6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Salı, 28 Ocak 2014 11:04
Kemal Okuyan

Haziran günlerinde yaratıcılık had safhadaydı. Duvar yazıları, sloganlar, pankartlar… Kavganın estetiği de hissediliyordu olmadık zamanlarda mizahıyla, beklenmedik bir anda zerafetiyle ve gerektiğinde sertliğiyle…

Perşembe, 23 Ocak 2014 10:44
Kemal Okuyan

“Helal olsun Ukraynalılara, polisi amma madara etmişler…” Böyle konuşuluyor. Solculuk, devrimcilik, dilerseniz insanlık, polisi madara etmeye daraltılıyor. Bir de üstüne ne deniyor “Ukrayna’nın Gezi’si”!

Pazar, 12 Ocak 2014 10:22
Kemal Okuyan

Adalet Komisyonu’nda HSYK yasasını görüşecekler. Adalet dağıtım mekanizmasını ayarlayacaklar dilediklerince. Buna karşı çıkanları iki gündür tehdit ediyor, itekliyor, yumrukluyorlar.

Perşembe, 30 Ocak 2014 10:54
Kemal Okuyan

Erdoğan zor durumda ayakta kalmayı becerse bile, ülkeyi yönetme yeteneğini tamamen yitirdi. ABD’yi bağlasa, büyük sermayeyle anlaşsa, cemaat ile barışsa, İran’ı ikna etse, PKK şimdiye kadarkinin ötesinde destek verse ne değişecek? Halkın susması için demir yumruk vurulması gerek. Ancak bu kadar yıpranmış bir aktörle faşist diktatörlük tescil edilemez ki!

Cuma, 10 Ocak 2014 11:14
Kemal Okuyan

İnanmamızı istedikleri şudur: Bir AKP var, bir de cemaat. Bunların çıkarları 2000’lerin ortasında uzlaşıyor, birlikte iş çevirip devlet kurumlarında istedikleri tasfiyeyi gerçekleştiriyorlar. Sonra çıkar çatışmaları başlıyor, birbirlerini tırmalıyor, kazıklıyor ve nihayet bugünkü sert çatışmaya sürükleniyorlar.

Güzel, sade, açıklayıcı, işleri kolaylaştırıcı!

Ama doğru değil.

Cumartesi, 04 Ocak 2014 10:38
Kemal Okuyan

Çok değil, birkaç hafta önce, siyasi iktidarın tepetaklak gittiği düşüncesi devrimci iyimserliğe bağlanıyor, Erdoğan’ın yolun sonuna geldiği “abartılı” bir değerlendirme olarak görülüyordu. Bugün herkes fırtına, bora, kasırga geliyor noktasında! Demek ki, değerlendirmenin başlangıcı olan Haziran 2013’ten bu yana birileri “sol” adına zaman yitirmiş.