21 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 02 Ekim 2016 14:56
İslamcı grup Eş Şebab, Somali'de bombalı araçla saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybetti.

İslamcı Grup Eş Şebab, Somali'nin Mogadişu kentinde bir restorana bombalı araçla saldırdı.

Saldırıda en az 3 kişi hayatını kaybederken, saldırının yapıldığı restoranın isminin Blue Sky olduğu belirtiliyor.

Eş Şebab saldırısında ölenlerin yanı sıra, 4 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Perşembe, 06 Ekim 2016 20:24
Eşcinselleri öldürme yöntemleri vaaz eden Hamza Sodagar, İngiltere'de 10 gün boyunca ders verecek.

Eşcinsellerin öldürülmesi gerektiğini savunan ve öldürme yöntemleri vaaz eden ABD kökenli bir İslamcı, İngiltere'de 10 gün boyunca konferans verecek.

Salı, 04 Ekim 2016 18:45
Halep Üniversitesi, bir kez daha İslamcı güçlerin hedefi oldu. Saldırıda en az 2 kişi yaşamını yitirdi.

Halep Üniversitesi'ne İslamcı gruplar tarafından yapılan roket saldırısında, en az 2 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi yaralandı.

Ev yapımı roketle gerçekleştirilen saldırıda yaşamını yitiren 2 kişinin, üniversite öğrencisi olduğu belirtildi.

Pazar, 23 Ekim 2016 12:58
Suriye'de Mare yakınlarında Suriye Demokratik Güçleri saldırısı gerçekleştirildiği "çok sayıda Türk askeri ve İslamcı muhalif" öldürüldüğü açıklandı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Mare kasabası yakınlarında Suriye Demokratik Güçleri'nin "Türk ordusu ve İslamcı muhaliflere pusu kurduğunu" duyurdu.

Açıklamada saldırının başarılı olduğu söylenirken, "çok sayıda Türk askeri ve muhalifin öldürüldüğü" öne sürüldü.

Salı, 11 Ekim 2016 08:05
AKP’nin iflas eden “yeni Osmanlı” politikasının “sivil toplumcu” uzantıları, Suriye’deki faaliyetlerine devam ediyor. Bazı İslamcı dernekler eliyle son olarak, Fırat Kalkanı Harekatının ardından Cerablus’ta okul açıldı.

Yeni Osmanlıcı politikalar, diplomatik alanda iflas etmiş olsa da bu politikanın “sivil toplumcu” uzantıları Suriye’deki faaliyetlerine bütün hızıyla devam ediyor. İnsani yardım adı altında yürütülen bu çalışmaların yoğunlaştığı başlıklardan bir tanesi de eğitim alanı.

Perşembe, 06 Ekim 2016 17:52
Kenya'da saldırı gerçekleştiren Eş Şebab, 6 kişiyi öldürdü.

Kenya'nın Mandera kasabasında saldırı gerçekleştiren İslamcı Eş Şebab örgütü, 6 kişiyi öldürdü.

Saldırının müslüman olmayanların yaşadığı bir bölgeye yapıldığı belirtiliyor.

AFP, saldırı yapılan yerde 33 kişinin olduğunu bildiriyor.

Salı, 11 Ekim 2016 19:56
FBI raporuna göre, ABD'de terör eylemlerine karışan 'radikal' unsurların en büyük motivasyonu, ülkenin sınır ötesi operasyonları.

ABD'de Federal Soruşturma Bürosu'un (FBI) yürüttüğü gizli bir çalışmanın sonucu, ülkede 'radikalleşen' unsurları motive eden ilk sıradaki etmenin, ABD'nin İslamcı örgütlere karşı düzenlediği sınır ötesi operasyonlar olduğunu gösterdi.

Rapor, terörist gruplara dahil olan ABD vatandaşı yaklaşık 200 vaka üzerinde çalışılarak hazırlandı. 

Cumartesi, 01 Ekim 2016 13:17
Suriye'de Suudi Arabistan desteğiyle savaşan İslam Ordusu, İsrail'le savaşma niyetlerinin olmadığını açıkladı.

Suriye'ye yönelik emperyalist müdahalenin en büyük hedeflerinden birisi de, bölgedeki İsrail ve ABD karşıtlığını yumuşatmak ve yönünü değiştirmekti.

Bloomberg'den Eli Lake'e konuşan İslam Ordusu lideri Muhammed Alluş'un sözleri, Suriye'deki savaşın bu anlamda "başarılı" olduğunu gösteriyor.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 17:36
Doğan Grubu ABD'de "İslamafobiye Hayır" etkinliği düzenliyor. Buna ek olarak Kültür Bakanlığı ve Türk Hava Yolları'nın desteğiyle Doğan Grubu, Koç Holding'le beraber Sackler Galeri'de "Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri” başlıklı bir sergi organize ediyor.

Doğan Grubu yaptığı açıklama ile bugün Washington'da ABD'nin etkili ve "şahinlere" yakınlığı ile bilinen Atlantic Council ile birlikte “İslamofobi: Mitlerin üstesinden gelmek ve daha iyi bir diyaloga girmek" başlığını taşıyan bir panel düzenleyeceğini açıkladı. 

Pazar, 09 Ekim 2016 08:19
ABD Başkanlık seçimlerinin Demokrat adayı Clinton’ın seçim kampanyasının başkanlığını yürüten Podesta’ya ait sayısı 2000 üzerindeki e-posta kamuoyuna sızdırıldı.

Wikileaks, ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’nin adayı Hillary Clinton’ın seçim kampanyasının başkanlığını yürüten John Podesta’ya ait aralarında Türkiye, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdogan’la da ilgili sayısı 2000'in üzerinde elektronik postayı yayınladı. Podesta’ya bu yıl içinde kıdemli diplomat Stuart E.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 14:15
El Kaide bağlantılı Ahrar'uş Şam'ın, ordu kuşatmasındaki Doğu Halep'i boşaltmaya başladığı iddia edildi. Örgütün, Katar ve Türkiye tarafından desteklendiği biliniyor.

Rusya ve Suriye, Doğu Halep'e yönelik hava harekâtını 48 saatliğine durdurduktan sonra ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Rusya, Doğu Halep'teki "muhaliflere" ve destekçilerine, kendilerini Nusra Cephesi'nden ayırma ve Doğu Halep'i terk etme izni verdiğini de söylemişti.

Pazartesi, 17 Ekim 2016 14:26
MHP lideri Bahçeli'nin 'fiili durum' diyerek alevlendirdiği başkanlık sistemi hakkında, akademisyen ve yazarlar soL'a ne demişti?

AKP'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir dile getirdiği başkanlık sistemi tartışmaları darbe girişimi nedeniye bir süre sekteye uğrasa da yeniden gündeme geldi. 

Perşembe, 06 Ekim 2016 21:59
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye'de ABD ve Rusya arasında gidilen ateşkes anlaşmasına başından beri inanmadığını, ABD'nin anlaşma yapmak için niyeti olmadığını söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Danimarka kanalı TV 2’ye bir mülakat verdi.

İslamcı militanlarla mücadelenin Halep tamamen temizleninceye kadar devam edeceğini belirten Esad, "Teröristlerin sadece Halep'i değil, Suriye'nin herhangi bir bölgesini kontrol altına almasını kabul etmeyeceğiz" dedi.

Salı, 04 Ekim 2016 09:45
Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AKP içinde kendilerine 'reisçi' diyen bir ekibin olduğunu ve bu ekibin AKP içindeki bir grubu tasfiye etmek istediğini iddia etti.

Bir dönem Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan, 7 Haziran seçimlerinde AKP'den milletvekili adayı olan Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AKP içinde bir grubun tasfiye operasyonu yapmak istediğini iddia etti.

Pazar, 02 Ekim 2016 09:21
İran’da Tudeh Partisi 75. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Tudeh'in kuruluş yıldönümü, Türkiye'den Komünist Parti tarafından bir mesajla kutlandı.

İran’ın tarihi komünist partisi Tudeh (Kitleler) 75. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. İslamcı rejimin baskısı ve ABD’nin tehditleri karşısında işçi sınıfı önderliğinde bir toplumsal kurtuluş öngören Tudeh Partisi’nin kuruluşu Türkiye’den Komünist Parti tarafından bir mesajla kutlandı.

Pages