5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Perşembe, 28 Nisan 2016 10:00
Kemal Okuyan

Meğer Meclis Başkanı’nın “laiklik ilkesi Anayasa’dan çıksın” hamlesi zor günler geçirmekte olan Erdoğan’ı soluklandırmak içinmiş. İsmail Başkanları konuştu, birileri öne atıldı, Davutoğlu lafı dolandırdı, Tayyip ise yeni gazetesi Hürriyet’in deyişiyle noktayı koydu.

Rahat uyuyun, Türkiye laik kalacak.

Daha doğrusu Anayasa’da laiklik kalacak!

Pazar, 17 Nisan 2016 08:45
Kemal Okuyan

Her zaman gerçek mücadele dinamiklerinin içinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledik 1 Mayısların. Kendi başına bir fetiş değil, öncesi ve sonrası olmayan bir didişme platformu hiç değil.

1 Mayıs, işçi sınıfının kurtuluş mücadelesinden güç alacak, ona güç verecek. Bu basit formülasyonda yer bulamayan bir 1 Mayıs algısıyla işimiz olmaz.

Pazartesi, 04 Nisan 2016 01:00
Kemal Okuyan

Bizimkisi Amerika kıtasını Müslümanların keşfettiğini söyleyedursun, Amerikalılar Erdoğan’ı keşfetti. Oysa Amerika kıtasını kimse keşfetmedi, oradaydı yerli nüfusuyla, olsa olsa sömürgecilerin işgalinden söz edebiliriz. Ve  Amerikalılar dediğimizde ABD’nin egemenlerini ima ediyor oluşumuzda da bir tuhaflık var, Latin Amerika’nın yoksul halkları çok daha Amerikalı gerçekte.

Pazar, 03 Nisan 2016 08:30
Kemal Okuyan

Her kafadan farklı sesin çıktığı, onlarca senaryonun ortalıkta dolaştığı, siyasi iktidarın aynı anda hem çok tehlikeli hem çok zavallı görülebildiği, gülünecek halimize ağladığımız, ağlanacak durumlarda güldüğümüz bir tabloya evrildi sevgili ülkemiz.

Tam da öngörüldüğü gibi…

Bunun çok zorlu bir sürecin henüz başlangıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Perşembe, 07 Nisan 2016 09:00
Kemal Okuyan

Buna bir yönetme krizi denebilir. Birden fazla unsuru olan bir kriz…