6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Mayıs 2016 01:30
Kemal Okuyan

Yirminci yüzyıla damgasını, kuşkusuz, insanlığın sınıfsız sömürüz topluma yolculuğunda en büyük sıçrama olan Ekim Devrimi ve onun ürünü olan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği vurdu. Vurdu ve 21. yüzyıla yaklaşırken soluksuz kaldı, tarih sahnesinden çekildi. Ardında hem büyük bir miras hem de doldurulması her açıdan imkânsız bir boşluk bırakarak…

Perşembe, 12 Mayıs 2016 09:00
Kemal Okuyan

Bu haftaya “verecekseniz verin 3 milyarı” çıkışıyla başlamıştık. 3 milyar göçmen anlaşmasına uyması koşuluyla Türkiye’ye verilecek avroların miktarı oluyor. Avrupa Birliği kodamanları “koşulları yerine getir” diyor, Erdoğan’dan yanıt “herkes yoluna…” şeklinde. Herkes yoluna ama “paraları ver”. Uyanık bir Cumhurbaşkanımız var iyi ki!

Çok eğlenceli.

Perşembe, 05 Mayıs 2016 01:00
Kemal Okuyan

Erdoğan’ın bir özelliği kelle vermemesi… Bir diğer özelliği ise sürekli kelle alması… Bir tür vezir düşürme tekeli anlayacağınız. Başkası yiyemez adamımı!

Peki bunu neden yapıyor?

Program farklılığı mı? Örneğin Arınç’ın kafasındaki Türkiye ile Erdoğan’ınki arasında bir fark mı var? Abdullah Gül olsaydı AKP’nin başında, ülke farklı bir yere doğru mu giderdi?

Pazartesi, 30 Mayıs 2016 08:45
Kemal Okuyan

“Nurcuların şimdiye kadar komünistlerle teması tesbit edilmemiştir.”

Böyle yazıyor Emniyet’in 1960’larda hazırlanan Said-i Nursi’yle ilgili raporunda. Tarikatın irticai bir yapılanma olduğuna dair bulgulardan söz ediliyor, Nursi’nin koyu Kürtçülüğü not düşülüyor ama komünizm bulaştırılamıyor.

Pazar, 29 Mayıs 2016 07:30
Kemal Okuyan

Sosyalizm için mücadele söz konusuysa, analiz doğruda durmak için yapılır. Yani, devrimci bir konumlanışa imkan sağlayacak zeminin inşası ve devrimci müdahaleler için en uygun nokta ve araçların belirlenmesi için.

Pazar, 22 Mayıs 2016 08:00
Kemal Okuyan

Tecavüzcüyü evlilikle aklamak… Meclis, bir Erdoğan’ı başkan yapmakla bir de bununla uğraşıyor.

Kapitalizm siyasi iktidarda cisimleşmiş, çocuklara tecavüz ediyor; emeğe tecavüz edebildiği için, adalete tecavüz edebildiği için, bilime ve sanata tecavüz edebildiği için…