34 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 31 Ocak 2016 14:20
Gerici yazarlar, Danıştay'ın türban düzenlemesiyle ilgili müdahalesini eleştirerek, kurumu "İslam düşmanlığı yapmak"la suçladı.

Gerici yazar Emine Şenlikoğlu ve eski Akit yazarı Faruk Köse, ortaöğretimde türban serbestisi getiren düzenlemenin iptalini isteyen Danıştay Başsavcılığı'nı eleştirdi. 

Pazartesi, 18 Ocak 2016 08:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürekli dile getirdiği ve ısrarla talep ettiği başkanlık sistemi ülkenin bir numaralı tartışma konularından biri olmaya devam ediyor. soL, bu başlıkta yazar, akademisyen, hukukçu ve gazetecilerle yaptığı söyleşilerle birlikte "başkanlık sistemi" dosyasını açıyor. İlk konuğumuz Prof. Dr. Korkut Boratav.

Başkanlık sistemine geçiş tartışmaları her geçen gün hız kazanırken soL, tartışmalara ilişkin önemli isimlerle yaptığı röportajlarla tartışmanın tüm yönlerini masaya yatırıyor. 

Pazartesi, 04 Ocak 2016 18:29
1980 yılında Berlin'de İslamcı faşistler tarafından katledilen Celalettin Kesim anılacak.

Komünistler 1980’de islamcı faşistlerin katlettiği Celalettin Kesim’i unutmuyorlar. Her 5 Ocak‘ta olduğu gibi, bu yıl da Kesim'in öldürüldüğü meydanda bir gösteri yapılacak.

Perşembe, 21 Ocak 2016 10:58
Robert Fisk, IŞİD'in Türkiye'de devletin içine sızdığını belirterek, Pakistan'da yaşandığı gibi İslamcı örgütlerin kendi müttefiklerine karşı da eylem yapabileceklerini söylüyor.

Robert Fisk tarafından Independent'da yazılan bir yazıda, Pakistan'da üniversiteye gerçekleştirilen ve onlarca kişinin öldüğü saldırı örnek gösterilerek, İslamcıların kendi müttefiklerine saldırabilecekleri söyleniyor.

Perşembe, 07 Ocak 2016 19:00
4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği isimli gerici derneğin başkanı Rafet Ermiş 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sinop’un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan Rafet Ermişisimli dernek başkanı 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gerze’de kurduğu İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği (GİHDER) Başkanı Rafet Ermiş, dernekte verdikleri Kuran kursuna gelen 4 erkek çocuğuna tecavüz ve cinsel taciz suçlamalarıyla Sinop Ağır ceza mahkemesinde yargılanıyordu. 

Pazartesi, 04 Ocak 2016 15:30
Dünyadaki "radikal İslamcı" terörün yaygınlaşmasında birinci dereceden pay sahibi Suudi Arabistan, İran'ı "terörizmi desteklemekle" suçluyor. Aynı Suud Hanedanlığı, BM'de de "insan hakları konseyi" üyesi. İşte Krallık'ı en iyi anlatan dört karikatür...

Suudi Arabistan Krallığı, bir günde 47 kişiyi idam etmesiyle yeniden dünya gündemine oturdu.

İdam edilenlerin çoğunluğu 2003 ve 2004 yıllarındaki El Kaide saldırılarından sorumlu tutuluyorsa da, esas kıyamet Şii din adamı Şeyh Nimr'in öldürülmesiyle koptu.

Pazar, 10 Ocak 2016 03:19
Mısır'ın başkenti Kahire'de silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda bir polis ve bir asker öldürüldü.

Reuters'in haberine göre Mısır'ın başkenti Kahire'de silahlı kişiler bir polis ve bir askeri öldürdü. Saldırıyı IŞİD üstlenirken, bölgede İslamcı grupların faaliyet yürütmekte olduğu biliniyor.

Dün turistik bir otele silahlı kişiler tarafından saldırı yapılmış ve 3 Avrupalı turist yaralanmıştı.

Cumartesi, 23 Ocak 2016 23:24
Suriye ordusunun Lazkiye'de ilerleyişini hızla sürdürdüğü ve bölgede cihatçıların merkezlerinden Rabia kasabasına girdiği söyleniyor.

Suriye ordusunun Lazkiye'de ilerleyişi sürüyor. Ordunun bölgede cihatçıların merkezlerinden Rabia kasabasına farklı yönlerden saldırmakta olduğu ve kasabaya girdiği söyleniyor. Kasabanın içinde çatışmaların devam ettiği duyuruluyor.

Kasabanın yakında İslamcı örgütlerden tamamen temizlenmesi beklenirken, ordunun bölgede yoğun bir harekat yürüttüğü görülüyor.

Cuma, 15 Ocak 2016 09:41
Eş Şebab militanları Somali'de bulunan Kenyalı "barış gücü" askerlerine saldırı düzenledi. Saldırıda 50 asker öldü.

Somali'deki İslamcı Eş Şebab örgütü büyük bir saldırı düzenledi.

Xinhua'nın haberine göre, "barış gücü" kapsamında ülkede bulunan Kenya askerlerine düzenlenen saldırıda en az 50 Kenya askeri öldü.

Saldırının, askerlerin bulunduğu bir üsse bombalı araçla yapıldığı söyleniyor.

 

Çarşamba, 13 Ocak 2016 11:20
Kamerun'da bir camide intihar saldırısı gerçekleştirildi. Ülkenin kuzeyinde gerçekleşen saldırıda saldırgan da dahil 13 kişi hayatını kaybetti.

Kamerun'un kuzeyindeki bir bölgede bulunan camide intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda saldırganda dahil olmak üzere 13 kişi hayatını kaybederken saldırının arkasında İslamcı örgüt Boko Haram'ın olduğu düşünülüyor.

Boko Haram'ın Nijerya'da kurulmasına karşın Kamerun, Çad ve Nijer'de eylemlerini artırdığı görülüyor.

Perşembe, 14 Ocak 2016 18:23
İngiliz imamın ABD vizesi, Facebook arkadaşlarından birinde 'sorun" tespit edildiği için iptal edildi.

İngiliz imam, Facebook'taki 4500 arkadaşından birini güvenilir bulmayan ABD tarafından ülkeye alınmadı.

Aşırı İslamcı görüşlere karşı açıklamalar yapan Ajmal Masrur, geçmişte İslamcı örgütler tarafından tehdit edilmiş. ABD, daha önce de ülkelerine seyahat eden imamın vizesini iptal etti.

Çarşamba, 20 Ocak 2016 08:36
Pakistan'da bir üniversiteye 3 kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 21 kişi ölürken 50 kişi yaralandı.

GÜNCELLEME 11:36

Üniversiteye yapılan saldırıda 50 kişinin yaralandığı ve 21 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Saldırganların sayısı 4 olarak düzeltilirken, 2'sinin öldüğü bildirildi. Saldırıyı Taliban'ın Pakistan kolunun üstlendiği aktarılıyor.

Çarşamba, 13 Ocak 2016 15:36
Yemen'in Aden kentinde silahlı saldırganlar 2 polisi öldürdü.

AFP'nin haberine göre, Yemen'in Aden kentinde kimliği bilinmeyen silahlı saldırganlar 2 polisi öldürdü. Aden'de İslamcıların emniyet güçlerine saldırılarının arttığı görülürken, hem El Kaide'nin hem de IŞİD'in kentte güçlü olduğu biliniyor.

Çarşamba, 13 Ocak 2016 09:13
Pakistan'da gerçekleşen intihar saldırısında 14 kişi hayatını kaybetti.

Pakistan'da çocuk felci merkezinin yakınında gerçekleşen intihar saldırısında en az 14 kişi hayatını kaybetti. Saldırının ülkenin batısında yaşandığı bildirilirken, ölenlerin çoğunun polis olduğu ve aşılama görevlilerini korumak için orada bulundukları söyleniyor.

Ölenlerin yalnızca 1'inin sivil olduğu bildirilirken, 20 kadar kişinin de yaralı olduğu aktarılıyor.

Cuma, 08 Ocak 2016 11:55
Sinop’ta kuran kursunda 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan dernek başkanına 24 yıl hapis cezası verildi.

Gerze’de İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği'nde kuran kursuna gelen 4 erkek çocuğuna tecavüz ve cinsel taciz suçlamaları nedeniyle yargılanan Rafet Ermiş, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dernek başkanı sanığı, 7 Haziran 2015 seçiminde İstanbul’dan AKP milletvekili aday adayı olan Avukat Necip Kumandaveren savunuyordu.

Pages