771 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Ekim 2014 19:38
Türkiye tarafına havan toplarının düşmesinin ardından, uçakların Kobanê üzerinde keşif yaptığı ve topçuların da IŞİD hedeflerini vurduğu öne sürüldü.

Suriye sınırına konuşlandırılan askeri birlikler Türk jetleri tarafından verilen istihbarat üzerine obüs toplarıyla atış yapıyor. Obüs toplarının sınırdan 40 kilometre mesafeye etkili atış yaptıkları belirtildi.

Cumartesi, 11 Ekim 2014 13:44
ABD Dışişleri sözcüsü Marie Harf, yaptığı açıklamada Türkiye'nin, Suriyeli 'ılımlı' muhalifleri eğitme ve teçhizatlandırma programını kabul ettiğini söyledi.

Suriye'deki 'ılımlı' muhaliflerin eğitilmesi konusunda ABD-Türkiye ortak çalışmasının ayrıntıları belli olmaya başladı. ABD'yi ziyaret eden MİT Müsteşarı Hakan Fidan, ABD Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Danışmanı Lisa Monaco ile görüştü, konuyla ilgili ilk açıklama ise ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf'tan geldi.

Cumartesi, 11 Ekim 2014 22:21
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Türkiye koalisyonda görev alıyor ancak aralarında Kürtlerin, Iraklıların, Suriyelilerin olduğu farklı gruplar, Türk askerlerini Kobanê’de istemiyor" dedi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye'nin Suriye'ye kara birliği gönderip göndermeyeceği konusundaki tartışmalara ilişkin “Kürtlerin ve birçok farklı grubun Kobanê'de Türk askeri istemediğini” söyledi.

Pazartesi, 13 Ekim 2014 12:51
Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı Susan Rice, yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin, Suriye ile Irak’taki 'faaliyetlere girebilmeleri' için ABD ve ortaklarına üslerin kullanılması izni verdiğini" söyledi.

Amerikan NBC televizyonuna konuşan Susan Rice, Ankara’nın ilk olarak 'ılımlı' muhaliflerin eğitilmesi için ABD ve ortaklarına Türkiye toprakları ve üslerinin kullanımına izin verdiğini söyledi.

Cumartesi, 04 Ekim 2014 16:59
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu değiştirmedi. Kısa bir süre içinde gelmesi beklenen diğer derecelendirme kuruluşları raporlarında da artırım öngörülmüyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşlarıyla polemiğini sürdürmekte ısrar ederken, söz konusu kuruluşların Türkiye ekonomisine ilişkin son raporları da açıklanmaya başlıyor.

Perşembe, 02 Ekim 2014 13:07

Bir süredir Türkiye’nin başına çöreklenmiş Tayyip-Davutoğlu ekibinin kontrolden çıkmış, freni patlamış kamyon misali ilerlediklerini söylüyoruz.

Bunun dışında İŞİD meselesi üzerinden emperyalistlerin ciddi bir müdahale için bir meşruiyet ve alan genişletme çalışması yaptıklarından da bahsediyoruz.

Pazar, 26 Ekim 2014 17:03
Adana’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tango Festivali, “Uslu Adana Platformu” tarafından “zina festivali” ilan edildi.

Adana’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tango Festivali, “Uslu Adana Platformu” tarafından “zina festivali” ilan edildi.

Sosyal medya üzerinde örgütlenen ve kimlerden oluştuğu bilinmeyen platform, en son yayımladığı hakaret dolu bildiride festivalin halka açık yapılmasının engellenmesini istedi.

Pazar, 12 Ekim 2014 13:17
İran'ın Türk TIR’larına yıllardır uyguladığı 750 dolarlık geçiş ücretine, Türk tarafı aynı şekilde cevap verdi. İran da bu hamleye karşı fiyatı iki katına çıkarttı. Türkiye’de fiyatı iki katına çıkarınca İran, geçiş ücretini bu defa 3 katına çıkarma kararı aldı. TIR’lar geçiş için kapılarda bekliyor.

İran üzerinden başka ülkelere mal götüren Türk TIR’ları İran ve Türkiye’nin fiyat restleşmesi sebebiyle yollarda kaldı. İran’ın uzun yıllardır Türk tırlarına uyguladığı 750 dolarlık transit geçiş ücretine itiraz eden ve kaldırılmasını talep eden Türk yetkililerin isteği İran tarafında kabul görmedi.

Cuma, 10 Ekim 2014 22:57
ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Suriye'deki muhalifleri eğitmek konusunda Türkiye ile anlaştık" denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı: "Türkiye, Suriyeli ılımlı muhalifleri eğitme ve teçhizatlandırma programını kabul etti."

Sözcü Marie Harf, Türkiye’yle bu konuda görüş birliğine vardıklarını söyledi.

Önümüzdeki hafta Pentagon’dan askeri bir heyet Türkiye’ye gelecek.

Cumartesi, 25 Ekim 2014 19:34
41 gündür Irak-Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) kuşatma ve saldırılarına maruz kalan Kobani'ye, Türkiye üzerinden gitmesine karar verilen peşmerge güçlerinin ilk bölümü yarın ağır silahlarla yola çıkıyor.

Irak'tan Kobani'ye Türkiye üzerinden geçerek gitmesi planlanan en az 150 peşmergenin yarın yola çıkacağı ifade edildi.

Çarşamba, 22 Ekim 2014 12:19
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, "Türkiye'nin IKBY Peşmergeleri'nin Kobani'ye gitmesine izin vermesi, koalisyonun oradaki güçleri destekleme çabalarına önemli bir katkı. Türkiye oldukça önemli şeyler yapıyor" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf'e, günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kobani eğer stratejikse bizim için stratejik. Amerika için stratejik değil" sözlerine ilişkin soru yöneltildi.

Pazartesi, 13 Ekim 2014 15:20
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Türkiye’nin Kürt yönetimine silah yardımında bulunduğunu ancak Ankara’nın konjonktür gerekçesiyle bunun açıklanmasını istemediğini belirtti.

Sky News Arapça'ya konuşan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Irak-Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) kendilerine saldırmasının ardından ilk silah veren ülkenin İran olduğunu açıkladı. Barzani, daha sonra Türkiye'nin de silah yolladığını, ancak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi olduğu için Ankara'nın bu durumun açıklanmasını istemediğini kaydetti.

Çarşamba, 29 Ekim 2014 17:45
İran, Türkiye'yi Suriye'de 3 yılı aşkın süredir devam eden çatışmaları körükleme, Beşar Esad'ın devrilmesinde ısrar etme ve terör gruplarına destek vermekle suçladı.

(soL - Dış Haberler) İran, Türkiye'yi Suriye'deki terör gruplarına destek vermekle suçladı.

İran resmi ajansı IRNA'ya konuşan bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, Ankara'nın Suriye'nin içişlerine karışması nedeniyle savaşın uzadığını ve masum sivillerin ölmeye devam ettiğini söyledi.

Salı, 28 Ekim 2014 20:45
Dünya Ekonomik Forumu’nun 2014 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporuna göre, Türkiye ise 142 ülkenin değerlendirildiği raporda 125. sırada yer aldı.

Dünya Ekonomik Forumu 2014 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporunu açıkladı. Rapora göre hiçbir ülke cinsiyet eşitsizliğini gideremezken, bu amaca en çok yaklaşan, İskandinav ülkeleri oldu. Listenin son sırasında ise Yemen yer aldı.

Cuma, 17 Ekim 2014 14:57
Sayıştay Raporu'nda “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Döner Sermaye İşletmelerinin 2013 yılı mali rapor ve tablolarının doğru ve güvenilir bilgi içermediği kanaatine varılmıştır” tespiti yapıldı.

Nurettin Öztatar

Pages