10 sonuçtan 1 - 10 arası gösteriliyor
Perşembe, 06 Ağustos 2015 21:04
Mardin’in Nusaybin ilçesinde bazı sokak ve caddelere kurulan barikatları kaldırmak isteyen polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde başta Abdulkadir Paşa ve Fırat mahalleleri olmak üzere bazı cadde ve sokaklara polisin girmesini engellemek üzere Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi tarafından hendekler kazılıp, barikat kuruldu.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 09:50
Urfa Siverek'te yapılan operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Urfa'nın Siverek İlçesi'nde, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerine yönelik yapıldığı iddia edilen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Çok sayıda özel harekat polisi ve zırhlı araçların katıldığı operasyonda daha önce belirlenen 13 ayrı adrese sabah saatlerinde eş zamanlı baskın yapıldı.

Pazar, 23 Ağustos 2015 00:44
İçlerinde Türkiye'den Komünist Gençlik'in de bulunduğu gençlik örgütleri Yunanistan Komünist Gençliği'ne (KNE) dayanışma mesajı iletti

Gençlik örgütlerinin mesajı şu şekilde:

Biz, bu metinde imzası bulunan Gençlik Örgütleri olarak eğitim, iş ve yaşam hakkı için haklı bir mücadele veren Yunanistan gençliği ve bu mücadelenin en ön safında yer alan Yunanistan Komünist Gençliği (KNE) ile dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

Çarşamba, 12 Ağustos 2015 09:31
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun meslek odaları ve sendika yöneticilerini kabul ettiği toplantıda, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği öğrenildi.

Koalisyon görüşmelerinin nihai sonucunun açıklanmasına iki gün kala meslek örgütleri temsilcileriyle görüşen CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etkisini gösterdiği belirtildi.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 09:53
Komünist Parti, 1 Kasım'da yenilenecek seçimlere tüm ülkede katılacağını açıkladı.

Komünist Parti, 1 Kasım 2015'te yapılacak seçimlere tüm ülkede katılacağını duyurdu. KP Merkez Komite imzasıyla yayınlanan açıklamada, "Komünist Parti, seçimlerde başka kimsenin söyleyemeyeceğini söyleyecek, yapamayacağını yapacaktır" denildi. 

Açıklama şu şekilde:

Salı, 18 Ağustos 2015 22:52
CHP'nin son olağan kongrelerinde seçilen ve halen kurultay delegesi olan 44 il başkanı Ankara’da bir toplantı düzenledi.

CHP'nin son olağan kongrelerinde seçilen ve halen kurultay delegesi olan 44 il başkanı Ankara’da bir toplantı düzenledi. Odatv'nin haberine göre, kurultay delegesi olan il başkanları, 17 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Park Oteli Toplantı Salonu’nda yaptığı toplantıda partinin genel durumunu görüştüklerini belirtti.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 09:54
Zamanında, Galatasaray eski teknik direktörü İngiliz Brian Birch’ün İstanbul’a son gelişinde bir gazeteye göz atıp, "Metin Kurt’u arıyorum. Daha başbakan olmadı mı?" sorusuna Metin Kurt cevabını TEKEL direnişinde vermişti.

Ailesini geçindirebilme amacıyla girdiği spor dünyasında, tanıklık ettiği adaletsizliklere "boyun eğmemeyi" tercih etmişti. Dürüst ve devrimci kişiliği, sporcuların haklarına ilişkin ikirciksiz tutumu ve yürüttüğü sendikal faaliyetler, kulübünden aforoz edilmesine neden olsa da, bu durum Metin Kurt’u bir adım geri atmaya hiçbir zaman ikna edemedi.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 14:53
Bazı temaslar ve görüşmeler için İzmir’e gelen Demirtaş, AKP'nin erken seçimde sandıktan birinci bile çıkamayacağını savundu. IŞİD'in gerçek İslâm olmadığını da söyleyen Demirtaş, "PKK amasız bir şekilde silah bırakmalı, AKP'nin hatalarının bedelini, asker ve polisin canlarıyla ödemesiyle sonuçlanmamalı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de medya temsilcileriyle buluştuğu kahvaltıda açıklamalarda bulundu. Bazı temaslar ve görüşmeler için İzmir’e gelen Demirtaş, AKP'nin erken seçimde sandıktan birinci bile çıkamayacağını savundu. Demirtaş, "Gerçek islam bu değil" güzellemesi yapmaktan da geri durmadı.

Cuma, 07 Ağustos 2015 13:55
Ukrayna'nın Donbass bölgesindeki iç savaş, tüm dehşetine rağmen bölge halkları için bir umut olabilecek mi? Bölgeyi yakından tanıyan ve uzun süredir Donetsk'te yaşayan muhabir Okay Deprem, Donbass'ı ve geleceğini soL'a anlattı.

Evrensel'in Ukrayna muhabiri olan Okay Deprem, uzun yıllardır Donetsk'te yaşıyor. Kişisel tanıklıklarını da paylaşan Deprem, Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinin bölge için umut kaynağı olduğunu düşünüyor.

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 22:55
Harun Karadeniz'in ölümünün ardından, Karadeniz'in de üyesi olduğu Türkiye İşçi Partisi'nin yayın organı Yürüyüş'ün 19. sayısında (26 Ağustos 1975) yayımlanan yazıyı soL okurları ile paylaşıyoruz. Yazı, şair Erdal Alova'nın Harun için yazdığı şiirle başlıyor.

HARUN,

Söz vermiştim

ölüm üzeri şiir yok diye.

Ne çare!

Bize şu anda,

     1975 yılı Ağustos ayında

şu anda,

bu sabırsız topraklarda

öylesine gerekli,

öylesine bereketli gülümseyişini

                        bir daha görebilmek için

tutundum yine kelimelere.

ERDAL ALOVA 16 Ağustos 1975