5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Cuma, 04 Mart 2011 16:03
Kemal Okuyan

"Devrimi çalınan devrim" diye başlamıştık değerlendirmeye, sonra "bu gelişmelere devrim denemez" diye devam ettik, gerçeklere gözlerini kapatanlara, daha fenası gerçekleri göz göre göre çarpıtanlara "devrimi biz mi çaldık" sorusunu yönelttik.

Pazar, 20 Mart 2011 11:30
Kemal Okuyan

Diktatörlüklerin son kalesi de düşmek üzere!

Salı, 22 Mart 2011 13:29
Kemal Okuyan

1917'ye kadar "sol"da hegemonik güç onlardı. Sermaye sınıfıyla çıkar ortaklığı kurabilen, emperyalist yönelimlere meşruiyet sağlayan ya da işçi sınıfına emperyalist bir dünyada gelecek arayan bir sol! Bu sol kimilerinin sandığı gibi 1914'te Birinci Dünya Savaşı patladığında, kendi hükümetlerinin savaş bütçelerini onaylayan sosyal demokratların ihaneti ile ortaya çıkmadı.

Perşembe, 31 Mart 2011 13:33
Kemal Okuyan

AKP gücünü nereden alıyor? "Dışarıdan" denebilir, yanlış da olmaz. Ancak yine de hakkını teslim etmeliyiz, bu parti oldukça karmaşık bir uluslararası ortamda emperyalist dünyanın desteğini süreklileştirmek konusunda büyük başarı gösterdi. Bu başarı, tek başına AKP'nin ABD ve Avrupa Birliği'nin başat ülkelerinin planlarına "cuk" oturan bir zihniyeti temsil etmesiyle açıklanıp hafife alınmamalı.

Cuma, 11 Mart 2011 12:49
Kemal Okuyan

Ergenekon operasyonu başladığından beri "türdeş" olmayanları aynı örgüt çatısı altında "zorla" birleştirmeye çalışıyor. Bu başından beri gün gibi ortada, başından beri bunu dile getiren sanıklar var… Ardı ardına gelen tutuklama dalgalarının her birinde, "ben nasıl bunlarla birlikte örgüt kurmakla suçlanabilirim" diye itiraz edenlere yenileri eklendi.