayen gazeteci Rahmi Turan bu hatayı yapmamalıydı…” 

Pazartesi, 11 Nisan 2016 01:00
Kemal Okuyan

“Ahmet Bey, bir imza verir misiniz…” Tek kişi olsaydı, yanılıyorum sanırdım, iki türbanlı genç kadındı bana seslenen ve ben Ahmet Bey olmamama rağmen bir şeyler demek zorundaydım. “Ne münasebet” diyebilirdim, hiç de nazik olmayacaktı, “karıştırdınız sanırım, ben Ahmet değilim” diye düzelttim yaratacağım hayal kırıklığına aldırmaksızın. Anlamış lakin şaşırmıştım Ahmet Hakan’a benzettiklerini.

Pazartesi, 14 Mart 2016 00:30
Kemal Okuyan

Bombaların patlayacağını davul zurnayla ilan etmişlerdi.

AKP “ya başkanlık ya kaos” derken başka neyi kastediyordu?

Erdoğan’ı ülkeyi kaosa sürüklemekle eleştiren ABD’nin ima ettiği ne olabilirdi ki?

Baharda savaş tırmanacak, büyük kentlere taşınacak açıklaması yapan PKK değil miydi?

Salı, 05 Ocak 2016 08:45
Kemal Okuyan

“Bu düzeni değiştirmek gerek” dediğimizde “tabi tabi” olurdu yanıtları… Genel bir doğruydu bu, herkesin doğrusu, yani “ben solcuyum” diyenlerin en azından… O kısmı tamamdı ama siyaset bu değildi, düzen değişecekti bir gün mutlaka. Ama şimdi…

Zamanı değildi.

Pazar, 10 Ocak 2016 08:15
Kemal Okuyan

Başlıkta bir övgü yok. “Batı”dan kastettiğim de, emperyalizmin yatağı siyasi coğrafyadır. Emin olun, şu anda Tayyip ile güçlü emperyalist ülke liderlerinin arasındaki ilişkiyi aşk ve nefret ile tanımlamak en doğrusu. Obama’dan Merkel’e, Hollande’dan Cameron’a hepsi bir yandan bir kaşık suda boğmak istiyor, bir yandan da bizimkine derin bir hayranlık duyuyor.

Cuma, 04 Aralık 2015 09:45
Kemal Okuyan

Putin doğalgaz vanalarını kapatsa…

Obama “yeter, nedir senden çektiğimiz” diye kestirip atsa…

Merkel yıllardır biriktirdiği öfkeyi açığa vursa…

İran’da mollalar, diktatörü bir daha muhatap almasa…

Hayat bayram olsa… 

Deliye her gün bayram ya da bayram benim neyime!

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 09:45
Kemal Okuyan

İnsansızlaştırılmaya çalışılan bir ülkede, insanın hayvanlarda aranmasına şaşırmamak gerek. Üstelik köpek bu; çoğumuz yaşamımız boyunca sayısız kez onların "ince" davranışlarıyla karşılaşmış, küçükken şu ya da bu nedenle hırladığı, havladığı ya da kötüsü ısırdığı için ürktüğümüz bu sevimli canlıya büyük bir yakınlık hissetmişizdir.

Salı, 13 Ocak 2015 09:15
Kemal Okuyan

Paris’teki katliam, yaşanan çatışmalar, devasa yürüyüş, yürüyüşün protokolü… Düzmece çok şey olduğu belli, ortaya da çıkıyor. Charlie Hebdo cinayetleri sonrasında medyaya servis edilen “terör” görüntülerinde bir sürü tuhaflık var. “Dünya liderleri” pozu ise evlere şenlik, koskoca tipler, düğün öncesi fotoğraf çektirmeye giden çiftlerden farksızlar.

Salı, 16 Aralık 2014 08:15
Kemal Okuyan

Kavga büyük. Çünkü kriz büyük.

Çarşamba, 30 Nisan 2014 10:41
Kemal Okuyan

“Haziran gitti gidiyor” paniğinden uzak durmanın yolu, Haziran’da milyonları neyin sokağa döktüğüne odaklanmaktan geçiyor. “Erdoğan öfkesi” açıklayıcı ama bir noktadan sonra yetmeyebilir, hatta o öfkenin nedenlerinin ötesine geçmek gerekebilir.

Pazartesi, 17 Mart 2014 10:50
Kemal Okuyan

Sabahtan hayalet kasabaya dönmüştü İzmir’in Konak-Alsancak hattı. Gerilimli bir maç öncesi konuk takıma ayrılan tribünün boş bırakılması gibi. İnsanlar da neredeyse tamamı çiziktirilmiş, boya atılmış “miting afişleri”ne bakıp yollarını değiştirmekteydi. Bulaşmayalım diye değil, bulaşmasın diye...

Siyah bayraklar, ayakkabı kutuları sallanıyordu bazı evlerden.

Salı, 04 Şubat 2014 10:58
Kemal Okuyan

Türkiye gericiliği Ali İsmail Korkmaz ile girdiği her kavgayı kaybeder. Eskişehir’de kaybeder, Kayseri’de kaybeder. Davayı, mahkemeyi Fizan’a taşısa yine kaybeder.

Çarşamba, 05 Şubat 2014 11:06
Kemal Okuyan

Hava kontrol kulesinde çalışıyorsunuz, inişe geçen uçağı yanlış piste yönlendirdiniz sayenizde küçük çaplı bir facia yaşandı. Sonrasında basının karşısına çıkıp şöyle dediniz: “Anladım ki ben daha önce rota hesaplamalarında yanlış yöntem kullanıyormuşum, insanlık hali, şimdi doğrusunu öğrendim.

Pages