15 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 16:21
Beşiktaş dergisine açıklamalarda bulunan Şenol Güneş ""Devrimci bir yapısı olan Beşiktaş görüyorum. Saygıdeğer, yaşam kalitesi ve entelektüel kapasitesi çok yüksek, yaratıcı bir taraftarı var. Etkilenmemek mümkün değil. Ben de bu yapıya uyum sağlamaya çalışıyorum." dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş dergisine yaptığı açıklamalarda "Çarşı gibi 'Her şeye karşıyım' demek istiyorum; elbette doğruya karşı değiliz ama ırk ayrımcılığına karşıyız. " ifadelerini kullandı.

Perşembe, 10 Eylül 2015 16:02
KCK tarafından yapılan açıklamada Cizre için her yerde "ayağa kalkma" çağrısı yapıldı.

Yazılı bir açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Cizre'deki ablukaya karşı başta Kürtler olmak üzere herkesi "ayağa kalkmaya" çağırdı.

KCK açıklamasında Cizre halkının aç ve susuz bırakılarak teslim alınmaya çalışıldığı söylenirken, Türk devletinin "hiçbir ahlaki ve toplumsal değere bağlı olmadığı" savunuldu.

Pazar, 06 Eylül 2015 14:16
1 Kasım'da yapılacak erken seçim için HDP'ye aday adaylık başvurusu yapan gazeteci Veysi Polat'a, Emre Uslu'dan tebrik geldi.

KCK, Ergenekon, Balyoz, Devrimci Karargah gibi davalarda operasyonların koçbaşı olarak bilinen Taraf gazetesinin Politika Editörü Veysi Polat, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için HDP'den Diyarbakır aday adayı oldu.

Perşembe, 24 Eylül 2015 09:11
FARC ve Kolombiya hükümeti 6 ay içerisinde nihai anlaşma yapılması için anlaştı.

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) ve Kolombiya hükümeti, nihai anlaşmanın yapılması için 6 aylık sınır konmasında karar kıldı. Küba'nın Havana kentinde buluşan taraflar, çatışmadan zarar görenler için adalet sağlanması konusunda da anlaştı.

Cumartesi, 19 Eylül 2015 21:24
Yunanistan Komünist Partisi, Jacobin dergisiyle yapılan röportajda hedeflerinden taviz vermeyeceğini duyurarak, "asgari programının" Yunan halkının kapitalizmin sömürüsünden ve emperyalist birliklerin bağlarından kurtulması olduğunu bildirdi.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE), yarın yapılacak seçimler öncesinde Jacobin dergisiyle röportaj gerçekleştirdi.

Cuma, 25 Eylül 2015 23:10
ABD'li anarşist yayınevi AK Press yazarlarından Michael Schmidt'in anarşist harekete sızmaya çalışan gizli bir faşist olduğunu üzülerek açıkladı.

ABD'de bir anarşist kolektife ait olan AK Press şimdiye kadar iki kitabını bastığı ve üçüncü bir kitabını yayına hazırladığı sürekli yazarlarından Michael Schmidt'in kolektif içinde gizli faaliyet yürüten bir faşist olduğunu kamuoyuna duyurdu. AK Press şöyle bir açıklama yaptı: 

Kötü ve üzücü haberlerimiz var... 

Salı, 15 Eylül 2015 11:20
Yunanistan'da yaklaşan seçimlere yönelik olarak 61 komünist ve işçi partisi Yunanistan Komünist Partisi'ne dayanışma mesajı iletti.

Aralarında Türkiye'den Komünist Parti'nin bulunduğu 61 komünist ve işçi partisi, 20 Eylül'de gerçekleşecek Yunanistan seçimleri sebebiyle Yunanistan Komünist Partisi'ne dayanışma mesajı iletti. Mesaj ve imzalayan partiler şöyle:

Pazar, 13 Eylül 2015 16:20
Türkiye'nin dört bir yanında süren yıkım projelerine karşı direnen halkın isyanına ortak olmak için 23 Ağustos'ta Manisa'nın Yırca köyünden yola çıkan sanatçılardan oluşan Üç Beş Ağaç Kervanı'nın yolculuğu sürüyor.

Ülkenin çeşitli yerlerinden bir araya gelen sanatçılar, Üç Beş Ağaç Kervanı adıyla bir minibüse doluşarak 23 Ağustos günü Manisa'nın Yırca Köyü'nden yola çıktılar. Praksis müzik grubu, Derme Tiyatro ve Mimbaz Tiyatro'dan oluşan kervanın amacı ise adından da anlaşılacağı üzere bulundukları yörelerde yaşam alanlarını savunmak için direnen halka sanat yoluyla destek vermek.

Perşembe, 10 Eylül 2015 23:13
Komünist Parti, TKP'nin 95. kuruluş yıldönümünü, üye ve dostlarıyla birlikte coşkuyla kutladı.

Komünist Parti, TKP'nin 95'inci yaşını coşkuyla kutladı.

Perşembe, 24 Eylül 2015 10:18
YKP'nin son dönem politikaları ve Yunanistan'daki "yeni sosyal demokrasi" operasyonu üzerine konuştuğumuz Giorgos Marinos, sol tanımının sınıf vurgusunu güçlendirme gereğine işaret ediyor.

Yunanistan Komünist Partisi (YKP) Merkez Komitesi Siyasi Büro üyesi Giorgos Marinos ile SYRIZA ve YKP üzerine geçen ay yaptığımız konuşma, bir  dizi başlıkta güncel tartışmalara ışık tutuyor. Dünya komünist hareketinin bütününü ilgilendiren bir “yeni sosyal demokrat” çıkış Yunanistan'da tecrübe edildi ve sonuçları yavaş yavaş belirginleşiyor.

Perşembe, 24 Eylül 2015 17:53
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, seçim hükümetindeki bakanlık görevinden istifa eden HDP’li Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan hakkında "Bu istifa kararının seçime ayarlı Kandil kumandalı bir bomba olduğuna şüphe yok" dedi.

Erdoğan'a ilan-ı aşk eden Ethem Sancak'ın gazetesinde yazan AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, istif eden HDP'li 2 bakanın Kandil’in kararını uyguladıklarını iddia etti. 

Perşembe, 24 Eylül 2015 15:06
Komünist Parti, Seçim Bildirgesi'ni yayınladı. "İnanın!" çağrısı yapan KP, "İnançsızlığın, umutsuzluğun, kararsızlığın ve korkaklığın insanlığın geleceğinde yeri yok" diyor.

"İnanın!" çağrısıyla 1 Kasım seçimlerine girecek olan Komünist Parti, Seçim Bildirgesi'ni yayınladı. Bildirge'de, "Sorun, bir tane deliyle baş edemememiz değildir. Sorun, bu ülkede bir düzen değişikliğine, bunun mümkün ve üstelik zorunlu olduğuna inancın kalmamış olmasındadır" vurgusu yapıldı.

Komünist Parti'nin Seçim Bildirgesi şu şekilde: 

Cuma, 11 Eylül 2015 16:26
12 Eylül faşist darbesinin 35. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "12 Eylül işçi sınıfına karşı sermaye saldırısıydı, sermaye sınıfını bugün AKP iktidarı güldürüyor" dedi. Beko, saray darbesine karşı direniş çağrısında bulundu.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, 12 Eylül faşist darbesinin 35. yıldönümü nedeniyle yayınladığ mesajda, "Darbenin 35. yılında saray darbesine direnelim" dedi. 

Pazartesi, 07 Eylül 2015 14:11
Dolayısıyla her şeyden önce, “gülmek” için çok çok uğraş vermek durumundayız. Recep beyin bizatihi kendisi “kahkahayla” gülmemize engel. Sürekli gerginlik yaratan söylemleriyle, nefret saçan halleriyle büyük bir insani eylem olan kahkahanın da sıradan tebessümün de önünde o var hep. Çok yazık gerçekten.

Yüzümüzü güldüren ender sanatçılardan biri olan Ayşen Gruda’nın  Recep Tayyip Erdoğan’a içinde bulunduğu stresten kurtulması için hiç değilse bir kahkaha atmayı önerdiğini okuyunca, “çok beklersiniz Ayşen hanım” dedim, yalan yok.  Gruda’nın kendisi için çok normal olan gülme, kahkaha atma gibi doğal insani bir eyleme Recep bey ile zihniyet kardeşlerinde rastlamak mümkün değil.

Perşembe, 03 Eylül 2015 14:13
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile Sadi Konuk Devlet hastanesi çalışanları ve Bakırköy halkı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi yerleşkesi üzerinde yapılacak inşaata karşı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Sadi Konuk Devlet hastanesi çalışanlarıyla birlikte Bakırköy halkı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesindeki kamuya ait olan arazinin inşaata ranta açılmasına karşı, hastanenin yerleşkesini ve ağaçları korumak için bugün saat 12:00'da yerleşke içerisinde bir yürüyüş gerçekleştirdi.