115861 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 17 Ocak 2020 11:45
Pazar günü Berlin’de düzenlenecek olan Libya konferansı hakkında Halife Hafter’le görüşmesi beklenen Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının yürürlülükten kalkmadığı müddetçe Libya’ya dair her öneriyi veto edeceğini söyledi.

Yunanistan'ın Pazar günü Libya üzerine yapılacak olan Berlin Konferansına davet edilmemesini eleştiren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, dün akşam Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının iptal edilmediği durumda Libya'da herhangi bir çözümü veto edeceklerini söyledi.

Salı, 14 Ocak 2020 09:45
Arap basını, Libya Ulusal Ordusu lideri General Halife Hafter'in Rusya'da dün yapılan müzakereler sonucunda hazırlanan ateşkes anlaşmasını imzalamadığını ve Moskova'dan ayrıldığını bildirdi.

Libya'da Trablus merkezli Türkiye'nin de desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Başbakanı Fayez el Serrac ile Libya Ulusal Ordusu lideri General Halife Hafter arasında ateşkesin koşullarıyla ilgili dün Moskova'da Türkiye ile Rusya arabuluculuğunda görüşmeler yapıldı.

Perşembe, 16 Ocak 2020 10:40
Suriyeli göçmenler konusunda ülkesinin yalnız bırakıldığını söyleyen Ürdün Kralı 2. Abdullah 'Biz göçmenleri Avrupa’ya göndeririz diyerek AB'yi tehdit etmiyoruz, bölgemizdeki bu sorunu bizim çözmemiz gerektiğine inanıyoruz' dedi.

France 24 televizyonuna konuşan Kral 2. Abdullah, bölgedeki ve ülkesindeki güncel konuları değerlendirdi.

Perşembe, 16 Ocak 2020 13:44
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'ya asker göndermeye başladıklarını duyurdu. Erdoğan aynı zamanda Libya'yla yapılan deniz yetki anlaşması kapsamında bölgede sondaj çalışmalarına 2020'de başlanacağını söyledi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'ya asker gönderiminin başladığını duyurdu.

Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Sarrac ile Libya Ulusal Ordusu lideri Hafter arasında Moskova'daki ateşkes görüşmesi sonuç vermemişti.

Pazar, 19 Ocak 2020 11:06
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce açıklamalar yaptı. Erdoğan, 'Türkiye, Libya'da barışın anahtarı olmuştur. Sayın Putin ile yaptığımız çağrı Darbeci Hafter'in dizginlenmesinde büyük rolü oynadı' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Libya Konferansı öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Salı, 14 Ocak 2020 16:25
Türkiye Bankalar Birliği, bir enerji şirketi ve dört turizm şirketinin de bulunduğu, bankaların yeniden yapılandırdığı borç tutarının 2019'un son çeyreğinde 5,18 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini duyurdu.

Türkiye Bankalar Birliği'ne (TBB) göre, bankalar tarafından Ekim - Aralık döneminde yapılandırılan borç tutarının 5,18 milyar TL olduğu belirtildi.

TBB tarafından yayımlanan verilerle, borçlular arasında bir enerji şirketi ve dört turizm şirketinin de bulunduğu, bankaların yeniden yapılandırdığı borç tutarı 2019'un son çeyreğinde 5,18 milyar TL'yi bulduğu açıklandı.

Perşembe, 09 Ocak 2020 09:55
TMO, Suriye’nin Tel Abyad bölgesinden 20 bin ton hububat alacak. Kurumun Hububatın Tel Abyad bölgesinden Urfa’ya taşınması için 1,3 milyon TL harcayacağı belirtildi.

Suriye’den zeytinyağı alınması geçtiğimiz yaz tartışmalara neden olurken Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şanlıurfa Merkez Şube Müdürlüğü de Suriye’den hububat almaya hazırlanıyor.

Perşembe, 09 Ocak 2020 23:00
Libya Ulusal Ordusu lideri Hafter, Türkiye ve Rusya'nın ateşkes çağrısını olumlu karşıladıklarını ancak reddettiklerini açıkladı.

Libya Ulusal Ordusu lideri Halife Hafter, Türkiye ve Rusya'nın ateşkes çağrısını reddettiklerini duyurdu.

Hafter yaptığı açıklamada, Libya Ulusal Ordusu’nun Rusya ve Türkiye’nin ateşkes inisiyatifini olumlu karşıladıklarını ancak Trablus’a yönelik saldırılarını sürdüreceklerini kaydetti.

Pazartesi, 13 Ocak 2020 21:21
Suriye devlet haber ajansı, bugün Moskova'da Türkiye, Suriye ve Rusya ile üçlü görüşme yapıldığı haberini geçti. Görüşmeye Türkiye'yi temsilen MİT Başkanı Hakan Fidan katıldı.

Suriye devlet haber ajansı SANA, bugün Moskova'da Türkiye, Suriye ve Rusya'nın "üçlü toplantı" düzenlediğini duyurdu.

Habere göre toplantıya Türkiye tarafını temsilen MİT Başkanı Hakan Fidan, Suriye'yi temsilen Ulusal Güvenlik Büro Başkanı Tümgeneral Ali Memlük katıldı.

Cuma, 03 Ocak 2020 11:09
Türkiye Barış Komitesi dün Libya'ya yapılacak askeri sevkiyatın Meclis'ten geçmesi üzerine açıklama yayımladı. Açıklamada Libya'nın parçalanmasına ses çıkarmayıp parçası olan hükümetin şimdi de Türkiye'yi ateşe atmaya çalıştığı belirtildi.

Libya'ya askeri yardım yapılmasına olanak sağlayan tezkerenin TBMM'den geçmesi üzerine Türkiye Barış Komitesi 'Savaş hayallerinden vazgeçilmelidir' başlığıyla açıklama yayımladı.

Türkiye Barış Komitesi'nin açıklaması şu şekilde: 

Çarşamba, 15 Ocak 2020 16:37
Rusya Başbakan Yardımcısı Borisov, Türkiye’nin bu yıl ilave S-400 hava savunma sistemleri satın alabileceğini belirtti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Rossiya 24 televizyonuna yaptığı açıklamada, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi satın almasına ilişkin konuştu.

Sputnik'in aktardığına göre, Borisov, Türkiye’nin bu yılki opsiyonunu kullanıp ilave S-400 Triumf füze savunma sistemleri satın almasının "ihtimal dahilinde" olduğunu söyledi.

Cuma, 17 Ocak 2020 09:51
Almanya Anayasa Mahkemesi, gönderileceği ülkede siyasi takibata maruz kalma tehlikesi yaşayan sanıkların, iade talep eden ülkelere gönderilmelerinin önünü kesen bir karara imza attı.

Türkiye'nin Almanya'dan iadesini talep ettiği bir tutuklu ile ilgili davayı inceleyen Almanya Anayasa Mahkemesi, Türkiye'nin uluslararası hukuk standartlarına uymadığı gerekçesiyle iade kararını bozdu.

Çarşamba, 15 Ocak 2020 15:36
İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesi, 2 bin Suriyeli cihatçının, Libya'da savaşmak üzere Türkiye üzerinden bu ülkeye gönderildiğini yazdı. Guardian'a konuşan ÖSO kaynakları, militanların Libya'da 2 bin dolar (11 bin 800 TL) kazanacağını, savaşçıların altı aylık iş sözleşmesini Türk ordusuyla değil Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'yle imzaladıklarını, Türkiye'nin ise tüm savaşçılara Türk vatandaşlığı vadettiğini öne sürdü.

İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesi, 2 bin Suriyeli cihatçının Libya'da savaşmak üzere Türkiye üzerinden bu ülkeye gittiğini veya gitmekte olduğunu yazdı.

Haberi Türkiye, Libya ve Suriye'de üç kaynağa dayandırdığını belirten Guardian, gönderilen bu isimlerin Türkiye'nin desteklediği Fayez el Sarraj hükümeti için savaşacağını aktardı.

Pazar, 12 Ocak 2020 21:52
Avrupa Kıta Elemeleri finalinde Almanya'yı 3-0'la geçen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hollanda’nın ev sahipliğinde Apeldoorn kentinde düzenlenen 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri finalinde Almanya ile karşılaştı. Türkiye maçı 3-0 kazandı.

Pazar, 12 Ocak 2020 18:57
Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi'nin ordusu Libya Ulusal Ordusu, Türkiye'ye ait bir İHA düşürdüğünü duyurdu.

Libya Ulusal Ordusu'ndan yapılan açıklamada ateşkese rağmen füze saldırısı düzenlemekte kullanılan bir Türkiye dronunu Trablus'un güneyinde düşürüldüğünü açıkladı.

Pages