119310 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 09:44
Kimileri ölüm sayılarının ikiye katlanma süresini dikkate alarak Türkiye’nin bu açıdan da İtalya’ya benzeyeceğini ileri sürüyor. Gerçekten de bu süre (ülkelerin salgınla geçirdikleri tüm süre dikkate alındığında) Türkiye’de 3 gün iken, İtalya’da 9, Almanya’da 5, İspanya’da 6 gün olarak bildiriliyor, dünya ortalaması ise 7 gün. Ancak yalnızca bu göstergeye bakarak ölüm sayılarına ilişkin kötümser beklentiler içinde olmak hiç gerçekçi değil.

Türkiye vaka sayısı bakımından, salgının ilk 23 günü için İtalya ile başa baş gidiyor.

Günlük test sayısı Avrupa ülkelerine ulaştığı taktirde durumumuzun daha da kötüleşmesi ihtimal dahilinde.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 13:50
İspanya Dışişleri Bakanı Laya, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye tarafından bloke edildiğini' söyledi.

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzales Laya düzenlediği basın toplantısında, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye'de tutulduğunu belirterek, solunum cihazlarını almayı şu ana kadar başaramadıklarını' söyledi.

Cuma, 03 Nisan 2020 12:50
Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin en erken haziran ayının başında oynanabileceğini belirtirken, gelişmelere göre tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli plan ve senaryonun hazır olduğunu açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin son durumuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Liglerin en erken haziran ayının başında başlayabileceğini belirten TFF, gelişmelere göre de 10 alternatifli plan ve senaryonun hazır olduğunu açıkladı.

​TFF'den yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:14
TKP'nin Sesi'nde bugün, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yardım kampanyası' masaya yatırıldı. Programda, 'Türkiye halkının sorunları çözmek için toplumdaki gerçek bir kutuplaşmayı açığa çıkartmaktan başka bir şansı yok. Patronla emekçi, mülk sahibi ile mülksüz, zenginle yoksul arasındaki karşıtlığı açığa çıkartmak zorundayız' denildi.

TKP'nin Sesi'nde bugün, AKP'nin "yardım kampanyası" masaya yatırıldı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 12:06
Koronavirüs önlemleri kapsamında piknik yapmak yasaklanırken doğa tahribatına neden olan maden işletmelerinde maden aramak hâlâ serbest.

Türkiye'de koronavirüs salgını sürerken, maden sahalarında çalışmalar devam ediyor. 

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Yeşil Artvin Derneği üyeleri, Cerattepe’de süren maden çalışmalarına tepki göstererek “Öncelik kâr değil, sağlıktır. Cerattepe’de piknik yapmak yasak. Doğayı ve işçiyi sömürmek serbest” açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 16:27
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs önlemleriyle ilgili 'Sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusuna 'Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil' yanıtını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs önlemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, şehirlerarası otobüs seferleriyle ilgili olarak "Sefer sayıları yüzde 99'un üzerinde azaldı" dedi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 18:09
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya ve İspanya'ya gönderilen koronavirüs yardım kolilerinde Cumhurbaşkanlığı Forsunun yer almasına getirilen eleştirilerin 'siyasi hastalık üretmeye ara vermemenin neticesi' olduğu iddiasında bulundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Çelik, "İtalya ve İspanya’ya ülkemizin gönderdiği yardımların üzerinde 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı' yazmasını bazı siyasiler eleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı makamının Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ettiğini bu siyasiler bilmiyor olamazlar. Bilmiyorlarsa durumları vahimdir" dedi. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:16
CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, 'dayanışma kampanyası' başlatan AKP'nin 'kaybettiği' paraları hatırlattı.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, "Milli Dayanışma Kampanyası" başlatan iktidara "495 milyar lira ne oldu?" diye sordu.

Cuma, 03 Nisan 2020 13:34
Solcu Liseliler Sosyalizm Okulları'nı online olarak gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bugün saat 20.00'de yayınlanacak derste 'Devrim Nedir? Bütün Siyasi İktidar Değişikliklerine Devrim Denir mi?' başlıkları konu edilecek.

Solcu Liseliler, salgın döneminde dijital ortama taşıdıkları Sosyalizm Okulları’na bu akşam “Devrim Nedir?” konulu dersle devam ediyor.

Cuma, 03 Nisan 2020 11:41
Bölge İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanları ihalelerine yaptığı itirazı reddetti. Kararı Danıştay'a götüreceklerini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesine yaptıkları itirazın reddedildiğini duyurdu. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 17:26
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Firmalarımız işçi çıkarmak ya da ücretsiz izin yerine 'Kısa Çalışma Ödeneği'ne başvursun, vatandaşımız maaş almaya devam etsin' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Albayrak, "Firmalarımız işçi çıkarmak ya da ücretsiz izin yerine 'Kısa Çalışma Ödeneği'ne başvursun, vatandaşımız maaş almaya devam etsin" dedi.

Albayrak şunları söyledi:

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:49
Yönetiminde çok sayıda Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezununu barındıran THY'de yapılan Olağan Genel Kurulu sonucunda söz konusu liseden mezun Ogün Şanlıer istifa ederken, yerine yine aynı liseden mezun ve eski AKP Gençlik Kolları Başkanı olan Melih Ecertaş atandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın mezunlar arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun bir isim daha Türk Hava Yolları (THY) yönetimine girdi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:25
Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, Türkiye'nin koronavirüs salgınına ne kadar hazır olduğu tartışmalarına ilişkin sorularımızı yanıtladı. Adıyaman, tulum yerine yağmurluk verilen sağlık emekçilerine dikkat çekti, illerdeki pandemi kurullarında sağlıkçı yerine ticaret odası başkanlarına yer verildiğini aktardı.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, “Türkiye salgına ne kadar hazırdı?" sorumuza kapsamlı yanıtlar verdi.

Hastanelerde tulum yerine yağmurluk giymek zorunda kalan sağlık emekçilerinden söz eden Adıyaman, Türkiye'nin salgınla mücadele konusunda bir stratejisi olmadığını, sağlık emekçilerinin en temel taleplerinin dahi karşılanamadığını aktardı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 08:10
Koronavirüs testi yapmaya yetkili olan İstanbul’daki Özel Haseki Gelişim Tıp Laboratuvarı’nın yaptığı test sonuçlarını Sağlık Bakanlığı ve kamu kurumlarıyla paylaşmadığı iddia edildi. Kurum ise söz konusu iddiayı yalanlayarak bildirimde bulunduğunu duyurdu.

İstanbul’daki Özel Haseki Gelişim Tıp Laboratuvarı'nın koronavirüs test sonuçlarını bakanlığa bildirmediği öne sürüldü.

Bakanlık bu kuruma kaç hastaya test yaptıklarını, hasta isimlerini, adreslerini ve telefon numaralarını sordu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 12:24
Diyanet'ten yapılan açıklamada, 'Zekatların bu günlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması caizdir' denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlara IBAN atarak duyurduğu "bağış kampanyası" hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, "Zekatların bu günlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması caizdir" denildi. Diyanet'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Pages