1076 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 11 Ocak 2019 16:55
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ile Suriye konusundaki görüşmelerden 'iki tarafın da kabul edeceği sonuçlar alınmasını umduklarını' söyledi. Öte yandan Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında bir heyet 5 Şubat'ta ABD'ye gidiyor.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, salı günkü Ankara ziyaretinin ardından ilk kez Türkiye ile ilgili konuştu.

ABD ile Türkiye arasında devam eden görüşmelerden "her iki tarafın da kabul edeceği sonuçlar alınmasını umduklarını" belirten Bolton, iki taraf arasında askeri görüşmelere gelecek hafta devam edileceğini açıkladı.

Salı, 15 Ocak 2019 10:43
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Pazar günkü konuşmasında Türkiye-Katar işbirliğinin 'kazan-kazan' prensibine dayalı olduğunu savunarak, 'savunma sanayinden ticarete, turizmden enerjiye kadar Türkiye-Katar iş birliği güçlenmeye devam edecektir' dedi. Türkiye ile Katar arasında uzun süredir var olan askeri işbirliğinin son yıllarda yoğunlaştığı görülüyor.

Türkiye ile Katar arasındaki işbirliği, askeri fabrikanın yarısı Katar ordusuna ait BMC'ye devredilecek olması sebebiyle yeniden gündeme geldi. İki ülke arasında uzun süredir askeri işbirliği olsa da, "Arap Baharı" olarak adlandırılan süreç sonrasında bu işbirliğinin daha da arttığı görülüyor.

Salı, 08 Ocak 2019 15:17
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'la yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın Bolton'a randevu vermediğini söyleyen Kalın, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun 'Erdoğan Trump'a Suriye'deki ortaklarımızı koruyacağı sözü verdi' açıklamasını da yalanladı. Kalın 'Böyle bir güvencenin verilmesi söz konusu değildir. Hiç kimse Türkiye'nin bir terör örgütüne güvence vermesini beklemesin' diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'la yaptığı görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi.

Pazartesi, 14 Ocak 2019 11:10
Bilim ve Aydınlanma Akademisi 'Maddenin Temel Hareketleri' bilim alanı, Türkiye Uzay Ajansı’nın kuruluşu ile ilgili çeşitli ayrıntıları soL okurları için derledi ve ilk değerlendirmelerini sundu.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansı resmen kurulmuş oldu. Merkezi Ankara’da yer alan ajans, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak çalışacak.

Perşembe, 24 Ocak 2019 11:48
Türkiye Komünist Partisi, Venezuela'yı hedef alan yeni saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, 'Tıpkı 2002’de Başkan Chavez’e karşı girişilen darbe sırasında olduğu gibi dün itibariyle büyük bir irade ile Miraflores Başkanlık Sarayı’nın önüne akın eden ve egemenlik haklarına sahip çıkan Venezuela halkı bu oyunu da bozacaktır. Latin Amerika’nın geleceği emperyalizme boyun eğmeme geleneğinde, halkın eşitlik ve sosyalizm için mücadelesindedir' ifadelerini kullandı.

ABD yanlısı "muhalefetin" liderinin kendisini Venezuela Başkanı ilan etmesi ve bu hamlenin hemen ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın destek açıklamasına tepkiler sürüyor.

Perşembe, 03 Ocak 2019 08:41
New York Times gazetesi, 'Türkiye'den yurt dışına göç' konulu haberine Ülker'in sahibi Murat Ülker'i örnek gösterdi, 'Yıldız Holding, 7 milyar dolar civarındaki borçlarını yapılandırdı ve elindeki Ülker hisselerini, holdingin Londra merkezli şirketine sattı. Yapılan aslında ailenin, elinde bulundurduğu Ülker markasına ait çoğunluk hisselerini, Türk mahkemelerinin ulaşamayacağı bir yere taşımasıydı' ifadelerini kullandı.

ABD merkezli New York Times gazetesi, "Türkiye'den yurt dışına göç" konulu bir habere yer verdi.

"Erdoğan'ın vizyonuna hararetle karşı çıkan Türkler, yeteneklerini ve varlıklarını da alarak, sürüler halinde ülkeyi terk ediyor" başlığı ile yayımlanan haberde, ülkeden ayrılanların profillerine dikkat çekildi.

Çarşamba, 30 Ocak 2019 09:00
Sosyal medyada süren #10YearsChallenge kampanyası, ülkemizde başını açan kadınların görünür hale geldiği bir olay oldu. İnsanların 10 yılda yaşadığı değişimi paylaştığı kampanyada başını açan kadınlar eski (kapalı) ve yeni (açık) fotoğraflarını paylaştı. Beklenenin ötesinde bir hareketlilik yaratan bu paylaşımlar beklenen şekilde hızlıca siyasallaştı ve kamplaşmalara neden oldu.

Salı, 15 Ocak 2019 07:08
'Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden mahvederiz' diyen ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ABD Başkanı Donald Trump, bir açıklama daha yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu.

Cuma, 25 Ocak 2019 09:50
Venezuela'nın Türkiye Büyükelçiliği, Venezuela'da yaşananlara dair açıklama yayımlayarak, Venezuela Devlet Başkanı'nı seçmenin tek yolunun halk oyu olduğunu, Nicolas Maduro'nun Venezuela'nın anayasal devlet başkanı olduğunu duyurdu.

Venezuela'nın Türkiye Büyükelçiliği, Venezuela'da yaşananlara dair bildiri yayımlayarak, sürece dair açıklamalarda bulundu.

"Türk Halkından Dayanışma Bekliyoruz" başlıklı açıklamada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun 20 Mayıs 2018'de yapılan seçimleri yüzde 65 oyla kazandığı, Maduro'nun anayasal olarak devlet başkanı olduğunu tartışmak için bir sebep olmadığı söylendi.

Pazartesi, 21 Ocak 2019 07:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Menbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu söyledi. Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise, 'İki lider, Suriye'nin kuzeydoğusu için karşılıklı olarak güvenlik endişelerini giderecek ve müzakere edilmiş bir çözümün aranmaya devam edilmesi konusunda mutabık kaldı' denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump bir telefon görüşmesi gerçekleştirken, görüşmeye ilişkin detaylar açıklandı.

Görüşmede, Suriye'de yaşanan gelişmeler ele alınırken, Erdoğan, Türkiye'nin Menbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Cumartesi, 26 Ocak 2019 12:19
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Parlamentosu'nda kabul edilen Prespa Anlaşması'yla 'Makedonya'nın NATO ve AB üyelikleri önündeki engelin ortadan kalkmasınan memnuniyet duyduklarını' belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan ve Makedonya arasındaki isim krizini sona erdirerek Makedonya'ya NATO ve AB kapısını açan anlaşmadan memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Pazartesi, 21 Ocak 2019 19:27
Kırım yakınlarındaki Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı. Türk ve Hint vatandaşlarının bulunduğu gemilerdeki mürettebattan 14 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi.

Kırım yakınlarındaki Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı.

İki gemiden birinde patlama meydana geldiği, diğer geminin de bu patlamaya bağlı olarak alev aldığı öğrenildi. Patlamanın meydana geldiği geminin sıvılaştırılmış doğalgaz taşıdığı ifade edildi. Sıvılaştırılmış gaz taşıyan tankerlerdeki yangının nedeninin, ön bilgilere göre birinden diğerine yakıt transferi olduğu belirtildi.

Çarşamba, 09 Ocak 2019 12:14
Dünya Bankası Türkiye raporunu açıkladı. Raporda 2019'da son 10 yılın en düşük büyümesinin yaşanacağı öngörülüyor.

Dünya Bankası'nın Türkiye raporu açıklandı.

Türkiye raporunda 2019 yılı büyümesinin yüzde 1,6 ile son 10 yılın en düşük seviyesinde gerçekleşeceği beklentisine yer veren Dünya Bankası, özel sektör yurt içi talebinin 2019'da keskin bir şekilde düşeceğini vurguladı.

Dünya Bankası, enflasyonun ise 2019'da ortalama yüzde 19, 2020'de ortalama yüzde 11 olacağı tahmininde bulundu.

Salı, 08 Ocak 2019 11:50
Türkiye'nin, Suriye'den çekilme kararının ardından 'koordinasyon' görüşmeleri için Ankara'ya gelen ABD'li heyetten bölgedeki üslerini talep edeceği ileri sürüldü.

Türkiye’nin bugün Ankara’da ABD’li heyetle yapacağı görüşmelerde Suriye’deki üsleri kullanmayı talep edeceği bildirildi.

Pazartesi, 07 Ocak 2019 23:00
Türkiye, Afrika ülkesi Gabon'daki darbe girişimini kınadı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 'Türkiye seçimle işbaşına gelen hükümetlerin yasa dışı yollarla değiştirilmesine yönelik tüm teşebbüslerin karşısındadır' ifadelerine yer verildi.

Türkiye, Gabon'daki darbe girişimini kınayarak, seçimle işbaşına gelen hükümetlerin yasa dışı yollarla değiştirilmesine yönelik girişimlerin karşısında olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Gabon'da bu sabah meydana gelen darbe girişimini kınıyoruz" ifadesi kullanıldı.

Pages