421 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 24 Ocak 2017 08:12
Türkiye'nin antibiyotik kullanımında birinci, antibiyotik direncinde ikinci sırada yer alması büyük sağlık sıkıntılarına neden oluyor... Halk Sağlığı Uzmanı İlker Belek, AKP'nin antibiyotik başlığında "çözüm" hazırlıklarını değerlendirdi: AKP şimdi, kendi yarattığı canavarın küçük parmağıyla mücadele etmek üzere yola koyulmuş bulunuyor. Ancak sağlık sisteminin organizasyonu bozuk olduğu için başarı konusunda hiç emin olmamalı...

Birkaç gündür ortalık çalkalanıyor. Sağlık bakanlığı üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki gereksiz antibiyotik kullanımını engellemek için hızlı sonuç veren bir tanı testini uygulamaya sokuyor.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 19:05
Irak'ta bugün yapılan toplantı sonrası ortak bildiri yayınlandı. Bildiride, "Başika Kampı bir Irak kampıdır" ifadeleri yer aldı.

Türkiye-Irak 3. Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısının ardından ortak bildiri yayınlandı. Başbakan Binali Yıldırım ve Irak Başbakanı Haydar el İbadi arasında yapılan görüşme sonrası bildiride, Başika ve IŞİD başlıklı maddeler yer aldı.

Ajansların geçtiği bilgilere göre bildiride, şu maddeler yer alıyor:

Cumartesi, 21 Ocak 2017 18:20
OECD Avrupa’da Sağlığa Bakış 2016 Raporu’nu yayınladı.

Bir ülkenin sağlığa ne kadar önem verdiğinin en kritik göstergesi sağlık hizmetleri için yaptığı harcamadır. Bu değerlendirmede kişi başı yıllık sağlık harcaması ile toplam sağlık harcamasının milli gelirdeki oranı temel kriterler olarak kullanılır.

Yani sağlığa ne kadar kaynak ayırıyorsunuz ? Sözler önemli değildir ve icraatın göstergesi de ayırdığınız kaynağın büyüklüğüdür.

Cuma, 20 Ocak 2017 18:00
Türkiye ve Gürcistan sınırında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Türkiye ve Gürcistan sınırında deprem meydana geldi.

Rize'nin doğu ilçeleri ve Artvin'in tamamında hissedilen deprem, Kandilli Rasathanesi tarafından 4.1 büyüklüğünde ölçüldü.

Depremin merkez üssü ise Türkiye-Gürcistan Sınırı olarak tespit edildi.

Perşembe, 26 Ocak 2017 17:28
Son aylarda çok sayıda krizin yaşandığı Türk-Alman ilişkilerinde dikkatler Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in Türkiye ziyaretine çevrildi. Merkel için "yasadışı göçle mücadelede işbirliğinin sürmesi" büyük önem taşıyor.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in 2 Şubat tarihinde Türkiye’yi ziyaret etmesi planlanıyor. Merkel'in günlük çalışma ziyareti sırasında Başbakan Binali Yıldırım ile biraraya gelmesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi öngörülüyor.

Çarşamba, 11 Ocak 2017 10:17
Morgan Stanley, Türkiye'nin "büyüme" tahminlerini düşürdü.

Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, 2016-2018 yıllarına ilişkin Türkiye'nin büyüme tahminleriyle ilgili kararını açıkladı.

Morgan Stanley, 2016 yılı için Türkiye büyüme tahminini yüzde 2.7'den yüzde 2.2'ye, 2017 için yüzde 2.6'dan yüzde 2.3'e, 2018 için yüzde 2.4'ten yüzde 3.2'ye revize etti.

Salı, 03 Ocak 2017 14:05
Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, terör saldırılarını "üst akıla" havale etmeye çalışan hükümeti eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Sen hükümetsin üst aklın tuzağını boz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şöyle:

Pazar, 01 Ocak 2017 11:13
Reina'daki katliam sonrası İngiltere Büyükelçiliği'nden vatandaşlarına uyarı geldi.

İstanbul Ortaköy'deki Reina adlı gece kulübüne yapılan saldırı sonrası İngiltere Büyükelçiliği vatandaşlarına "dikkatli olun" uyarısı yaptı.

Çarşamba, 25 Ocak 2017 19:25
Rusya Dışişleri Bakanı, "Türkiye ve İran ile işbirliğini güçlendiriyoruz" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Türkiye, İran ve bölgedeki diğer ülkelerle Suriye’deki durumun istikrara kavuşması için işbirliğini güçlendireceğini bildirdi.

Salı, 31 Ocak 2017 13:38
Basketbolda 15-19 Şubat'ta Ankara'da düzenlenecek Türkiye Kupası'nda kura çekimi yapıldı.

İntegral Forex Türkiye Kupası için gerçekleştirilen kura çekiminde Anadolu Efes ile Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank ile Darüşşafaka Doğuş, Beşiktaş Sompo Japan ile Banvit ve Yeşilgiresun Belediyespor ile Pınar Karşıyaka eşleşti.

Pazartesi, 23 Ocak 2017 13:29
TKP'nin dün Haliç'te binlerce parti üyesinin iradesiyle siyaset sahnesine dönmesinin ardından, bugün TKP'nin gençlik örgütlenmesi olarak Türkiye Komünist Gençliği'nin yola çıktığı duyuruldu.

Türkiye Komünist Partisi'nin dün Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan karar toplantısıyla siyaset sahnesine dönmesinin ardından, partinin gençlik örgütlenmesi Türkiye Komünist Gençliği'nin yola çıktığı ilan etti.

Pazartesi, 23 Ocak 2017 18:46
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Türkiye'deki son gelişmelerin acil görüşülmesi talebini kabul etmedi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türkiye'deki son gelişmelerin acil görüşülmesi talebini reddetti.

 Türkiye Delegasyonu Başkanı Talip Küçükcan şunları söyledi:

Perşembe, 26 Ocak 2017 12:11
ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD vatandaşlarına Türkiye'yi ziyaret etmemeleri yönünde uyarıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye gitmeyi düşünen vatandaşlarına yönelik uyarıda bulundu.

Uyarıda Türkiye ziyaretinin "gözden geçirilmesi" istenirken, özellikle Güneydoğu bölgesine gitmekten kaçınılması istendi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD çalışanlarının Güneydoğu'ya ve İstanbul'a yapacağı resmi geziler için de kısıtlama getirildiğini duyurdu.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 16:35
Türkiye-Bulgaristan sınırında iki mültecinin donmuş bedenleri bulundu.

Der Spiegel’in 7 Ocak tarihli haberine göre, Türkiye-Bulgaristan sınırında iki mültecinin donmuş bedenleri bulundu.

Bulgaristan’ın güneydoğusunda bulunan Strandzha dağlık bölgesinde köylüler, iki Iraklının donmuş bedenlerini buldu. 28 ve 35 yaşlarında oldukları söylenen iki erkek mülteciden önce, geçtiğimiz Pazartesi de bir Somalili kadının donmuş bedeni bulunmuştu. 

Çarşamba, 25 Ocak 2017 08:07
Türkiye ile Rusya arasında S-400 alımı için görüşmeler başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'da yaptıkları görüşmede, Türkiye ile Rusya'nın savunma sanayide iş birliği konusunda anlaşmışlardı.

Pages