4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Perşembe, 31 Mart 2016 09:30
Kemal Okuyan

“Türkiye’de darbe olursa ABD kılını kıpırdatmaz” yazısıyla ortalığı karıştıran Michael Rubin, bu sefer Erdoğan’ı Putin’e ve Chavez’e benzetmiş.

Rubin’i kimse uyarmamış Türkiye’deki savcılara dair, yakında evine bir tebligat gelir, dinlemezler yabancı filan. Öte yandan Putin’in ya da Chavez’in ailesinin de “bu nasıl benzetme” diyerek hakaret davası açması pekala mümkün olabilir.

Pazar, 13 Mart 2016 07:15
Kemal Okuyan

İzmir’e geldi, 95 yıl aradan sonra bir Yunanistan Başbakanı olarak. Kimse Çipras’ı karşılamadı, kimse heyecanlanmadı, kimse haber değeri bile görmedi. Çok değil bir yıl kadar önce CHEpras’tı o, “bizim çocuk”tu, hükümeti “devrim gibi”ydi ve biz hiçbir şeyi beğenmiyorduk.

Pazartesi, 07 Mart 2016 09:15
Kemal Okuyan

NATO gemileri Ege’de. Görünüşte Türkiye’den Yunanistan’a geçişleri durduracak, mültecileri denizin ortasında yakalayıp Türkiye’ye geri yollayacaklar.

Bunu yapacaklar çünkü mülteci krizi Avrupa’nın bütün dengesini bozdu. Böylece NATO üyesi Türkiye’nin göz yumduğu “insan trafiği”ne yine NATO müdahale etmiş olacak.

Pazar, 06 Mart 2016 07:45
Kemal Okuyan

AKP’nin alternatifi AKP içindedir artık; CHP ile HDP’ye ise muhalefet alanını tanzim etmek ve de AKP’nin içinden çıkacak alternatife yancılık yapmak görevi verildi. Daha ötesine halleri yok.

Solda bundan heyecanlanan olur mu?

İlla ki olur. Ama bir hükmü yok, hiçbir şey 2014-15’te solun başına gelenle kıyaslanamaz, o da geride kaldı.

Şimdi solun arada kaynama riski var.