1249 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 16 Temmuz 2019 20:13
ABD Başkanı Trump, ‘Türkiye 100’den fazla F-35 savaş uçağını alamayacak çünkü artık Rusya yapımı füze sistemi var’ dedi. Erdoğan ile ilişkilerinin iyi olduğunu belirten Trump, olası CAATSA yaptırımlarından ise söz etmedi ve 'Türkiye konusu çok karmaşık' dedi. Trump, Türkiye'ye F-35'lerin satışının yasaklanmasından silah şirketi Lockheed'in memnun olmadığını da sözlerine ekledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Rusya'dan S-400 almasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye 100’den fazla F-35 savaş uçağını alamayacak çünkü artık Rusya yapımı füze sistemi var” dedi.

Perşembe, 11 Temmuz 2019 11:10
Bir dönem AKP medyasının gündemden düşürmediği 'Doğu Türkistan'da zulüm' haberleri artık devre dışı kaldı. Erdoğan son Çin ziyaretinde bir yandan 50 milyar dolarlık ticaret hacmi hedeflediklerini açıklarken, diğer yandan da Doğu Türkistan'daki 'terör faaliyetlerini' kınadığını açıkladı, 'Sincan’da insanlar mutlu bir yaşam sürüyor' dedi. Türkiye son olarak 22 ülkenin altına imza attığı Doğu Türkistan'da toplama kampları olduğu ve Uygulara eziyet edildiği iddialarını içeren metne de imza atmadı.

Özellikle 2015 yılında doruk noktasına çıkan ve Türkiye'de Çinlileri hedef alan yoğun saldırılar düzenlenmesine neden olan medya yalanları ve "Doğu Türkistan'da zulüm" manşetleri artık tarihe karıştı.

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 09:45
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları nedeniyle yaptırım kararı almasını 'Ciddiye almaya gerek yok' diye değerlendirdi. Çavuşoğlu, Kıbrıs'a dördüncü geminin gönderileceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları nedeniyle yaptırım kararı almasına ilişkin "Çok da ciddiye almaya gerek yok. Aldıkları kararların uygulanmasının mümkün olmadığını kendileri de biliyor" açıklamasında bulundu.

Perşembe, 11 Temmuz 2019 13:31
Çocuk istismarına ilişkin açıklanan TÜİK verilerine göre, Türkiye'de kız çocuklarının son 5 yılda yaptığı doğum sayısı 84 bin 462. Aynı verilere göre, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde evlilik yaşı 11’e kadar düşmüş durumda. Son 10 yılda ise 16-17 yaş grubunda toplam 381 bin 418 kız çocuğu evlendirildi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, çocuk istismarına ilişkin TÜİK verilerini Meclis gündemine taşıdı.

Erken yaştaki evliliklerin yaygınlığına dikkat çeken ve Anayasa’ya da aykırı olduğunu hatırlatan Emir, erken yaşta ve zorla evlendirilen kız çocuklarının aile içi şiddete ve cinsel istismara karşı savunmasız olduğunu söyledi.

Salı, 09 Temmuz 2019 13:58
Oyun Sandalı ekibi tarafından sahnelenen, Harun Güzeloğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, oyunculuğunu Cansu Fırıncı’nın üstlendiği 'Taranta Babu' oyunu, bu kez de Erzincan Müftülüğü tarafından sansüre uğradı. soL'a konuşan Cansu Fırıncı 'Oyun için izin valilikten çıkmış aslında ama müftülük tekst istiyor. Yani arkadaş bu ayet değil ki! Siz teksti okusanız ne anlayacaksınız?' dedi.

Oyun Sandalı ekibi tarafından sahnelenen, Harun Güzeloğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, oyunculuğunu Cansu Fırıncı’nın üstlendiği 'Taranta Babu' oyunu, bu kez de Erzincan Müftülüğü tarafından sansüre uğradı.

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 21:36
Beyaz Saray, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi almasının onun F-35 programında kalmasını imkansız kıldığını açıkladı. Türkiye ile askeri ilişkilerinin yalnızca F-35'e odaklanmadığını belirten Beyaz Saray 'işbirliğimiz kapsamlı bir biçimde devam edecek' açıklamasında bulundu. Beyaz Saray'ın açıklamasının ardından Pentagon, Türkiye'nin F-35 programına katılımının askıya alındığını duyurdu.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Türkiye’nin S-400 hava savunma savunma sistemi satın alma kararının Türkiye’nin F-35 programında kalmaya devam etmesini imkansız kıldığı belirtildi.

Çarşamba, 10 Temmuz 2019 09:22
Rusya, Mısır ve Fransa'nın açıklamalarının ardından ABD de Türk sondaj gemisi Yavuz'un Kıbrıs sularındaki faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin uyarıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs sularında sondaj çalışması yapan ikinci Türk gemisi Yavuz'un faaliyetlerini durdurması gerektiğini açıkladı.

Perşembe, 25 Temmuz 2019 13:07
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) liderlerinden Mustafa Sicri, Türkiye’nin güvenli bölge planlarına destek verdiklerini ve askeri olarak hazır olduklarını belirtti.

Suriye'ye karşı savaşan cihatçı çetelerden biri olan "Özgür Suriye Ordusu" (ÖSO) liderlerinden Mustafa Sicri, Türkiye’nin güvenli bölge planlarına destek verdiklerini ve askeri olarak hazırlıklarının tam olduğunu açıkladı.

Pazartesi, 01 Temmuz 2019 13:14
Sekiz yıldır iç savaşın yaşandığı Libya'da Temsilciler Meclisi yönetimi ile Türkiye arasında siyasi gerilim tırmanıyor. NATO'nun 2011 yılında saldırısı sonrası bölünen ve uzun süredir iki farklı yönetime sahip ülkede petrol yataklarından dolayı uluslararası alanda adeta paylaşım savaşı yaşanıyor. Libya'da Türkiye, bazı Batı ülkeleriyle birlikte Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni destekliyor, Temsilciler Meclisi yönetimi ile gerilim yaşıyor.

Libya Ulusal Ordusu'nun Türk yapımı İHA'yı düşürdüklerini ve Türkiye'nin ticari ve askeri varlığının hedef alınacağını açıklamasının ardından iki ülke karşılıklı uyarı açıklamaları yaptı. Libya Ulusal Ordusu'na bağlı Ecdebie Güvenlik Servisi'nin, bölgedeki Türk mağazalarını kapattığı ve 2 Türk vatandaşını gözaltına aldığı iddiasıyla iki ülke arasındaki gerilim daha da yükseldi.

Cuma, 26 Temmuz 2019 19:03
Suriye krizin uzamasını ve çetrefilleşmesini hedefleyen ABD’nin yıkıcı müdahalesini sert bir biçimde kınadığını açıklarken, ülkenin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine aşikar bir tecavüz olan ABD ile Türkiye arasındaki tüm uzlaşmaları kesin olarak reddettiğini duyurdu.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı’ndan resmi haber ajansı SANA’ya yapılan açıklamada “Suriye içişlerine yönelik sürdürülen ABD’nin yıkıcı müdahalesini sert bir biçimde kınamaktadır, çünkü bu müdahale krizin uzamasını ve çetrefilleşmesini hedeflemektedir” denildi.

ABD-TÜRKİYE UZLAŞMALARI AŞİKAR BİR SALDIRGANLIK

Cumartesi, 27 Temmuz 2019 21:04
Suriye'de kışkırtılmış iç savaşın ardından Türkiye'ye sığınan ve geçtiğimiz aylarda sınır dışı edilen gazeteci Edip Abdul Fettah ile son dönemde artan Suriyelilere dönük düşmanlığı ve AKP'nin sığınmacılar konusundaki politikalarını konuştuk. 'AKP bizi zaman zaman iç siyasette meze yaparken Avrupa ile görüşmelerde de pazarlık konusu yapıyor' diyen Fettah, Türkiye’de can veren Suriyeli işçilerin sayısına bakılınca Suriye iç savaşında 10 cephede savaş veriliyorsa 11. cephenin Türkiye pazarı olduğunun görüleceğini vurguluyor.

Suriye'de kışkırtılmış iç savaşın ardından Türkiye'ye sığınan ve Ankara'da Suriye Televizyonu için çalışan Edip Abdul Fettah geçtiğimiz aylarda ülkesine sınır dışı edildi. Türkiye'de bulunduğu süre içinde "AKP'nin istediği Suriyelilerden olmadığını, kirli politikalarını teşhir ettiğini" belirten Fettah, "Bizi vatanımıza dönmekle cezalandırdılar. Ama şükür ki burası vatanımız.

Cumartesi, 13 Temmuz 2019 11:04
Rusya'da Strateji ve Teknoloji Analizleri Merkezi Başkanı Ruslan Pukhov, Rusya'nın Türkiye'ye S-400 satışını Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'kişisel zaferi' olarak niteledi. Pukhov, S-400 anlaşmasıyla Rusya'nın uluslararası arenada 'önemli başarı' elde ettiğini ifade etti.

Moskova merkezli Strateji ve Teknoloji Analizleri Merkezi Başkanı Ruslan Pukhov, Rusya'nın Türkiye'ye S-400 satmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Satışı Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "kişisel zaferi" olarak niteleyen Pukhov, Rusya'nın  S-400 anlaşmasıyla uluslararası arenada "büyük başarı" elde ettiğini söyledi.

Cuma, 05 Temmuz 2019 13:00
Türkiye'den Almanya'ya iltica başvurusu yapanların sayısı yılın ilk yarısında 2018'e göre artış gösterdi. Türkiye en fazla iltica başvurusu yapan ülkeler arasında beşinci sırada.

Alman İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre bu yıl Ocak-Haziran ayları arasında Almanya'ya toplam 72 bin 953 iltica başvurusu yapıldı. 

Türkiye ilk altı ayda en fazla başvuru yapan ülkeler arasında beşinci sırada yer aldı. En fazla başvuru yapılan ilk dört ülke sırayla Suriye, Irak, Nijerya ve Afganistan oldu.

Salı, 16 Temmuz 2019 11:49
Almanya’dan silah sevkiyatı yapılan ülkeler listesinde Türkiye birinci sırada yer aldı. Türkiye'nin 2019’un ilk dört ayında Almanya’dan 184 milyon 100 bin avro değerinde donanma teçhizatı aldığı belirtildi.

Türkiye, Almanya'dan silah sevkiyatı yapılan ülkeler listesinde birinci sırada yer aldı.

Almanya Ekonomi Bakanlığı tarafından Federal Meclis Sol Parti Grup Başkanvekili Sevim Dağdelen'in soru önergesine verilen yanıta göre Almanya'dan Türkiye'ye bu yılın ilk dört ayında 184 milyon 100 bin euro değerinde silah sevkiyatı gerçekleşti.

Cuma, 05 Temmuz 2019 10:05
Türkiye, Avrupa’da alkollü içeceklerin en pahalı satıldığı ülkelerin başında geliyor. Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkede ortalama 100 avro olan içki fiyatı, Türkiye’de 163 avro.

Türkiye, Avrupa’da en pahalı alkollü içecek satımının gerçekleştirildiği ülkeler arasında yer aldı. 

Pages