6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Perşembe, 26 Haziran 2008 12:43
Kemal Okuyan

İçiniz rahat etsin... Türkiye'de Humeyni yok! Öyle diyorlar. Geçtiğimiz hafta Avrupa Parlamentosu'nda Mesut Yılmaz'a haddini bildiren ama yabancılara ayıp olmasın diye "daha beter etmeyen" ÖDP'den bağımsız milletvekili Ufuk Uras ne demişti? "Türkiye İran değil, Erdoğan da Humeyni..."

Salı, 24 Haziran 2008 11:45
Kemal Okuyan

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Fırat boşa konuşmaz. İyi düşünülmüş denemeler yapar, sınırları ince hesaplanmış provokasyonlara imza atar. AKP'nin psikolojik savaş ustasıdır, gündem yaratmak, eğilim belirlemek, nabız ölçmek onun işidir.

Cumartesi, 21 Haziran 2008 06:17
Kemal Okuyan

Emek vermeden kazanma, adalet duygusunun yitimi, haksızlıkları kanıksama... Bunlar Türkiye toplumun başına bela edilmiş hastalıklardı. Avrupa Futbol Şampiyonası denk geldi tam oldu. Yok, "emek vermemek" diyemeyeceğim, futbolda bunun karşılığı herhalde mücadele etmektir ve bu açıdan Türkiye turnuvanın en son eleştirilecek takımlarından biridir.

Cumartesi, 28 Haziran 2008 11:24
Kemal Okuyan

Geçtiğimiz hafta soL'dan arkadaşlarla konuşurken "Sosyalist Enternasyonal" konusunu öne çıkarabileceğimizi söylemiş, "göreceksiniz bu mesele büyüyecek" diye sözümona kehanette bulunmuştum. Nerdee?..

Cuma, 20 Haziran 2008 05:07
Kemal Okuyan

Patron ağırlığını koydu ve kapatma davası sonrasına işaret etti: 12 Eylül Anayasası artık bizi kesmiyor, daha fazlasına gereksinim var.

Pazartesi, 23 Haziran 2008 11:20
Kemal Okuyan

İnsanın kendini "karşı" olarak tanımlaması kimi zaman işe yaramıyor, açıklayıcı olmuyor. Ancak siyaset biraz da taraflaştırma işlemiyse, karşı olacaksınız, karşıtlıklar kurarak yolunuza devam edeceksiniz.