5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazartesi, 01 Ağustos 2016 13:15
Kemal Okuyan

Emperyalist dünyada kimse darbeyi konuşmuyor. Konuşulan sadece ve sadece Erdoğan. Tekelci medyadan ve “yetkililer”den söz ediyorum. ABD’de böyle, Almanya’da böyle, İngiltere’de böyle, Fransa’da böyle.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 07:45
Kemal Okuyan

Biliyorduk ne olduğunuzu… Hiç hayal kurmadık, kimileri gibi hiç saçmalamadık, yok demokrasi getirecekler, yok özgürlükleri genişletecekler, yok şu sorunu çözecekler, yok bu açılımın üstesinden gelecekler… Evet, saçmalamadık, aklımız başımızdaydı.

Pazar, 21 Ağustos 2016 09:30
Kemal Okuyan

Gülen Cemaati devleti ele geçirmiş. Öyle diyorlar. Ortaya çıkan tablo, cemaatin biraz da devletin kendisi olduğunu gösteriyor, “ele geçirme” bu durumu karşılamıyor. Karşılayamaz da. Gerçek bunun tamamen tersi.

Cemaatin neden ve nasıl etkisini artırdığına ilişkin epey söz söylendi, söyledik, bunları burada tekrar etmeyeceğim.

Pazar, 07 Ağustos 2016 15:45
Kemal Okuyan

15 Temmuz’u takip eden iki hafta içinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinin en kapsamlı yeniden yapılanması için neredeyse dağıtıldı. Bu yeniden yapılanmanın iki itici kuvveti olduğunu biliyoruz. Erdoğan’ın kendini kurtarma ve koruma güdüsünün önemsiz olduğunu düşünenlerden değiliz, bugün birçok tasarruf açıkça bu güdünün eseri.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 09:00
Kemal Okuyan

İnsanlar el ele tutuşsa hayat bayram olsa…

İnsanların el ele tutuşması; “dil farkı bilmeyiz, din farkı bilmeyiz, sanki doğduk bir anadan” diyenlerin dileğidir kuşkusuz. İnsanların el ele tutuşabilmesi için insanların eşit olmaları, birbirlerini sömürmemeleri, birinin diğerinin boğazını sıkmasının koşullarını ve nedenlerini ortadan kaldırmak gerektiğini düşünenlerin dileği…