4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Salı, 15 Ekim 2013 11:42
Kemal Okuyan

“Suriye Devlet Başkanı Esad’ı kimyasal silahların tasfiyesi konusunda kim ikna etti” diye sorarak, Nobel Barış Ödülü’nün Putin’e verilmemesine içerlemiş. Kim mi?

Sovyetler Birliği’nin en ünlü şarkıcılarından, şimdinin Rusya Parlamentosu üyesi Yosif Kabzon. Müziğe meraklı olan tanıyabilir, tanımıyorsa dinleyebilir ama konumuz başka.

Pazartesi, 21 Ekim 2013 11:28
Kemal Okuyan

“Şimdi de cumhuriyetçilik mi yapıyorsunuz?”

Bu soruyu gazeteyi para vermeye değer bulmadığından soL’u sosyal medyadan takip eden bir kişi sormuş. Yarı-okur anlayacağınız…

Perşembe, 10 Ekim 2013 11:45
Kemal Okuyan

Henüz bir tanesinden “biz yanlış yaptık, sola, emekçilere, Kürt halkına karşı bu düzen adına suç işledik, biraz da bizim sayemizde ülke geldi bu noktaya” lafını duymadık. Balyoz, Ergenekon filan gibi uyduruk davalarda yargılanan, mahkum olan devlet görevlilerinden söz ediyorum.

Çarşamba, 09 Ekim 2013 11:45
Kemal Okuyan

Q, W, X artık serbest. Bölgede birçok kültür ve dilin kendince yorumladığı ama yakın dönem Türkiye tarihinde Kürt hareketinin güncelleştirip, yaygınlaştırdığı Newroz’daki W de… Hani, Nevroz diye yazanın “kemalist”, Nevruz diyenin “ırkçı” diye kalayı yediği Newroz!