3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Pazartesi, 21 Ağustos 2017 01:00
Osman Çutsay

Hafta sonunda Doğan Akhanlı’nın düştüğü konumda olan çok insan var Avrupa Birliği’nde. Bunlar Türkiye kökenli ve Ankara’nın nefesini on yıllardır enselerinde hissediyorlar. Bazıları Türkiye’den hükümlü, bazılarının soruşturması var: Tabii İslamcı Türkiye’deki “hukuki incelemelere” ne kadar hukuk ve inceleme sözcükleri yakışıyorsa, o kadar var.

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 01:30
Osman Çutsay

Böyle zamanların profesörleri bunlar. Birkaç yabancı dilde kekeleyince, bir türlü organik bir müzik tutturamadıkları Türkçeleriyle sağa sola ayar verme haklarının doğduğunu düşünüyorlar. Anadillerinde bir tarz geliştirememeleri bile “yüksek kapasitelerine” kanıt sayılıyor. Kendilerini Türkiye’nin gerçekten sorumlu ve büyük bedeller ödemiş aydınlarından kat kat yukarıda görebiliyorlar. Prof.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 08:00
Osman Çutsay

Açıkça ifade ederek, geçen hafta kaldığımız yerden sürdürelim: Evet, Türkiye’yi nasıl bir planlı ekonomiyle yöneteceğini, hangi somut adımları atacağını Türkiye sosyalist hareketi ilan etmek zorundadır. Bunu henüz layıkıyla yapabilmiş değiliz. Ama bizlerin de içinde olduğu zorlayıcı bir kesimin bu işi ciddiye aldığını biliyoruz.