647 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 13 Mart 2017 13:21
El Bab’ı IŞİD’den kurtarma konusunda başarıya ulaşmış olsa da, Türk koalisyonunun operasyonu daha önemli denebilecek diğer amacına ulaşmayı başaramadı. Bu amaç, Kürtlerin kuzeydoğu Suriye’de ellerinde tuttukları bölgeleri, rejimin elindeki Halep civarındaki bölgelerle birleştirmesini engellemekti. PYD, YPG ve Şam arasında açıkça yürüyen işbirliği düşünüldüğünde, bu gelişme Türkiye çıkarlarını doğrudan tehdit etmekte.

soL'un notu: TSK ve desteklediği cihatçı grupların El Bab operasyonu, askeri olarak başarıya ulaşmış gibi görünüyor. War Is Boring'de yazan Tom Cooper, Ankara için durumun pek de parlak olmadığı bir tablo çiziyor.

Cuma, 24 Mart 2017 10:36
Azez'de faaliyet yürüten "Özgür Suriye Polisi"nin Mersin'de eğitim aldığı ortaya çıktı. Polisler, Türkiye tarafından eğitilirken, mülteci kamplarından devşirilen Suriyelilerden oluşuyor.

Türkiye, Suriye'de desteklediği silahlı çetelerin kontrol ettiği bölgelerdeki polis gücünü eğitmeye devam ediyor.

Al Monitor'dan Khaled al-Khateb'in haberine göre, Kilis'in karşısındaki Azez'de görev yapmaya başlayan "Özgür Suriye Polisi (ÖSP)", Mersin'de eğitim aldı.

Çarşamba, 22 Mart 2017 08:53
Son günlerde Türkiye-Rusya ilişkilerindeki konu başlıklarına bir yenisi daha eklendi: Rusya'dan buğday ithalatı ya da Rusya'dan buğday ithalatının yasaklanması.

15 Mart tarihi itibariyle -herhangi bir resmi yazı, kanun ya da benzeri düzenlenme olmaksızın- Ekonomi Bakanlığı fiili olarak Rusya Federasyonu'ndan buğday, mısır, ayçiçeği ve soya ithalatını durdurdu.

Cuma, 31 Mart 2017 19:05
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin kendini savunma ve darbe girişiminin arkasında olanları yargılama hakkı olduğunu, ancak bunun ''hukukun üstünlüğü ilkesine uygun bir şekilde yapılması gerektiğini'' belirterek, bu çerçevede Ankara ile Avrupa Konseyi arasındaki irtibatı memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Cuma, 17 Mart 2017 13:40
NATO Genel Sekreteri Jens Stontenberg, Türkiye ve Avusturya'ya diplomatik krizi çözmeleri çağrısında bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stontenberg, Türkiye ve Avusturya'ya çağrıda bulunarak, bazı işbirliği programlarının engellenmesine yol açan diplomatik krizi çözmeleri çağrısında bulundu.

Cuma, 17 Mart 2017 12:56
Almanya’nın ikinci büyük bankası olan Commerzbank, Alman yatırımcıları Türkiye ekonomisinin kötü gidişine ve siyasi belirsizliğe karşı uyardı.

Türkiye’deki ekonomik durumu Almanya’nın önde gelen ekonomi gazetelerinden Handelsblatt’a değerlendiren Commerzbank uzmanları, Merkez Bankası’nın son dönem politikalarını siyasi atmosfere bağlayarak AKP’nin siyasi çıkarları için Türkiye ekonomisine sabotaj düzenlediği iddiasında bulundu. 

MERKEZ BANKASI SİYASİ DAVRANIYOR

Salı, 28 Mart 2017 10:39
İsrail, Pesah (Hamursuz) bayramı öncesi Türkiye, Ürdün ve Mısır'a tatile gitmeyi düşünenleri IŞİD'in ve diğer cihatçı grupların olası bir saldırı düzenleyebileceği gerekçesiyle uyardı.

İsrail Terörle Mücadele Bürosu'ndan IŞİD'in kontrolündeki bölgelere komşu olan ülkeler için seyahat uyarısı yapıldı.

Sputnik'in haberine göre,10 Nisan'da başlayacak olan Hamursuz (Pesah) Bayramı nedeniyle Türkiye, Ürdün, Mısır ve Mısır'ın Sina Yarımadası'na tatile gitmeyi düşünen İsrail vatandaşlarının buralardan uzak durması istendi.

Salı, 14 Mart 2017 23:34
ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Toner, Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik krize ilişkin "Biz tarafları tansiyonu yükseltecek retorikten kaçınmaya çağırıyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Al Nahyan’ın görüşmesi üzerine, ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, telefon üzerinden yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Salı, 14 Mart 2017 14:19
HDP Grup Başkan Vekili Filiz Kerestecioğlu Hollanda ile AKP arasındaki krize yönelik "Aslında reddedilen Türkiye değil AKP. 16 Nisan’da artık bu öfke ve mağduriyet tellallarını hak ettikleri yere gönderelim" dedi.

HDP Grup Başkan Vekili Filiz Kerestecioğlu Hollanda ile AKP arasındaki krize yönelik TBMM'de bir basın açıklaması yaptı.

Pazartesi, 06 Mart 2017 18:17
İranlı turistlerin Gürbulak Sınır Kapısı’nda darp edildiği iddiasının ardından, İran Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarından karayollarını kullanmamaları tavsiyesinde bulundu.

İran Dışişleri Bakanlığı, İranlı turistlerin Gürbulak Sınır Kapısı’nda gümrükteki Türk polisi tarafından darp edildiği iddiasının ardından Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarından karayollarını kullanmamaları tavsiyesinde bulundu.

Perşembe, 30 Mart 2017 10:56
Coca-Cola İçecek, Türkiye'deki 10'uncu fabrikasını kuracağını duyurdu. Isparta'da kurulacak olan yeni fabrika için 110 milyon lira yatırım yapılacağı belirtildi.

Coca-Cola İçecek, Türkiye'deki 10'uncu fabrikasını 110 milyon lira yatırımla Isparta'da açmaya hazırlanıyor. Şirketten KAP'a yapılan açıklamaya göre, fabrikanın yılın ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Cuma, 10 Mart 2017 16:20
Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türk ordusunun Suriye'den çekilmesi için Birleşmiş Milletler'e (BM) bir yazı gönderdi.

SANA'nın haberine göre, Suriye Dışişleri'nden BM Genel Sekreterliği ve BM Güvenlik Konseyi Başkanlığı'na gönderilen yazıda uluslararası toplumdan, Türkiye'yi askerlerini Suriye'den çekmeye ikna etmesi istendi.

Pazartesi, 20 Mart 2017 12:15
Türkiye büyükelçisi Danimarka Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Danimarka Dışişleri Bakanlığı, Türkiye büyükelçisinin çağrıldığını açıkladı.

Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Danimarkalı Türk kökenli vatandaşların, Türk makamlarına şikayet edilmelerinin hiçbir surette kabul edilemez olduğunu belirterek, bu nedenle Türkiye büyükelçisinin, Dışişleri Bakanlığına çağrıldığını duyurdu.

Salı, 07 Mart 2017 10:58
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'lilerin yurt dışında konuşturulmamasına ilişkin, "Türkiye kaynarsa Berlin yanacaktır, Türkiye kaybederse Londra kaosa yatacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Salı, 14 Mart 2017 12:13
Hollanda'da seçimler öncesinde Başbakan Rutte ve aşırı sağcı rakibi Wilders, televizyonda tartışma programında karşı karşıya geldi. Türkiye ile yaşanan kriz de gündemdeydi.

Hollanda seçimlerine iki gün kala aşırı sağcı aday Geert Wilders ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte dün akşam televizyondan canlı yayınlanan bir tartışma programında karşı karşıya geldiler. Türkiye ile yaşanan diplomatik kriz tartışmaya damga vurdu.

Pages