26 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 10 Aralık 2015 08:46
İstanbul'da, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne (YDG-H) yönelik operasyon başlattı. Küçükçekmece, Fatih ve Eyüp ilçelerinde çok sayıda kişi YDG-H bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, birçok ilçedeki çok sayıda adrese sabahın ilk saatlerinde (YDG-H operasyonu düzenledi. Operasyona özel harekat polislerinin yanı sıra çevik kuvvet polisleri de katıldı. Operasyonlar devam ediyor.

Çarşamba, 23 Aralık 2015 10:10
Yaşamda ve hukukta devrimci duruşun, adaletsizliğe karşı mücadelenin simgelerinden olan Halit Çelenk'in hukuk mücadelesi ve eserleri doğrultusunda toplumsal ilişkiler ile hukuk arasında bağlantı kuran yayın, tez ve eserler üretimesini teşvik amacıyla verilen ödül için son başvuru tarihi 1 Şubat 2016 olarak belirlendi.

Halit Çelenk Hukuk Ödülleri'nin 2'ncisi için başvurular başladı. 

Konusunun "serbest" olarak duyurulduğu bu yılki ödüle katılacak eserlerde, Halit Çelenk'in yaşamı, eserleri, mesleki ve yaşam mücadelesi, fikirleri ile hukuk veya toplumsal ilişkiler bağlantısının kurulması esas alınacak.

Cuma, 18 Aralık 2015 15:53
Husiler İsviçre'de sürmekte olan Yemen barış görüşmelerini ateşkes ihlalleri sebebiyle durdurdu.

Devrimci Husi Komitesi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, İsviçre'deki barış görüşmelerinin süresiz olarak durdurulduğunu duyurdu. Husilerin bu adımı atma sebeplerinin Yemen'deki ateşkes ihlalleri olduğu belirtiliyor.

Suudi Arabistan'ın ateşkese uymadığı ve hava saldırılarını sürdürdüğü duyurulurken, Suudi destekli Mansur Hadi yanlılarının da ateşkese uymadıkları biliniyor.

Perşembe, 10 Aralık 2015 17:23
El Kaide bağlantılı Ahrar'uş Şam, çeşitli nedenlerle Riyad'daki "muhalefet" toplantısından çekildiklerini duyurdu.

Suudi Arabistan'ın sponsorluğunda Riyad'da bir araya gelen "Suriye muhalefeti" temsilcileri arasında çatlak ortaya çıktı.

Toplantıya davet edilen El Kaide bağlantılı Ahrar'uş Şam, sahadaki "devrimci gruplara" yeterli ağırlık verilmediği ve "Suriye halkının Müslüman kimliği tanınmadığı" için konferanstan çekildi.

Salı, 15 Aralık 2015 15:10
Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırken yaşamını yitiren ve naaşına 15 ay sonra ulaşılan Suphi Nejat Ağırnaslı bugün Kobani'de yapılan cenaze töreniyle uğurlandı.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden ancak naaşı henüz bulunabilen Suphi Nejat Ağırnaslı için Kobani'de cenaze töreni yapıldı.

Ağırnaslı'nın cenazesi Kobani'de defnedilecek.

NAAŞI HENÜZ BULUNDU

Ağırnaslı'nın babası Hikmet Hacun, geçtiğimiz günlerde naaşın bulunduğunu duyurmuştu.

Pazartesi, 28 Aralık 2015 14:16
KESK, DİSK ve TMMOB "savaşa karşı barış" sloganıyla, AKP'nin sokağa çıkma yasağı kararlarına karşı 29 Aralık’ta (yarın) bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), sokağa çıkma yasaklarına karşı 29 Aralık’ta bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Cumartesi, 19 Aralık 2015 08:55
Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Deniz Ülke Arıboğan'ın tekzibini köşesinden yayınlamak zorunda kalırken yine ilginç ifadeler kullandı.

AKP'nin son dönemde en çok öne çıkan yazarlarından biri olan Cem Küçük, bugünkü köşe yazısında "Bu yola her sonucu kabullenerek çıktım" dedi.

Can Dündar, Ahmet Hakan ve Deniz Ülke Arıboğan'ı hedef alan Küçük, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Pazartesi, 28 Aralık 2015 10:04
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, "Mevcut durumda silahlı mücadeleye son vermek için hiçbir neden yok. Aksine gelecek aylarda iç savaş Türkiye'de ağırlaşacak. Türkiye'deki Kürt kentlerine ek savaşçılar gönderme hakkını saklı tutuyoruz, zira bizim görevimiz halkımızı korumaktır" dedi.

Le Monde gazetesine açıklamalarda bulunan Cemil Bayık, yaşanan son sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cuma, 18 Aralık 2015 11:07
Müslüman Kardeşler şebekesinin ana karargahı Mısır'da örgütün bir iç hesaplaşmaya doğru gittiği belirtiliyor.

Mısır'da Müslüman Kardeşler'in (İhvan) sözcüsünün görevden alınmasıyla başlayan örgüt içi gerilim sürüyor.

Middle East Eye'a (MEE) konuşan İhvan kaynakları, sözcü Muhammed Muntasır ve diğer üç üyenin, devlet baskısına rağmen örgütün ana çizgisi olan "kademeli reform" programına karşı çıktıklarını söyledi.

Pazar, 13 Aralık 2015 09:30
İdam edilmeden önce ailesine yazdığı mektupta "Mücadele devam edecek ve onlar mücadele alanlarında yaşayacaklar" demişti Erdal Eren... 13 Aralık 1980'de henüz 17 yaşındayken idam edilen Erdal Eren mücadele alanlarında yaşamaya devam ediyor...

25 Eylül 1964 doğumlu lise öğrencisi Erdal Eren 13 Aralık 1980'de, işlemediği mahkemece bilinen bir suçtan dolayı, yaşı büyütülerek 17 yaşında idam edildi. Olayın gerçekleştiği 2 Şubat 1980 tarihinde Erdal Eren 16 yaşını bile bitirmemişti.

Erdal Eren’in idamı öncesi ailesine yazdığı mektubunu, aramızdan ayrılışının 35. yılında soL okurlarına sunuyoruz:

Perşembe, 03 Aralık 2015 14:34
Haftalık siyasi dergi BOYUN EĞME, yarın okurla buluşacak olan 10'uncu sayısının kapağına Komünist Parti'nin "Kirli siyaseti reddediyoruz" başlıklı on maddelik bildirgesini taşıdı.

Haftalık siyasi dergi BOYUN EĞME her cuma olduğu gibi yarın da, meydanlarda, caddelerde, iskele ve duraklarda, Komünist Parti bürolarında, Nâzım Hikmet Kültür Merkezlerinde okurla buluşacak. 

Perşembe, 31 Aralık 2015 09:36
Amasya Üniversitesi'nde öğretim görevlisinin "ihbar" sonucu gözaltına alınmasına ÜKD'den tepki geldi. ÜKD, "Ülkemiz artık akademisyenlerin derslerinde anlattıkları konular üzerinden 155'e 'ihbar' edilebildiği bir coğrafyadır" diyerek mücadele çağrısında bulundu.

GÜNCELLEME

Çise Atalay, bugün çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 

Çarşamba, 16 Aralık 2015 08:45
Gaziantep 3. Sulh Ceza Mahkemesi, Hasan Cemal ve Tuğçe Tatari'nin kitapları hakkında "şiddeti teşvik edecek şekilde terör örgütü propagandası, suç işlemek için tahrik, suçu ve suçluyu övmek" iddiasıyla toplatma kararı verdi.

Gaziantep'te Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan kişilerin evlerinde, Abdullah Öcalan'ın kitaplarının yanı sıra gazeteciler Hasan Cemal'in iki, Tuğçe Tatari'nin de bir kitabı çıktı. Gaziantep 3.

Salı, 15 Aralık 2015 22:23
HDP'nin, sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili Meclis Araştırması açılması bugün gündeme alınması önerisi reddedildi. HDP sıralarından kendisine 'makul Kürt' denilen AKP'li Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "Makul Kürt'üm" diyerek yanıtladı.

HDP'nin, sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili Meclis Araştırması açılması bugün gündeme alınması önerisi reddedildi. Genel Kurul'da HDP sıralarından kendisine 'makul Kürt' denerek sataşılması üzerine AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "Makul Kürt'üm" dedi.

Cumartesi, 12 Aralık 2015 11:39
Tahir Elçi'nin öldürüldüğü sokağa koşarak giren Mahsun Korkmaz'ın olay günü takip altında olduğu, ancak 'trafik yoğunluğu, 'yol darlığı' gibi nedenlerle daha önce durdurulmadığı ileri sürüldü.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürüldüğü sokağa giren silahlı iki kişinin ihbarla takibe alındıkları ortaya çıktı.

Pages