5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 17 Ekim 2016 01:30
Kemal Okuyan

Geçenlerde “ne olacak bu memleketin hâli” diye sordu CHP’nin Genel Başkanı. Kimilerine içten gelmiş olabilir, doğrudur böyle bir laf “yüksek siyaset” alanında hesap yaparak ağızdan çıkmaz. Belli ki, içindekini dışarı çıkarmış. Ancak ne olursa olsun, tarifi imkansız bir acizlik yansıyor ana muhalefet liderinin sözlerinden.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 08:15
Kemal Okuyan

Patronlarımız cesur olmaya karar verdi nihayet! 

Çarşamba, 19 Ekim 2016 01:00
Kemal Okuyan

Güvenlik mi dediniz? Dalga geçiyor olmalısınız!

MİT uyarmış, “IŞİD havaalanlarına, otogarlara, köprülere saldırabilir” diye. Doğrudur, saldırmakta zaten. Hangisi gerçekten IŞİD’in eylemi, hangisine göz yumuldu, hangisi şu ya da bu uluslararası aktörün yönlendirmesiyle gerçekleşti, hangisi cihatçı bir kafanın bireysel inisiyatifinin ürünü, bunların bir önemi yok.

Cumartesi, 29 Ekim 2016 01:15
Kemal Okuyan

On kişilik bir topluluksunuz, bir adada tamamen tecrit edilmiş bir biçimde yaşamaya çalışıyorsunuz. İçinizden biri sizi özel güçlerle donatıldığına, hepinizden farklı olduğuna ikna etmiş. Dokuzunuz ona saygı gösteriyor, bir dediğini iki etmiyorsunuz. Bütün gün dolanıp meyve topluyor, saatlerce balık peşinde koşuyorsunuz.

Pazar, 16 Ekim 2016 08:45
Kemal Okuyan

Yıl 1914, Birinci Dünya Savaşı’nın artık eli kulağındaydı. Davul zurnayla yaklaşırken emperyalistler arasındaki hesaplaşma, bir Yugoslav milliyetçisi kurşun sıkıverdi Avusturya Arşidükü Ferdinand’a, hızlandırmak için adeta tarihi.

Siklet merkezi Avrupa’ydı neredeyse kaçınılmaz hale gelen savaşın ve o Avrupa’da savaşı durdurabilecek tek güç işçi sınıfıydı.