1077 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Kasım 2019 07:56
Özge Demir, yargı reformunu yazdı: Belki de ciddiye alınması gereken tek şey Yargı Reformu'nun ifade özgürlüğü getireceği ve sorunları çözeceği yönündeki iddianın ciddiyetsizliğidir.

Türkiye Barolar Birliği başkanı Metin Feyzioğlu Yargı Reformu için açık açık "Yargı reformu ile son 20 yıldır çözülmesi gereken sorunlar çözüldü" dedi. Gerçekten de Yargı Reformu paketi hem yargının hem de cumhurbaşkanlığı hükümet s

Çarşamba, 20 Kasım 2019 10:11
Uluslararası Basın Enstitüsü tarafından Türkiye’de basın özgürlüğünün durumunu ele alan bir rapor yayınlandı. Raporda, Türkiye’de cezaevinde bulunan 120’den fazla gazetecinin serbest bırakılması istendi.

Uluslararası basın özgürlüğü dernekleri Türkiye’ye gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin bir rapor yayımladı.

Avrupa Birliği’nin (AB) finanse ettiği proje çerçevesinde çıkan rapor “Türkiye’nin Gazetecileri Sanık Kürsüsünde: Dördüncü Kuvvetin Yargıyla Susturulması” başlığını taşıyor.

Cuma, 08 Kasım 2019 09:38
BM raporuna göre Türkiye, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri, Libya'ya uygulanan ambargoyu ihlal ediyor.

Türkiye, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2011 yılından beri Libya'ya uygulanan ambargoyu düzenli şekilde ihlal ettikleri öne sürüldü.

BM uzmanlarının hazırladığı rapora göre, üç ülke düzenli şekilde ve bazen açıktan, ambargo altındaki Libya'ya silah tedarik etti.

Cuma, 01 Kasım 2019 10:03
OECD anlaşması gereği kişi ve kurumların mali hesap bilgilerini paylaşmakla yükümlü olan Türkiye taahhüdünü yerine getirmemekle suçlanıyor. Alman Sol Parti milletvekili Gökay Akbulut, AKP’nin vergi kaçıran vatandaşlarını koruma çabası olduğunu söyledi.

Vergi kaçakçılığı ile mücadelede Türkiye Almanya'ya gereken bilgileri aktarmamakla suçlandı. Sol Parti milletvekili Gökay Akbulut'un soru önergesine Maliye Bakanlığı tarafından verilen yanıta göre Almanya, vergi kaçakçılığıyla mücadele için bir çok ülke ile otomatik olarak mali hesap bilgilerini paylaşmasına rağmen, Türkiye'den bilgi aktarımı yapılmıyor.

Pazartesi, 11 Kasım 2019 13:53
Gerçekleri, olayları ve olguları görmezden gelmeyiz ama her bir haberin bir sonraki haberde ölçülebilir olmayan bir katkısı olabildiğini de unutmadan çalışacağız. İntihar haberlerini yeri geldiğinde vermemeyi tercih edeceğiz.

Arka arkaya yaşanan olayları gerçekçi bir biçimde haber yapmaya çalıştık. Hafife alan, ilkel bir biçimde ve ölenleri de aşağılayan ifadelerle sorunu "zaten psikolojileri bozukmuş" yorumlarıyla geçiştiren gericiliğin sefilliğini de sergilemekten geri durmadık.

Pazartesi, 11 Kasım 2019 13:16
Türkiye Psikiyatri Derneği, 2014 yılında yaptığı 'medya ve intihar' başlıklı metni yeniden gündeme getirdi. Metinde 'Medyada intihar vakalarının tüm detaylarıyla, dramatize edilerek, görsel öğeler eşliğinde sunulmasının, intihara eğilimli insan üzerinde olumsuz etkiler yarattığı bilinmektedir' uyarısı yapılıyor.

Son günlerde artan intihar haberleri ve basın kuruluşlarının bu haberleri "ayrıntılı ve dramatize" şekilde sunmasına ilişkin Türkiye Psikiyatri Derneği'nden uyarı geldi.

Cuma, 29 Kasım 2019 18:52
Fransa, Erdoğan’ın Macron’a yönelik sözleri üzerine büyükelçiyi bakanlığa çağırıyor. Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan bir yetkili Erdoğan’ın sözlerinin ‘açıklama değil hakaret’ olduğunu söyledi.

Fransa Dışişleri Bakanlığı’nın, Türkiye’nin Fransa Büyükelçisi’ni bakanlığa çağıracağı açıklandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik sözlerinin “hakaret” olarak değerlendirildiği öğrenildi.

Cumartesi, 16 Kasım 2019 12:49
Suriye'ye dönük harekatın ardından Türkiye'de fabrika açma planlarını askıya alan Volkswagen'in CEO'su Herbert Diess, Türkiye'de fabrika kurmadıkları takdirde mevcut fabrikalarında üretime devam edeceklerini söyledi.

Volkswagen'in CEO'su Herbert Diess, Suriye'ye dönük harekat nedeniyle Türkiye'de askıya aldıkları fabrika açma planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diess, “Türkiye'de fabrika kurma kararı almazsak araçları mevcut fabrikalarımızda üretiriz” açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 06 Kasım 2019 15:33
Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri İstanbul'da gerçekleştirilen kura çekimiyle belli oldu.

Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur kura çekimi yapıldı. 

Çift maç eleme usulüne göre oynanacak 5. turda ilk karşılaşmalar 3, 4 ve 5 Aralık'ta, rövanş müsabakaları ise 17, 18 ve 19 Aralık'ta yapılacak.

Eşleşmeler şöyle:

Salı, 19 Kasım 2019 08:24
Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik seyahat tavsiyelerini güncelleyerek vatandaşlarına 'VPN ağları denetleniyor' uyarısında bulundu.

Alman Dışişleri Bakanlığı, her ülke hakkında seyahat ve güvenlik bilgilerinin bulunduğu internet sayfasının Türkiye bölümünü güncelledi. Son güncellemede Türkiye’ye seyahat edecek olan Alman vatandaşlarına Sanal Özel Ağ (VPN) uyarısı yapıldı.

Cuma, 01 Kasım 2019 08:43
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ”Trump anormal değil, yeni normal. Trump bütün bu sorunları çözerken hiç tanık olmadığımız esneklikler ve farklı seçenekleri çok hızlı bir şekilde deneyebiliyor” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK’te yayınlanan Gece Görüşü programına konuk oldu. Ünal, burada yaptığı konuşmada ”Trump anormal değil, yeni normal. Trump bütün bu sorunları çözerken hiç tanık olmadığımız esneklikler ve farklı seçenekleri çok hızlı bir şekilde deneyebiliyor” ifadesini kullandı.

Cuma, 01 Kasım 2019 12:30
Soçi mutabakatı kapsamında belirlenen 'güvenli bölge'de Türk ve Rus askerlerinin ortak devriyesi bugün başlıyor.

Türkiye ve Rusya'nın "güvenli bölge" devriyesi bugün başlıyor.

Rus askeri unsurları ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları Suriye sınırında 10 kilometre derinlikte ilk ortak devriye için sınırda buluştu.

Perşembe, 21 Kasım 2019 07:38
Ankara'daki Alman Büyükelçiliği avukatının gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği avukatının 'casusluk' şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Almanya'da yayın yapan medya kuruluşlarından Spiegel tarafından ortaya atılan iddia Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından doğrulandı.

HASSAS BİLGİLERİN MİT'İN ELİNE GEÇMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR

Salı, 05 Kasım 2019 10:46
Freedom House (Özgürlük Evi) adlı düşünce kuruluşunun yayınladığı yıllık 'İnternet Özgürlüğü' raporuna göre Türkiye, bu yıl da 'özgür olmayan ülkeler' arasında yer aldı.

Düşünce kuruluşu Freedom House (Özgürlük Evi), dünya genelinde internet özgürlüğünün değerlendirildiği yıllık "İnternet Özgürlüğü" raporunun dokuzuncusunu yayımladı.

Cumartesi, 09 Kasım 2019 12:52
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın raporuna göre Türkiye, sağlık harcamaları ve 1000 kişi başına düşen doktor ve hemşire sayısı alanında 36 üye ülke arasında sonuncu sırada yer alıyor.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), 36 üye ülkenin sağlık harcamalarına ilişkin yeni bir rapor yayınladı.

Rapora göre Türkiye, üye ülkeler arasında milli gelire oranla yüzde 4,2'yle en az sağlık harcaması yapan ülke konumunda. Türkiye'yi yüzde 7,8 oranla Yunanistan izliyor.

Pages