22 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 01 Haziran 2015 16:28
Devrimci Hareket'in Gezi Parkına ve Zeki Göker Kültür Merkezi'ne yapılan silahlı saldırı bugün Kadıköy'de protesto edilecek.

Geçtiğimiz gün Devrimci Hareket'in Gezi pankartına ve Kadıköy Zeki Göker Kültür Merkezi'ne yapılan silahlı saldırı protesto edilecek.

Gece saatlerinde Kadıköy Zeki Göker Kültür Merkezi'ne ve kültür merkezi önünde asılı duran Gezi pankartına pompalı tüfekle ateş açılmıştı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı. Polis ise kurşunlanan pankarta el koydu.

Perşembe, 25 Haziran 2015 16:58
1 Mayıs'taki polis şiddeti sonucu skandal haberlere imza atan Ensonhaber adlı internet sitesi hakaretten 5 bin 250 TL adli para cezasına mahkum oldu.

1 Mayıs sonrası polis saldırısına uğrayan sendikacı Banu Aşçı’yla ilgili “En seksi devrimci”, “Seksi devrimci de gördük” şeklinde haberlere imza atan Ensonhaber adlı internet sitesi hakaretten 5 bin 250 TL adli para cezasına mahkum oldu.

Çarşamba, 03 Haziran 2015 13:41
Şırnak'ta Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne (YDG-H) yönelik olduğu belirtilen eş zamanlı operasyonlarda 43 kişi gözaltına alındı.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YDG-H üyelerine yönelik başlattığı bildirilen soruşturma kapsamında il merkezi ve Silopi ilçesinde eş zamanlı operasyonlar yapıldı.

Saat 03.00 sıralarında Silopi’nin Cudi, Nur, Dicle, Şehit Harunboy, Yenişehir ve Karşıyaka mahallelerinde başlatılan operasyona çok sayıda zırhlı araç ve özel harekat timleri katıldı.

Perşembe, 25 Haziran 2015 10:47
PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Rakka'yı IŞİD'in elinden kurtarmak için öncülüğü YPG'nin etmeyeceğini, buna "Rakka'nın devrimci güçlerinin karar vereceğini" söyledi.

Suriye'de PKK'ye yakın Demokratin Birlik Partisi'nin (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim, Reuters'e konuştu.

Tel Abyad'ı kurtardıktan sonra Ayn İssa'yı da Burkan el-Fırat ve ABD desteğiyle IŞİD'den alan YPG, Rakka savaşı için diğer "muhalifleri" bekliyor.

Cuma, 26 Haziran 2015 19:56
İstanbul’da, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ye karşıiki gün önce düzenlediği operasyon sonucunda gözaltına alınan 4 kişiden 2'si tutuklandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nden operasyona ilişkin yapılan açıklamada şüphelilere dönük olarak "PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet göstermek, örgüt adına tehdit-şantaj ile para toplamak, örgüt adına silahlı saldırıda bulunmak, kasten adam öldürmek, işyeri kurşunlama, yağma ve uyuşturucu ticareti" suçlamalarında bulun

Pazartesi, 08 Haziran 2015 15:55
7 Haziran seçimleri sonrası bir değerlendirme de ÖDP'den geldi.

Seçim sonuçları sonrası açıklama yapan ÖDP, "2015 seçiminin tartışmasız sonucu Erdoğan ve AKP’nin yenilgisidir. Halk, Erdoğan ve AKP’ye hayır dedi. Haziran direnişinin yerinden ettiği, çözülüşünü başlattığı Erdoğan ve AKP için yolun sonu görünmüştür" ifadelerini kullandı.

Cuma, 05 Haziran 2015 15:40
Kolombiya hükümeti ve FARC, 50 yıldır devam eden iç savaşta işlenen suçlar için hakikatleri araştırma komisyonu kuracak.

Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) arasındaki müzakerelerden "hakikatleri araştırma komisyonu" kurma kararı çıktı.

Taraflar, nihai anlaşmaya varılır varılmaz, 50 yıllık iç savaşta işlenen suçlar için "bağımsız ve tarafsız" bir hakikatleri araştırma komisyonu kurulacağını açıkladı.

Salı, 30 Haziran 2015 01:25
Diyarbakır'da Şeyh Said için düzenlenen anma programına katılan HDP Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, "Bugün ne yazık ki bulunduğumuz yerde Kemalizim zihniyeti halen aynı noktada hiçbir mesafe almadan bir devir daim yapmaktadır. Neden ? Çünkü Şeyh Said ve arkadaşlarının idam edildikleri bu mukkades meydanda onların kabristanları halen meçhul olarak durmaktadır" dedi.

Dİyarbakır Dağkapı Meydan'ında Şeyh Said Derneği öncülüğünde Şeyh Said için düzenlenen anma programına HDP milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, İmam Taşçıer, Adem Özcaner ile Devrimci Demokrat Kürt Derneği, Demokratik İslam Kongresi ile bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Çarşamba, 24 Haziran 2015 16:47
İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yayınlanan bir rapor Kolombiya ordusunun kendisini “başarılı” göstermek için binlerce sivili katledip kayıtlara “isyancı” diye geçirdiğini ortaya çıkardı.

İnsan Hakları Gözlemevi’nin (HRW) hazırladığı kapsamlı bir rapor, Kolombiya hükümetinin Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri'ne (FARC) karşı savaşta “ilerleme kaydediyormuş” gibi görünmek için binlerce masum sivili katlettiğini ortaya koydu.

Cuma, 05 Haziran 2015 18:12
Irak'ta Baas rejiminin en önemli isimlerinden, başbakan yardımcılığı dahil birçok üst düzey görevde bulunan Tarık Aziz'in sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Nasiriye Valisi Birinci Yardımcısı Adil Dahil, yaptığı açıklamada, Aziz'in öldüğünü duyurdu. Dahil, "79 yaşındaki Aziz, Nasiriye Hapishanesi'nde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye sevk edildi. Aziz, bugün kaldırıldığı el Hüseyin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı" dedi.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 11:13
Fuat Avni, AKP'nin büyük bir operasyon hazırlığında olduğunu iddia etti.

Fuat Avni, AKP'nin seçim öncesi büyük bir operasyon hazırlığında olduğunu iddia etti.

İşte o mesajlar:

Hazırlanan kumpaslar bir torbada toplandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası.

Aralarında medya, emniyet, adli tıp kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu yaklaşık 200 kişi gözaltına alınacak.

Çarşamba, 17 Haziran 2015 14:51
Kimsenin kimseyi affetmeye hakkı yok. Sermaye düşünsün şimdi ne yapacağını... Elinde cesetlerden başka bir şey kalmadı.

Türkiye’yi çöküşün eşiğine getiren politikaların ve çökerten politikacıların babası öldü. Kör ölür, badem gözlü olurmuş. Bunun sermaye için anlaşılabilir yanları var. Peki, solculukta böyle bir şey var mı?

Çarşamba, 17 Haziran 2015 17:43
Küba hükümeti, zenginlere koyduğu vergi nedeniyle darbe girişimine maruz kalan Ekvador lideri Rafael Correa'ya desteğini açıkladı.

Ekvador'un halkçı lideri Rafael Correa, zenginleri hedef alan yeni vergi düzenlemesi nedeniyle ABD destekli bir darbe girişimine maruz kaldı.

Küba, Correa'ya ve partisine yönelik harekete geçen sokak şiddetine karşı, Ekvador'la dayanışma açıklaması yaptı.

Pazartesi, 08 Haziran 2015 12:12
Komünist Parti 7 Haziran seçimlerine ilişkin ilk değerlendirmesinde sonuçların halkın zaferi anlamına gelmediğini ve Türkiye’de siyasal açıdan bir normalleşme vaat etmediğini söyledi.

Komünist Parti Merkez Komitesi dün yapılan seçimlerle ilgili ilk değerlendirmesinde seçimlerde ortaya çıkan tablonun “halkın zafer kazandığı” şeklinde yorumlanamayacağını, siyasal açıdan bir normalleşme vaat etmediğini yazdı.

Salı, 30 Haziran 2015 18:48
DİSK-AR’ın araştırmasına göre asgari ücretlinin kişi başına üç öğün yemeğe ayırabildiği para 2,5 TL.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü DİSK-AR, Türkiye İstatistik Kurumu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerinden yararlanarak yaptığı çalışmada, asgari ücretle geçinen dört kişilik bir ailenin günlük olarak gıdaya ayırabildiği paranın 10 TL olduğunu ortaya koydu.

Pages