9881 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Nisan 2014 12:18
Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. O günden bu yana daha umutlu bir Türkiye'de yaşıyoruz.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 10:09
Interpress’in, 2014 yılının geride kalan dokuz ayını kapsayan "Kadına Şiddet" konulu araştırması, yazılı basında yayınlanan kadına yönelik şiddet haberlerinin 60 bini aştığını ortaya koydu.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı inceleme, 2014 yılında kadınlara yönelik sözlü, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik olmak üzere çeşitli şiddet uygulamalarının yazılı basında geniş yer aldığını ortaya çıkardı.

Salı, 30 Aralık 2014 14:17
Haziran Direnişi, dış politikanın Suriye’de yaşadığı iflas ve yolsuzluk operasyonlarıyla tarihinin en kötü yılını geçiren AKP’nin, 2014 yılında da işi kolay değildi. AKP hükümetinin 2013 yılında yaşadığı zorlukları iktidardan düşmeden atlatmayı başarmasına rağmen, 2014’teki gelişmeler Türkiye’nin kısa vadede normalleşmesinin mümkün olmadığını gösterdi.

Türkiye 2014’e AKP’nin tüm kirinin ortaya saçıldığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının sarsıntısıyla girdi. Bakan çocuklarının gözaltına alınması, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sıfırlama” tapeleri, iktidarın medya ve yargıya müdahaleleri bu dönemin en konuşulan konularıydı.

Cumartesi, 20 Aralık 2014 20:31
soL dergisi 20. sayısıyla bayilerdeki yerini aldı. soL'da bu hafta, son operasyonlarla birlikte yeni bir evreye geçen AKP-Cemaat kavgası var. AKP'nin bu hamlesinin ne anlama geldiğini ve bundan sonrasında yaşanacak olası gelişmeleri nasıl yorumlamak gerektiğini, bu iki unsurun dalaşmasını aşan bir çerçevede ele alıyor.

Gülen Cemaati’nin Zaman gazetesine yapılan operasyon, gündemdeki yerini koruyor. Erdoğan ve Cemaat arasındaki çatışmanın başka bir evreye girmesi, baskın yapılan kurumun Cemaat açısından “temsil değeri”yle çok yüksek bir yer ve medya kuruluşu olması, konuyu dünya basınının da gündemine soktu. ABD ve AB’den çeşitli açıklamalar gelirken, aynı günlerde Türkiye Rusya yakınlaşmasına dair haberler ve

Cumartesi, 06 Aralık 2014 11:52
1942 yılından bu yana Türkiye Komünist Partisi üyesi olan Rasih Nuri İleri hayatını kaybetti.

Rasih Nuri İleri bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti.

Rasih Nuri İleri kimdir?

Pazar, 14 Aralık 2014 10:18
Zaman baskınıyla başlayan operasyonun gerekçesi "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı, yıldırma ve tehdit yöntemlerini kullanarak örgütsel yapı oluşturarak bu yapılanma altında iftira, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, belgede sahtecilik" oldu.

Bu sabah saatlerinde Zaman gazetesi baskınıyla başlayan operasyonun gerekçesi de belli oldu.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 11:13
Berlin merkezli Uluslararası Şeffaflık Örgütü yılda bir yayınladığı Yolsuzluk Algılama Endeksi′ni yayınladı.

Rapora göre, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir dizi ülke yolsuzlukla mücadelede geri adım attı.

"Yolsuzluk Algılama Endeksi" adı verilen liste, başta Dünya Bankası ve Dünya Ekonomi Forumu olmak üzere çeşitli uluslararası kuruluşların verileri baz alınarak hazırlanıyor.

Pazartesi, 08 Aralık 2014 17:29
Çin hükümeti Türkiye’den mermer ocağı satın alınması için kredi veriyor, sektörde Çin krizi yaşanıyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen iş kollarının başında gelen mermer sektöründe Çin krizi yaşanıyor. Bunu nedeni ise kontrolsüz biçimde büyüyen sektörün kurallarını neredeyse Çinli firmaların belirliyor oluşu. 2004 yılında dünyanın pek çok ülkesiyle birlikte Türkiye’de de maden yasası değiştirildi.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 20:28
ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen, Almanya'nın etkili gazetelerinden Süddeutsche Zeitung'a bir röportaj verdi.

 Fethullah Gülen, Süddeutsche Zeitung'dan Christiane Schlötzer'e verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı ülkeyi “tek adam devletine” dönüştürmekle suçladı. Erdoğan ile uzlaşma olabilir mi yönündeki soruya Gülen, “Eğer Erdoğan günün birinde mitinglerinde anlattığı her şeyin kötü yalanlar ve iftiralar olduğu söyleyecek olursa o zaman ben uzlaşmaya hazırım” diye konuştu. 

Cumartesi, 06 Aralık 2014 09:13
Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL Portal yazarı Kemal Okuyan, soL TV'de yayınlanan soL Bakış programında Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyareti ve yaptığı anlaşmaları değerlendirdi.

Putin-Erdoğan görüşmesi ve yapılan anlaşmaların tartışmaları sürerken Kemal Okuyan, soL Bakış programında bu ziyareti ve anlaşmaları değerlendirdi.

Pazar, 28 Aralık 2014 19:44
Meteoroloji ülkenin batı kesiminin soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdiğini bildirdi. Salı gününden itibaren pek çok bölgede kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen doğu bölgelerinde devam eden yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimleri akşam saatleri itibariyle Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisinde. 

Çarşamba, 17 Aralık 2014 13:14
Haftalık mizah dergisi Uykusuz bu hafta kapağına "Yeni Türkiye"yi taşıdı.

Uykusuz dergisi bu hafta kapağına 17 Aralık'ı taşıdı.

İşte Uykusuz'un kapağı:

Perşembe, 04 Aralık 2014 11:05
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye ile çok ciddi görüşmeler yaptıklarını belirtirken, "Ama şu anda güvenli bölge yada tampon bölge oluşturulması konusunda bir karara yaklaştığımız ya da ilerleme sağlandığın söylemek için çok erken" dedi.

Toplam 60 ülkeden oluşan koalisyonun Brüksel'de NATO Genel Merkezi'ndeki toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kerry, Türkiye’nin Suriye sınırında güvenli, bölge oluşturma düşüncesi ile ilgili bir soruyu da yanıtladı. Kerry,  ABD’nin Türkiye ile yakın temaslarda ve görüşmelerde bulunmayı sürdürdüğünü anlatırken şöyle dedi:

Cuma, 12 Aralık 2014 21:53
George Orwell’in bugün yaşasa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ayakta alkışlayacağını öne süren Alev Alatlı bu sefer Türkiye’nin rönenans dönemini yaşadığını savundu.

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın konuğu olan Alev Alatlı, tartışma yaratan "Orwell sizi ayakta alkışlardı" ifadesinin arkasında olduğunu söylerken, konuşmasında Erdoğan’a hem övgü hem de uyarı olduğunu, bunu da en iyi Erdoğan’ın anladığını ifade etti.

Cumartesi, 27 Aralık 2014 10:40
Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Meclisi toplantısı bin delegenin katılımıyla Ankara'da başladı.

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Türkiye Meclisi toplantısı, sabah saatlerinde Ankara'da başladı.

Meclis'e Türkiye'nin pek çok şehrinde kurulan BHH bileşimlerinin delegeleri katılıyor.

Toplantıda yerel meclisleri temsil eden delegeler söz alıyor. 

Pages