3291 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 21:32
Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekme gibi sportif ve hobi faaliyetlerini oy birliğiyle yasakladı.

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yeni koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında bazı yasaklar alındı.

Marmaris Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında toplanan kurul, koronavirüs önlemleri kapsamında yeni kararları görüştü. 

Cumartesi, 04 Nisan 2020 18:39
Ülkedeki protestanlardan gelen bir talebi kabul ettiğini söyleyen Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, yaptığı açıklamada, önümüzdeki pazar günü ‘Brezilya’yı kötülükten kurtarmak, koronavirüs salgınını salmak üzere ulusal bir oruç ve dua gününe çağırdığını’ söyledi.

Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, yaptığı açıklamada, ülkede koronavirüsün yayılmasına işaret ederek, "Ben piskoposlar ve diğer dindar şahsiyetlerle beraber, halkımızın bu beladan kurtulmak amacıyla bir günlük oruç tutmasını talep ediyorum’ dedi.

Son verilere göre Brezilya'da şimdiye kadar 9 bin 56 kişi koronavirüse yakalanırken, 359 kişi de bu virüsten hayatını kaybetti.

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:39
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 29 Mart Pazar günü sabah 06.00'da Kağıthane-Kabataş seferini yapan 62 no'lu ve B-1530 numaralı otobüsteki yolcu yoğunluğu ve ardından da bu yolculuğa ilişkin tartışma yaratan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Tartışmalara neden olan ve otobüsteki sıra dışı kalabalığı gösteren görüntüler, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından çekilip paylaşılmış ve İBB'ye karşı bir kampanyaya dönüştürülmüştü. 

Pazartesi, 09 Mart 2020 10:00
Polonya'da bulunan Auschwitz-Birkenau Eyalet Müzesi'nden araştırmacılar, Nazilerin insan derisinden yaptığı bir fotoğraf albümü bulduklarını açıkladı.

Polonya'da bulunan Auschwitz-Birkenau Eyalet Müzesi'nde görevli araştırmacılar, Almanya'nın Buchenwald toplama kampında yapıldığı düşünülen, insan derisinden yapılmış bir fotoğraf albümü bulduklarını duyurdu.

Pazar, 29 Mart 2020 18:47
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün iki hatta yoğunluk olduğunu tespit edip, koronavirüs sebebiyle iki hattı incelemeye aldı. Yapılan incelemenin sonunda geçtiğimiz hafta, aynı gün ve saatte öyle bir yoğunluk olmadığı tespit edildi. Koronavirüs yoğunluğu görüntülerinin CHP karşıtı 'Önder' isimli bir sosyal medya hesabından yayıldığı tespit edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün iki hatta yoğunluk olduğunu tespit edip, koronavirüs sebebiyle iki hattı incelemeye aldı. Yapılan incelemenin sonunda geçtiğimiz hafta, aynı gün ve saatte öyle bir yoğunluk olmadığı tespit edildi. Koronavirüs yoğunluğu görüntülerinin CHP karşıtı 'Önder' isimli bir sosyal medya hesabından yayıldığı tespit edilmişti.

Salı, 24 Mart 2020 22:15
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Ülkü Ocakları'nın avukat İsrafil Kumbasar'a yaptığı saldırının ardından çekilen yaralı fotoğrafını 'Bu yakışıklı(!) kim?' diyerek paylaştı, saldırıya destek verdi.

Avukat İsrafil Kumbasar, Ülkü Ocakları'nın saldırısına uğradı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Kumbasar’ın yaralı fotoğrafını paylaşarak, “Bu yakışıklı(!)kim? Şerefsizlik testi pozitif çıkmış diyorlar” ifadesini kullandı.

Kumbasar saldırı sonrası Bahçeli'yi hedef alan paylaşımlar yaparken, MHP'li olduğunu dile getirdi.

Pazartesi, 09 Mart 2020 07:55
2012 yılında Fetullah Gülen’le Pensilvanya’da görüşen AKP’li vekiller arasında yer alan eski Siirt milletvekili Afif Demirkıran’a ödül gibi atama yapıldı.

2012 yılında Fetullah Gülen’le Pensilvanya’da görüşen eski AKP’li vekil, Afif Demirkıran, Turkcell Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

20 BİN AVRO MAAŞ, 200 BİN LİRA HARCIRAH

Salı, 10 Mart 2020 17:33
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Gül Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.

86 yaşında ölen eski Adalet Bakanı Şevket Kazan için Ankara'daki Hacı Bayram Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 08:09
NHKM Ankara Fotoğraf Topluluğu tarafından 8 Mart'ta Ankara NHKM'de açılan 'Hayatı Yaratan Emekçi Kadınlar' sergisi bugünden itibaren internetten izlenebilecek.

NHKM Ankara Fotoğraf Topluluğu tarafından 8 Mart'ta Ankara NHKM'de açılan "Hayatı Yaratan Emekçi Kadınlar" sergisi internet üzerinden erişime açılıyor.

Pazartesi, 09 Mart 2020 10:29
Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde dün 'Hayatı Yaratan Emekçi Kadınlar' başlıklı bir sergi açıldı. NHKM Fotoğraf Topluluğu tarafından açılan serginin nasıl bir araya geldiğini konuştuk.

Ankara NHKM'de dün emekçilerle buluşan ve Mart ayı boyunca ziyarete açık olacak "Hayatı Yaratan Emekçi Kadınlar" başlıklı sergiye dair NHKM Fotoğraf Topluluğu ile görüştük.

Serginin içeriğini, kavramsal yanını konuşacağız, ama dilerseniz önce NHKM Fotoğraf Topluluğu’ndan başlayalım. Kimdir, nasıl bir kolektiftir, neyi hedefler bu topluluk?

Pazartesi, 09 Mart 2020 17:49
Oyuncu Birce Akalay, dün Instagram sayfasında 8 Mart için bir mesaj paylaştı. Akalay'ın sayfasında kullandığı fotoğraf Instagram tarafından kaldırıldı. Akalay, Instagram'a 'Bu fotoğrafta cinsel içerik yok. 12 güzel kadın halka şeklinde yüzüyor ve birlikte mutlular' mesajını gönderdi ve bu mesajı yayımladı.

Oyuncu Birce Akalay, dün Instagram sayfasında 8 Mart için bir mesaj paylaştı. Akalay'ın sayfasında kullandığı fotoğraf Instagram tarafından "çıplaklık ve cinsellik barındırdığı" gerekçe gösterilerek kaldırıldı.

Akalay, Instagram'ın gerekçesini sayfasında paylaştı.

Pazartesi, 02 Mart 2020 09:31
'Suriye'den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün' başlıklı kampanyanın ilk imzacılarından gazeteci Barış Terkoğlu, Cumhuriyet gazetesindeki yazısında, 'Türkiye, Suriye’deki yanlış politikaların sonucunda tam 10 yıl kaybetti. Sahada cihatçıların karşısındaki herkesi hedef alarak açılacak bir savaş ise bir asır kaybettirir. Bu savaşın sonunda çıkacak fotoğrafı ancak kilitli sandıkta saklarız. Öyleyse; yanmasın Suriye, yıkılmasın İdlib, yaşasın Mehmetçik!' dedi.

'Suriye'den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün' çağrısına imza atan isimlerden olan Barış Terkoğlu, Cumhuriyet gazetesindeki yazısında tarihi savaş fotoğraflarını anımsattı, Türkiye'nin İdlib'de nasıl bir fotoğraf vereceği sorusuna yanıt verdi.

Salı, 03 Mart 2020 11:45
İdlib saldırısında hayatını kaybeden asker için düzenlenen cenaze törenine eski Orman ve Su İşleri Bakanı AKP'li Veysel Eroğlu'nun geç kalması sebebiyle cenaze namazı ikinci kez kılındı. Aynı törende İYİP vekili Aylin Cesur da tabutun önünde poz verdiği gerekçesiyle tepki çekti.

İdlib'de düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin için memleketi Afyonkarahisar'da düzenlenen törende, eski Orman ve Su İşleri Bakanı AKP'li Veysel Eroğlu'nun geç kalması sebebiyle cenaze namazı ikinci kez kılındı.

Cuma, 13 Mart 2020 17:16
Brezilya’nın faşist devlet başkanı Bolsonaro’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığına ilişkin çok sayıda haber ABD ve yerel medyada yer aldı. Bolsonaro haftasonu ABD Başkanı Trump ile bir araya gelmişti. Bolsonaro bu haberlerin ardından Twitter'dan 'Sahte haber medyasına inanmayın' diye yazdı ve testinin negatif çıktığını duyurdu.

Brezilya’nın faşist devlet başkanı Jair Bolsonaro’ya yapılan yeni koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı iddia edildi.

Bolsonaro'nun kendisi gibi koronavirüs testi pozitif çıktığı belirtilen İletişim Bakanı Fabio Wajngarten, 7-10 Mart tarihlerinde ABD ziyaretinde bulunmuş ve Florida’da ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmüştü.

Pazartesi, 30 Mart 2020 19:31
İBB, dün sabah koronavirüs önlemlerine rağmen iki otobüste yaşanan 'kasıtlı yoğunluk'la ilgili suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Pazar sabahı Kovid-19 önlemlerine rağmen, iki otobüste yoğunluk yaşandığını belirterek, İBB aleyhinde paylaşım yapanlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. İBB’nin hatlardaki tespitleri ve sosyal medya paylaşımları delil olarak gösterildi.

Pages