1097 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Mayıs 2019 10:07
Muhalefetten gelen sinyaller seçimlerin 'olağan' bir şekilde yapılacağı yönünde olunca, AKP MYK toplantısı ile birlikte seçim çalışmalarına başladı. Türkiye Gazetesi'nde çıkan bir haberde, iktidarın 23 Haziran stratejisinin 'kucaklayıcı söylem' ile desteğini artırmak ve 'muhafazakar Kürtlerden daha çok oy almak' üzerine kurulu olacağı iddia edildi.

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için AKP’de hazırlıklar başladı.

AKP'nin seçimlerde "Türkiye İttifakı" söylemini öne çıkartacağı ve "muhafazakar Kürtleri hedefleyeceği" söyleniyor.

SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMENİ İKNA EDECEKLER

Perşembe, 30 Mayıs 2019 15:56
Lockheed Martin CEO'su Marillyn Hewson, ABD'nin Türkiye'ye yönelik olası F-35 yaptırımının kendileri açısından büyütülecek bir şey olmadığını, uçakları diğer ülkelere kolaylıkla satabileceklerini belirtti.

Lockheed Martin CEO'su Marillyn Hewson, New York'ta bir konferansta yaptığı konuşmada ABD'nin Türkiye'ye F-35 yaptırımı uygulama ihtimalinin kendilerini fazla etkilemeyeceğini, jetler için şimdiden farklı müşterilerin devreye girdiğini ifade etti.

Cuma, 31 Mayıs 2019 10:44
Bloomberg’in haberine göre Türkiye alacağı S-400 hava savunma sistemini Akdeniz'e yerleştirecek. Türkiye'nin S-400'leri Akdeniz'deki doğalgaz rekabetinde koz olarak kullanmayı planladığı öne sürülüyor.

Türkiye’nin Rusya'dan alınacak S-400’leri güney sahiline konuşlandırmayı düşündüğü iddia edildi.

Bloomberg’in haberine göre, Türkiye S-400’leri, Kıbrıs ile Akdeniz'in doğusundaki doğalgaz arama ve çıkarma faaliyetleriyle ilgili tartışma yaşadığı için güney sahiline konuşlandırmayı planlıyor.

Pazar, 05 Mayıs 2019 11:21
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'NATO müttefikleri Türkiye ile dayanışma içindedir. Türkiye, NATO'ya önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir' diye konuştu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Zorlu güvenlik sınamaları ile karşı karşıya kalınan bu dönemde, NATO müttefikleri Türkiye ile dayanışma içindedir. Türkiye, NATO'ya önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir" dedi.

Stoltenberg, 6-7 Mayıs tarihlerinde Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Brüksel'de AA muhabirinin sorularını cevaplandırdı. 

Perşembe, 02 Mayıs 2019 07:38
Türkiye Adalet Akademisinin kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan 34 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Adalet Akademisinin kuruluş, görev ve yetkilerine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Buna göre, kamu tüzel kişiliği haiz, bilimsel, idari ve mali özerkliğe sahip olacak Akademi, Başkanlık ve Danışma Kurulundan oluşacak.

Salı, 21 Mayıs 2019 11:35
Kamu Özel İşbirliği projelerinde Türkiye, 2014-2018 yılları arasındaki 22,76 milyar avroluk yatırım büyüklüğüyle Avrupa birincisi oldu. Projenin örnek alındığı İngiltere ise 15,08 milyar avroluk yatırımla Türkiye’nin gerisinde kaldı. İngiltere’nin 90’lı yıllarda uygulamaya koyduğu modeli yarattığı borç krizi nedeniyle 2000’li yıllarda terk etmeye başladığı biliniyor.

AKP iktidarları döneminde hız kazanan ve dövize endeksli yolcu, hasta, araç-geçiş garantileri ile yandaş müteahhitleri fonlama aracına dönüşen Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) projelerinde Türkiye, Avrupa’nın ilk sırasına yerleşti. KÖİ modelinin mucidi olan İngiltere bile Türkiye’nin gerisinde kaldı.

Perşembe, 09 Mayıs 2019 11:09
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda dün ilginç bir tartışma yaşandı. CHP'li Tufan Köse'nin konuşması sırasında kürsüde su içmesine tepki gösteren AKP'li İmran Kılıç, 'Siz önce kürsüden milletin ramazan ayına saygı gösterin. Burası Müslüman Türkiye'nin kürsüsü' dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dünkü Genel Kurul görüşmeleri sırasında ilginç bir tartışma yaşandı.

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşma sırasında İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine tepki gösterirken, AKP ve MHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu.

Çarşamba, 08 Mayıs 2019 20:44
Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali sonrasında ikinci bir açıklama yayınlayarak, bir durum değerlendirmesi yaptı. AKP rejiminin yolun sonuna geldiğini ama direndiğini ifade eden açıklamada "kriz yaratma korkusu" yüzünden meşru olmayan iptal kararını kabullenenlerin AKP rejiminin başka biçimlerde devamını istedikleri öne sürüldü.

Türkiye Komünist Partisi 5 Mayıs günü olağanüstü konferansın ardından bir çağrı yayımladı.

Salı, 28 Mayıs 2019 07:29
31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde Yeşilay’ın bir dizi STK ile birlikte ‘Sigarasız Türkiye Vizyonu 2023’ başlığı altında ortak bildiri yayımlaması bekleniyor. Bildiride ‘tütünsüz’ yerine ‘sigarasız’ sözcüğünün kullanılması AKP’nin, tütün tekellerinin Türkiye piyasasına sokmak istediği ‘Isıtılan Tütün Ürünü’ne göz kırpması olarak yorumlanıyor. Meryem Vitni, Serbest Kürsü'deki yazısında 'Isıtılan Tütün Ürünleri' üzerinden yapılan pazarlıkları ve AKP'nin tütünle mücadeledeki başarısızlığını ele aldı.

Dünya Sağlık Örgütü’nce benimsenen 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde Yeşilay’ın bir grup STK ile birlikte “Sigarasız Türkiye Vizyonu 2023” başlığı altında ortak bir bildiri açıklaması bekleniyor.

Çarşamba, 29 Mayıs 2019 15:27
Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, AB'nin Türkiye raporuna tepki gösterirken, 'Raporda yer alan haksız ve orantısız eleştirileri kabul etmemiz mümkün değildir' ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Avrupa Birliği'nin bugün ilan ettiği Türkiye raporunu değerlendirdi. 

Kaymakçı, "Bu rapor, AB'nin krizlerini yansıtmaktadır" dedi.

Cuma, 17 Mayıs 2019 07:11
ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) kapsamındaki ülkeler listesinden Türkiye'nin çıkarıldığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'yi Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) programından çıkaran talimatnamesini açıkladı.

4 Mart'ta Kongre'yi bu yönde bir niyeti olduğu gerekçesiyle bilgilendirdiğini belirten Trump, ilgili bölümdeki gerekli düzenlemeyi yaparak Türkiye'nin vergi muafiyetine tabi ülkeler listesinden çıkarıldığını kaydetti.

Pazartesi, 20 Mayıs 2019 11:19
Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında 20-25 Mayıs'ta 'Ege Denizi'nde işbirliği' toplantısının düzenleneceği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'la Ege Denizi'nde işbirliği için görüşme yapılacağını açıkladı.

Açıklamada, "Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında Ege Denizi'nde işbirliği için görüşmeler 20-25 Mayıs'ta Atina'da gerçekleştirilecektir" denildi.

 

Perşembe, 02 Mayıs 2019 13:40
ABD Başkanı Donald Trump'ın Temmuz ayında Türkiye'yi ziyaret edeceği yönündeki haberlere ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sayın Cumhurbaşkanımız sayın Trump'ı ülkemize daha önce de davet etmişti. Trump'ın ziyaretine ilişkin önümüzdeki günlerde net tarih belirlenir. Trump, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmek istediğini söylüyor' ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paraguaylı mevkidaşı Luis Alberto Castiglioni ile düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 09 Mayıs 2019 20:59
Türkiye, içerik kaldırma talepleriyle Twitter'a başvuran birinci ülke oldu.

Twitter yılda iki kere yayımladığı şeffaflık raporunda 2018'in ikinci yarısında en fazla içerik kaldırma talebinin Türkiye'den geldiğini açıkladı.

Türkiye'nin Twitter kullanıcılarıyla ilgili en fazla bilgi talep eden ülkelerden biri olduğunu bildiren şirket, bu taleplerin hiçbirine yanıt vermediklerini duyurdu.

Çarşamba, 29 Mayıs 2019 14:31
Avrupa Birliği (AB) Genişleme Raporu'nda Türkiye ile müzakerelerin durma noktasına geldiği ve yeni fasıl açılmayacağı ifade edildi.

Avrupa Birliği (AB) Genişleme Raporu'nda Türkiye ile müzakerelerin tıkandığı, bu nedenle yeni fasıl açılmayacağı belirtildi.

AB Konseyi'nin oybirliğiyle onay verdiği raporda Türkiye'nin AB'den uzaklaşmaya devam ettiği ifade edildi.

Raporda 31 Mart yerel seçimlerine de yer verilirken, seçim sürecinin siyasi baskılardan bağımsız olmadığı yönünde kaygıların bulunduğu belirtildi.

Pages